бразил

Синот на Роналдињо пред потпис во Барселона

Синот на легендарниот бразилски фудбалер Роналдињо, 17-годишниот Жоао Мендеш де Асис Мореира е пред потпис со Барселона. Жоао го раскина договорот со бразилскиот клуб Крузеиро …

Синот на Роналдињо пред потпис во Барселона Прочитај повеќе »

Почина легендарниот бразилски фудбалер Пеле по долга борба со болеста

Легендарниот бразилски фудбалер Пеле почина денеска на возраст од 82 години, по долга борба со болеста. Смртта ја потврди неговиот агент Џо Фрага. Едсон Арантес …

Почина легендарниот бразилски фудбалер Пеле по долга борба со болеста Прочитај повеќе »

(Видео) За прегратката со Нејмар, синот на Перишиќ доби признание од ОН за допринес во ферплеј

Синот на хрватскиот фудбалер Иван Перишиќ, Лео, доби признание од Обединетите нации за ферплеј и покана за настанот отворање на прошетката, наречена „Прошетка од нула“, …

(Видео) За прегратката со Нејмар, синот на Перишиќ доби признание од ОН за допринес во ферплеј Прочитај повеќе »

(Видео) Друштво за заштита на животните ги тужи Бразилците за начинот на кој ја исфрлија мачката од пресот

Друштво за заштита на животни поднесе тужба против фудбалскиот сојуз на Бразил и бараат извинување од нивниот портпарол за начинот на кој постапи со мачката …

(Видео) Друштво за заштита на животните ги тужи Бразилците за начинот на кој ја исфрлија мачката од пресот Прочитај повеќе »

Еден од најдобрите во историјата на фудбалот, Пеле, итно хоспитализиран во болница во Сао Пауло

Еден од најдобрите во историјата на фудбалот, Бразилецот Пеле е итно примен во болница во Сао Паоло. Медиумите пренесоа дека состојбата му била многу лоша. …

Еден од најдобрите во историјата на фудбалот, Пеле, итно хоспитализиран во болница во Сао Пауло Прочитај повеќе »

(Видео) Тадиќ го пцуеше Нејмар за фолирање, капитенот на Србија ги изгуби нервите на мечот со Бразил

Капитенот на Србија, Душан Тадиќ, ги изгуби нервите на натпреварот на Светското против Бразил. Тој го пцуеше Нејмар за фолирање на теренот. Српскиот тим изгуби …

(Видео) Тадиќ го пцуеше Нејмар за фолирање, капитенот на Србија ги изгуби нервите на мечот со Бразил Прочитај повеќе »

(Видео) Студентите на Дедо Мраз дипломираа во Бразил

Последната генерација на дипломци на Дедо Мразовци во Бразил добија сертификати за завршена школа за Дедо Мраз. Доделувањето на сертификатите се одржа пред стадионот „Маракана“ …

(Видео) Студентите на Дедо Мраз дипломираа во Бразил Прочитај повеќе »

Том Харди победи во шампионат на џиу-џицу

Глумецот Том Харди победи во шампионат во Џиу Џицу. Оскаровецот учествуваше на Отвореното првенство „Бразилиан Џиу Џитцу“ кое се одржа изминатиот викенд. Харди на големо …

Том Харди победи во шампионат на џиу-џицу Прочитај повеќе »

(Видео) Маж го уапсија откога бакна репортерка додека известуваше во живо, па син му ѝ се извини во негово име

Маж беше уапсен во Бразил откако бакна новинарка за време на директен пренос на ESPN.  Навивачот за време на прославата по мечот меѓу Фламенго и Велез …

(Видео) Маж го уапсија откога бакна репортерка додека известуваше во живо, па син му ѝ се извини во негово име Прочитај повеќе »

(Видео) Крадци им го украдоа автомобилот додека имаа секс

Крадци ѝ го украдоа автмобилот на една двојка додека имаа секс во него. Ги исфрлија голи надвор, а инцидентот е снимен од безбедносните камери. Полицијата …

(Видео) Крадци им го украдоа автомобилот додека имаа секс Прочитај повеќе »

Бразилска мис почина за време на операција на крајниците

Поранешната мис на Бразил, Глиси Кореја, починала на 27 години по операција на крајниците. Таа починала поради големото крвавење и срцевиот удар што го доживеала …

Бразилска мис почина за време на операција на крајниците Прочитај повеќе »

(Видео) Свештеник ѝ призна на невестата дека имал секс со младоженецот неколку дена пред венчавката

Свештеник ѝ признал на невестата дека имал секс со младоженецот неколку дена пред венчавката. Овој скандал се случил во Бразил, откако во јавноста излезе аудиоснимка …

(Видео) Свештеник ѝ призна на невестата дека имал секс со младоженецот неколку дена пред венчавката Прочитај повеќе »

(Видео) Фудбалер нападна судијка откако му покажа црвен картон

Фудбалерот на Наутико, Жеан Карлос ја нападна главната судијка на натпреварот против Ретро, откако таа му покажа црвен картон и го исклучи. Судијката Дебора Сесилија, …

(Видео) Фудбалер нападна судијка откако му покажа црвен картон Прочитај повеќе »

(Видео) Навивач влезе на терен да му покаже на голманот како да брани

Вистински циркуз се случуваше на натпревар во четвртата фудбалска лига во Бразил, меѓу екипите на Санта Круз и АСА. Натпреварот на крајот заврши со 2:1 …

(Видео) Навивач влезе на терен да му покаже на голманот како да брани Прочитај повеќе »

(Видео) Маж ја фатил сопругата со свештеник среде секс

Маж од Бразил ја фатил сопругата со свештеник среде секс. Тој ги фатил додека двајцата биле во мотел, но ѝ простил уште истиот момент кога …

(Видео) Маж ја фатил сопругата со свештеник среде секс Прочитај повеќе »

Бразилскиот фудбалер Хулк доби ќерка со внуката на неговата бивша

Бразилскиот фудбалер Хулк доби ќерка со внуката на неговата бивша жена. Тој беше 12 години во брак со Ира Анжело де Соуза со која има …

Бразилскиот фудбалер Хулк доби ќерка со внуката на неговата бивша Прочитај повеќе »

(Видео) Тренер удри судијка затоа што не му се допаѓале одлуките што ги носела

Тренер Рафаел Соријано ја удри судијката во нос за време на еден фудбалски натпревар затоа што не му се допаднале одлуките кои носела. Откако ја …

(Видео) Тренер удри судијка затоа што не му се допаѓале одлуките што ги носела Прочитај повеќе »

Колку сечата на шуми допринесува за климатските промени

Светските лидери кои се собраа на климатскиот самит COP26 во Глазгов ветија дека ќе ја сопрат сечата на шуми и дека ќе се активира пошумување …

Колку сечата на шуми допринесува за климатските промени Прочитај повеќе »

Поминал 100 километри пред да сфати дека си ја заборавил сопругата на бензинска

Самуел од Аргентина поминал 100 километри на автопат пред да сфати дека си ја заборавил сопругата Клаудија на бензинска. Двајцата биле на патување во Бразил, …

Поминал 100 километри пред да сфати дека си ја заборавил сопругата на бензинска Прочитај повеќе »

Scroll to Top