евра

Освен 15.000 евра плата месечно, италијанските пратеници зеле и државна помош од 600 евра

Италијанските медиуми објавија дека некои од тамошните пратеници, покрај платите што ги земаат секој месец во висина од 15.000 евра, добиле и државна помош од …

Освен 15.000 евра плата месечно, италијанските пратеници зеле и државна помош од 600 евра Прочитај повеќе »

Брена лута на синот, за пет часа со девојката потрошиле 10.000 евра

Фолк-ѕвездата Лепа Брена му се налутила на синот Виктор, кој со девојката Сандра изгубиле 10.000 евра во казино во Монте Карло. Според српските медиуми, Брена …

Брена лута на синот, за пет часа со девојката потрошиле 10.000 евра Прочитај повеќе »

Изгубиле милијарди евра поради короната

Кризата настаната поради коронавирусот тешко ги погоди најбогатите Австрајци, кои изгубиле и по милијарди евра. Австрија во моментов има 41 милијардер, а последиците од кризата …

Изгубиле милијарди евра поради короната Прочитај повеќе »

Нови пари од 100 и 200 евра, како да го препознаете фалсификатот

Од крајот на мај во оптек се пуштени две нови книжни пари од по 100 и 200 евра. Од Европската централна банка велат дека парите …

Нови пари од 100 и 200 евра, како да го препознаете фалсификатот Прочитај повеќе »

На суд си ги вратил 2,5 милиони евра кои ги изгубил во австриска коцкарница

Австриски суд ја прифатил тужбата на еден коцкар кој ја тужел компанијата за игра на среќа Novomatic, да му ги врати изгубените пари во висина …

На суд си ги вратил 2,5 милиони евра кои ги изгубил во австриска коцкарница Прочитај повеќе »

Продавале бебе на Инстаграм по цена од 850 евра

Индонезиската полиција уапсила четворица државјани од оваа земја, поради сомнение дека се обиделе да продаваат деца преку Инстаграм. Налогот на Инстаграм, кој сега е затворен, …

Продавале бебе на Инстаграм по цена од 850 евра Прочитај повеќе »

Банкнота од 0 евра со ликот на Маркс се продава за 3 евра

Банкнота со ликот на Карл Маркс, во апоен од 0 евра, се продава за 3 евра во сувенирниците ширум светот. Оваа банкнота-сувенир е испечатена по повод …

Банкнота од 0 евра со ликот на Маркс се продава за 3 евра Прочитај повеќе »

Двојникот на Деди Јенки му украл 2 милиони евра

Крадец кој личел на порториканскиот рапер Деди Јенки украл накит во вредност од два милиони евра од хотелската соба во Валенсија во која престојувал музичарот, …

Двојникот на Деди Јенки му украл 2 милиони евра Прочитај повеќе »

Туристите годишно фрлаат 1,5 милиони евра во фонтаната Ди Треви

Според „Бизнис инсајдер“, туристите фрлаат по околу 1,5 милиони евра во фонтаната Ди Треви годишно. Една од најголемите туристички атракции во Рим, секојдневно привлекува илјадници …

Туристите годишно фрлаат 1,5 милиони евра во фонтаната Ди Треви Прочитај повеќе »

Исланд ги победи банките и корумпираните политичари

Од малата земја Исланд постојано доаѓаат вести кои за остатокот на светот личат на волшебна бајка. Речиси 400.000 жители на Исланд успеаја да ги тргнат …

Исланд ги победи банките и корумпираните политичари Прочитај повеќе »

5.000 евра глоба за Балканците што правеле скара во Берлин

Група Балканци се казнети со 5.000 евра поради тоа што на Ѓурѓовден во парк во Берлин правеле скара. Глобата се однесува на невниманието на тревата, …

5.000 евра глоба за Балканците што правеле скара во Берлин Прочитај повеќе »

Поради измама, Ацо Пејовиќ завршил во полиција

Познатиот фолк-пејач Ацо Пејовиќ се соочил со непријатна ситуација кога непознат маж, претставувајќи се во негово име на социјалните мрежи, оштетил неколку жени за илјадници …

Поради измама, Ацо Пејовиќ завршил во полиција Прочитај повеќе »

Може ли брачна двојка да преживее во Германија со плата од 1200 евра?

На Балканот со плата од 1200 евра, луѓето буквално би пееле, но дали еден брачен пар во Германија може да преживее со овие пари? Тоа …

Може ли брачна двојка да преживее во Германија со плата од 1200 евра? Прочитај повеќе »

Одбил два милиони евра да ги ослободи убијците на Аркан

Судијата Миленко Цвијовиќ, кој убијците на Аркан ги осуди неколку стотици години казни затвор, обил два милиони евра за да ги ослободи или да им …

Одбил два милиони евра да ги ослободи убијците на Аркан Прочитај повеќе »

Напуштањето на „Министарке“ може да ја чини Едита 100.000 евра

Едита Арадиновиќ на 7 март официјално објави дека ја напуштила групата „Министaркe“, чиј член и фронтмен беше од основањето. Едита напишала дека води битка со …

Напуштањето на „Министарке“ може да ја чини Едита 100.000 евра Прочитај повеќе »

Направена најскапата маргарита на светот

Ви го претставуваме ексклузивниот коктел поради кој може да ви се стемни кога ќе ја слушнете цената. Еден лондонски ресторан ја креираше, најверојатно, најскапата маргарита …

Направена најскапата маргарита на светот Прочитај повеќе »

Scroll to Top