давид

Дениција и Давид биле најчести имиња во 2019 година

Дениција е најчестото женско, а Давид најчестото машко име што граѓаните во Македонија им го давале на своите новородени деца во текот на оваа година. Според …

Дениција и Давид биле најчести имиња во 2019 година Прочитај повеќе »

Скијачот Давид Паизон трагично го загуби животот

Францускиот скијач Давид Паизон (35) починал од повредите со кои се здобил по падот на спуст тренингот во канадскиот ски центар Накиска, соопшти националниот Сојуз. …

Скијачот Давид Паизон трагично го загуби животот Прочитај повеќе »

„Збогум џину, беше шмекер“ – Малиот Давид од „Полицаецот од Петлово брдо“ се прости со филмскиот татко

Од Љубиша Самарџиќ со впечатливи пораки се простија и неговите „филмски жени“ и бројни колеги и пријатели од светот на филмот. Марко Стоиљковиќ познат по …

„Збогум џину, беше шмекер“ – Малиот Давид од „Полицаецот од Петлово брдо“ се прости со филмскиот татко Прочитај повеќе »

(ФОТО) Даниел Кајмакоски со сопругата и синчето Давид

Нашиот популарен пејач Даниел Кајмакоски неодамна стана татко за прв пат и со сопругата Кристина го добија синчето Давид. Даниел на социјалните мрежи објави заедничка …

(ФОТО) Даниел Кајмакоски со сопругата и синчето Давид Прочитај повеќе »

(ФОТО) Александра и Давид во жешка акција на Ади

Жешките денови и високите температури треба да се издржат, а поранешните учесници во „Парови“, тоа го прават на свој начин. Откако излегоа од вилата „Парови“, …

(ФОТО) Александра и Давид во жешка акција на Ади Прочитај повеќе »

Давид откри што планира да направи за Александра и нејзината ќеркичка

Пејачот донесе одлука која, судејќи според неговите зборови, за ништо нема намера да ја промени. Александра Суботиќ и Давид Драгојевиќ започнаа заеднички живот во нејзината …

Давид откри што планира да направи за Александра и нејзината ќеркичка Прочитај повеќе »

ФОТО: Давид објави ПОЛУГОЛА фотка од Александра во кревет

Александра и Давид не се раздвоија од излегувањето во „Парови“, па времето го минуваат во нејзината куќа во Калуџерици.Давид и Александра веќе започнаа заеднички живот …

ФОТО: Давид објави ПОЛУГОЛА фотка од Александра во кревет Прочитај повеќе »