даниел

Холанѓанка од момчето за подарок добила зајак кој тежи 10 килограми, поради неговата големина стана хит во Амстердам

Холанѓанката Даниел од Амстердам чува зајак кој тежи 10 килограми. Го добила за подарок од нејзиното момче и вели дека поради неговиот карактер повеќе личи …

Холанѓанка од момчето за подарок добила зајак кој тежи 10 килограми, поради неговата големина стана хит во Амстердам Прочитај повеќе »

(Видео) Македонец е светски шампион во кик-бокс

Македонецот Даниел Стефановски стана светски шампион во К-1 на Суперкомбат. Тој во Романија се бореше против Аделин Михаила. Го нокаутираше за само 101 секунда по …

(Видео) Македонец е светски шампион во кик-бокс Прочитај повеќе »

Дочекот на Нова Година во Охрид со Даниел Кајмакоски

И покрај ниските температури, синоќа во Охрид беше весело на Градскиот плоштад каде започнаа главните настани од проектот „Од 20-ти до 20-ти СИТЕ ВО ОХРИД“. …

Дочекот на Нова Година во Охрид со Даниел Кајмакоски Прочитај повеќе »

Џејмс Нортон со највисок коефициент да биде Џејмс Бонд

Откако блесна во новата драма на Би-би-си, McMafia, актерот Џејмс Нортон (32) преку ноќ во обложувачниците стана главен фаворит за наследник на Даниел Крег во …

Џејмс Нортон со највисок коефициент да биде Џејмс Бонд Прочитај повеќе »

Цело семејство во транзиција – Даниел е мама, мама е тато, а улогите ги заменија и ќерката и синот

Цело четиричлено семејство од Аризона се декларирало како трансродови, таткото, мајката и нивните ќерка и син. Даниел Херот (41), биолошки родител на двете трансродови деца, …

Цело семејство во транзиција – Даниел е мама, мама е тато, а улогите ги заменија и ќерката и синот Прочитај повеќе »

Страшен нокаут на Македонецот Даниел

Даниел Стефановски, македонскиот К1-борач, забележа голема победа над Романецот Алекс Филип во дуелот во Букурешт. И покрај тоа што за противник имаше десет години повозрасен …

Страшен нокаут на Македонецот Даниел Прочитај повеќе »

(ФОТО) Даниел Кајмакоски во родната Струга ужива со семејството

Даниел Кајмакоски заедно со сопругата и синчето Давид побегна од високите температури во родната Струга. Тие слободното време го користат до максимум, па се шетаат низ Охрид, позираат …

(ФОТО) Даниел Кајмакоски во родната Струга ужива со семејството Прочитај повеќе »

(ФОТО) Даниел Кајмакоски со сопругата и синчето Давид

Нашиот популарен пејач Даниел Кајмакоски неодамна стана татко за прв пат и со сопругата Кристина го добија синчето Давид. Даниел на социјалните мрежи објави заедничка …

(ФОТО) Даниел Кајмакоски со сопругата и синчето Давид Прочитај повеќе »

Scroll to Top