ед ширан

Ед Ширан си тетовираше шише кечап, а сега ќе произведува свој бренд

Британскиот музичар Ед Ширан прво си тетовираше шише кечап на раката, а сега истиот производ ќе го продава. Пејачот рече дека обожавал ќечап и мајонез …

Ед Ширан си тетовираше шише кечап, а сега ќе произведува свој бренд Прочитај повеќе »

Ед Ширан повторно на суд за прекршување авторски права

Британскиот пејач Ед Ширан повторно заврши на суд за кражба на авторски права за песната Thinking out loud. Сојузниот суд на Менхетен пред неколку дена …

Ед Ширан повторно на суд за прекршување авторски права Прочитај повеќе »

Ед Ширан победи на суд, најголемиот хит му донесе отштета од милион евра

Познатиот британски пејач Ед Ширан доби над еден милион евра отштета по добивањето на судскиот спор за авторски права за хитот Shape of You. Британскиот …

Ед Ширан победи на суд, најголемиот хит му донесе отштета од милион евра Прочитај повеќе »

Ед Ширан објави ремикс на песната „2Step“ со украинскиот бенд Антитила

Ед Ширан го објави ремиксот на песната „2Step“ со украинскиот бенд Антитила. Соработка започна откако бендот беше одбиен да настапи на добротворниот концерт на кој …

Ед Ширан објави ремикс на песната „2Step“ со украинскиот бенд Антитила Прочитај повеќе »

Ед Ширан доби на суд, песната Shape of You не е плагијат

Британскиот пејач Ед Ширан го доби спорот на суд против музичарот Сами Чокри, познат и како Сами Свиќ и неговиот музички продуцент  Рос О’Доногју. Tие …

Ед Ширан доби на суд, песната Shape of You не е плагијат Прочитај повеќе »

Eд Ширан мораше да запее во судница за да докаже дека не ја украл песната Shape of You

Британскиот музичар Ед Ширан е обвинет од пејачот Семи Свич и неговиот музички продуцент, Рос О’Донахју дека им ја украл нивната песна Oh Why која …

Eд Ширан мораше да запее во судница за да докаже дека не ја украл песната Shape of You Прочитај повеќе »

(Галерија) Ед Ширан не го симна погледот од Кејт додека војвотката беше на рандеву со Вилијам на кое прославија 11 години брак

Британскиот музичар Ед Ширан не го симнал погледот од војвотката Кејт Мидлтон, за време на годишниот настан „Royal Variety Performance“ во Лондон, пишуваат британските медиуми. …

(Галерија) Ед Ширан не го симна погледот од Кејт додека војвотката беше на рандеву со Вилијам на кое прославија 11 години брак Прочитај повеќе »

Поранешната на Ед Ширан ќе се мажи за негов двојник

Поранешната девојка на пејачот Ед Ширан, Атина Андрелос, ќе се мажи за неговиот двојник Ник, пишуваат британските медиуми. Ед и Ник си личат многу. И …

Поранешната на Ед Ширан ќе се мажи за негов двојник Прочитај повеќе »

Ед Ширан донира 10.000 фунти во болница во која лежела баба му

Пејачот Ед Ширан донираше 10.000 фунти во болница каде лекарите порано се грижеле за неговата, сега веќе почината баба. Пејачот донираше 10.000 фунти во „Алдебургх“ болницата. …

Ед Ширан донира 10.000 фунти во болница во која лежела баба му Прочитај повеќе »

Ед Ширан е најбогатата славна личност во Британија

Светскиот музичар Ед Ширан се најде на врвот на листата на најбогатите славни личности во Велика Британија на возраст до 30 години. Списанието „Хит-магазин“, неговото …

Ед Ширан е најбогатата славна личност во Британија Прочитај повеќе »

Бијонсе, Бруно Марс, Ед Ширан ги навредувале фановите

Некои од корисниците на социјалната мрежа „Редит“ пишуваат дека големите филмски и музички ѕвезди не се така културни и фини како што изгледаат на прв …

Бијонсе, Бруно Марс, Ед Ширан ги навредувале фановите Прочитај повеќе »

Поради говорната мана и изглед, Ширан бил злоставуван од своите соученици

Музичарот Ед Ширан (28) во едно од своите последни интервјуа откри дека во деновите додека бил млад, бил злоставуван од страна на неговите соученици во …

Поради говорната мана и изглед, Ширан бил злоставуван од своите соученици Прочитај повеќе »

Ед Ширан заработува еден милион евра дневно

Британскиот пејач Ед Ширан заработува околу 1 милион евра дневно, пишуваат светските медиуми. Тој лани заработил 375 милиони евра, а плати повеќе даноци отколку „Амазон“. …

Ед Ширан заработува еден милион евра дневно Прочитај повеќе »

Ед Ширан плаќа поголем данок од „Амазон“

Светската музичка ѕвезда Ед Ширан минатата година плати повеќе данок од „Старбакс“ и „Амазон“, иако заработил помалку од нив. Ширан платил околу 5,29 милиони фунти данок, „Амазон“ …

Ед Ширан плаќа поголем данок од „Амазон“ Прочитај повеќе »

Ед Ширан измами насмевки на болните деца во Бостон

Ед Ширан им го разубави денот на малите пациенти во детска болница во Бостон. Музичката ѕвезда разговараше со децата и им одговори на прашања „дали ја …

Ед Ширан измами насмевки на болните деца во Бостон Прочитај повеќе »

(Фото/Аудио) Концерт на Андреа Бочели во Загреб

По повод Меѓународниот Ден на Жената, познатиот италијански тенор – ѕвездата со моќен глас Андреа Бочели се претстави во Загреб со спектакуларна програма од два …

(Фото/Аудио) Концерт на Андреа Бочели во Загреб Прочитај повеќе »

Scroll to Top