Емина

Емина Јаховиќ ќе се мажи за турскиот милионер Курт Даниел

Емина Јаховиќ (41) наводно ќе се мажи за турскиот милионер Курт Даниел Сантеј (55).  Јаховиќ десет години беше во брак со турскиот пејач Мустафа Сандал …

Емина Јаховиќ ќе се мажи за турскиот милионер Курт Даниел Прочитај повеќе »

(Фото) Емина го преболува разводот кај родителите

Емина Јаховиќ пред неколку дена објави дека, по 10 години брак, се разведува од турскиот пејач Мустафа Сандал. Иако кружеа разни шпекулации за причината зошто дошол крајот …

(Фото) Емина го преболува разводот кај родителите Прочитај повеќе »

Емина Јаховиќ потврди дека се разведува со Мустафа

Емина Јаховиќ денеска се огласи на Инстаграм и потврди дека се разведува од Мустафа Сандала. Отвореното писмо на пејачката ви го пренесува во целост: „Драги …

Емина Јаховиќ потврди дека се разведува со Мустафа Прочитај повеќе »

Емина се јави од јахта по пишувањата дека се разведува

Медиумите на големо пишуваат за разводот меѓу Емина Јаховиќ и Мустафа Сандал, но пејачкиот пар сè уште не се огласи да ја каже вистината. Единствено што …

Емина се јави од јахта по пишувањата дека се разведува Прочитај повеќе »

Ги засрами сите момчиња – Погледнете што прави Емина на масата

Емина уште еднаш докажа дека е во сјајна форма, а вежбите кои таа ги работи се се, само не лесни. Пејачката Емина Јаховиќ е позната …

Ги засрами сите момчиња – Погледнете што прави Емина на масата Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Емина и Милица ќе ве запалат со летниот хит – Чекањето се исплати, затоа што се вистински БОМБИ

Емина Јаховиќ и Милица Тодоровиќ конечно го претставија новиот дует-хит „Лимунада“ на кого публиката чекаше нетрпеливо. Спојката на кој долго се чекаше, Емина Јаховиќ и …

(ВИДЕО) Емина и Милица ќе ве запалат со летниот хит – Чекањето се исплати, затоа што се вистински БОМБИ Прочитај повеќе »

(ФОТО) Баш се палави! – Што прават Милица и Емина зад сцената?

Емина Јховиќ и Милица Тодоровиќ на големо се подготвуваат за новата песна, а заедно се нашле на снимањето на нивната нова песна. Пејачките очигледно лудо …

(ФОТО) Баш се палави! – Што прават Милица и Емина зад сцената? Прочитај повеќе »

НЕВИДЕНА БРУКА! – Погледнете колкаво ѓубре остави зад себе Емина Јаховиќ по завршувањето со снимање на спотот

Поп пејачката во понеделникот со својот тим сними спот за новата песна, а ѓубрето кое го оставија зад себе, ги разбесна сите љубители на реката …

НЕВИДЕНА БРУКА! – Погледнете колкаво ѓубре остави зад себе Емина Јаховиќ по завршувањето со снимање на спотот Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Емина Јаховиќ во жешко издание на сите им порача дека „е против“

Пејачката во новиот спот за песната „Против сите“, ги помести границите и најави светски звук на новиот албум. Таа денеска го објави спото за новата …

(ВИДЕО) Емина Јаховиќ во жешко издание на сите им порача дека „е против“ Прочитај повеќе »

Scroll to Top