Бајага

Бајага: Уште пред две години се разведовме со Емилија, за среќа, јавноста подоцна дозна

Рок-музичарот Момчило Бајагиќ Бајага проговори за разводот со сопругата Емилија по 33 години брак. Тој рече дека е точна веста за нивниот развод и дека …

Бајага: Уште пред две години се разведовме со Емилија, за среќа, јавноста подоцна дозна Прочитај повеќе »

Бајага среде прес се искара со новинарите, оти го прашаа за разводот

Пејачот Момчило Бајагиќ Бајага ги искара новинарите зошто го прашуваат за приватниот живот. Тој вчеравечер за првпат се појави во јавноста откако излезе информацијата дека …

Бајага среде прес се искара со новинарите, оти го прашаа за разводот Прочитај повеќе »

(Видео) Новата песна на Бајага „21 век“ во рап верзија

Српскиот пејач Бајага во неговата нова песна рапува. Песната која е насловена „21 век“ не е базирана на соло гитари, туку е социолошка рап песна. …

(Видео) Новата песна на Бајага „21 век“ во рап верзија Прочитај повеќе »

Уште еден концерт на Бајага на Хераклеја

По најавениот концерт во Охрид, Бајага и неговиот бенд „Инструктори“ ќе имаат уште еден концерт во Битола. Тие првпат ќе свират на античкиот локалитет Хераклеја. …

Уште еден концерт на Бајага на Хераклеја Прочитај повеќе »

Почина Ненад Стефановиќ – Јапанац, некогашниот басист на групата „Пилоти“

Поранешниот басист на „Пилоти“, Ненад Стефановиќ – Јапанац, почина вчера на 62. годишна возраст. Стефановиќ е погребан денес, а во меѓувреме голем дел од неговите …

Почина Ненад Стефановиќ – Јапанац, некогашниот басист на групата „Пилоти“ Прочитај повеќе »

Прв онлајн концерт на Бајага и „Инструктори“

Момчило Бајагиќ Бајага заедно со своите инструктори денеска ќе го одржи својот прв онлајн концерт денеска ексклузивно на youboxu. Покрај вонвременските хитови како „Кад ходаш“, …

Прв онлајн концерт на Бајага и „Инструктори“ Прочитај повеќе »

Предновогодишна забава со Бајага во Скопје

Момчило Бајагиќ – Бајага со неговиот бенд „Инструктори“ вчера пееше на приватна забава во Скопје. Тој настапи како изненадување за вработените и гостите на предновогодишната …

Предновогодишна забава со Бајага во Скопје Прочитај повеќе »

Бајага ја откри тајната која се крие зад Русинката во баладата Тамара

Момчило Бајагиќ Бајага во интервју за српските медиуми, проговорил за тајните во своите песни, музиката, инспирацијата, но открива и некои работи за себе кои се …

Бајага ја откри тајната која се крие зад Русинката во баладата Тамара Прочитај повеќе »

Бајага откри дека во песната „Тамара“ има грешка

Спрскиот музичар Момчило Бајагиќ – Бајага, во интервју за српски „Телеграф“ призна дека песната „Тамара“ има голема грешка која луѓето и не ја забележале. „Кога …

Бајага откри дека во песната „Тамара“ има грешка Прочитај повеќе »

Бајага сите свои песни ги посветил на сопругата Емилија

Момчило Бајагиќ Бајага е еден од ретките музичари од српската јавна сцена кои својот живот и својата приватност ги  држат далеку од очите на јавноста. …

Бајага сите свои песни ги посветил на сопругата Емилија Прочитај повеќе »