ферари

Германците објавија измислено интервју со Шумахер: „Можам да стојам, не би преживеал без семејството“

Германскиот весник Die Aktuelle го објави интервјуто со легендарниот возач на Формула 1 Михаел Шумахер, кое подигна голема прашина во јавноста. Новинарите од споменатиот весник …

Германците објавија измислено интервју со Шумахер: „Можам да стојам, не би преживеал без семејството“ Прочитај повеќе »

Поранешниот Формула 1-шампион, Кими Раиконен, се учел да вози на руска „лада“

Финецот Кими Раиконен ги освои срцата на многу љубители на Формула 1. Со својот талент во 2007 година стана шампион. Уште како дете имал успеси …

Поранешниот Формула 1-шампион, Кими Раиконен, се учел да вози на руска „лада“ Прочитај повеќе »

(Фото) Германец возел со 300 километри на час на автопат, па си го уништи „ферарито“ од 450.000 евра

Педесет и деветгодишен Германец си го уништи „Ферарито“ на автопат откако претходно направил сообраќајка возејќи со 300 километри на час. Додека претекнувал друг автомобил, изгубил …

(Фото) Германец возел со 300 километри на час на автопат, па си го уништи „ферарито“ од 450.000 евра Прочитај повеќе »

(Фото) Ибрахимовиќ за 41. роденден си купи „ферари“

Шведскиот фудбалер Златан Ибрахимовиќ за 41 роденден си купи Ферари. Станува збор за „Феради Дејтон SP3“, кое го има само во 599 примероци во светот. …

(Фото) Ибрахимовиќ за 41. роденден си купи „ферари“ Прочитај повеќе »

Почина Никола Матераци креаторот на Ферари Ф 40

Никола Матераци, креаторот на „Ферари Ф-40“, почина на 83 години. Неговото „Ферари Ф40“ е еден од најпосакуваните автомобили во историјата. Ф-40 беше последниот автомобил направен …

Почина Никола Матераци креаторот на Ферари Ф 40 Прочитај повеќе »

Возачот во Формула 1, Себастијан Фетел, најави крај на кариерата

Германскиот возач во Формула 1, Себастијан Фетел рече дека ќе се повлече од Формула 1 и дека ќе замине во пензија. Легендарниот 35 годишен возач …

Возачот во Формула 1, Себастијан Фетел, најави крај на кариерата Прочитај повеќе »

(Видео) Чешките полицајци ќе ги бркаат криминалците со „ферари“

Чешката полиција го претстави новиот автомобил „Ферари“ со кој во иднина ќе ги брка криминалците низ улиците во земјата. Автомобилот може да постигне брзина до …

(Видео) Чешките полицајци ќе ги бркаат криминалците со „ферари“ Прочитај повеќе »

Англичанец успеал да си го уништи Ферарито по само три поминати километри

Англичанец од градот Дарби успеал да го уништи своето скапо Ферари по само три километри поминати во него. Полиција објави фотографијата од Ферарито и рече …

Англичанец успеал да си го уништи Ферарито по само три поминати километри Прочитај повеќе »

Шумахер е во критична состојба, откри неговиот поранешен колега, Филип Стрејф

Седумкратниот светски шампион во Формула 1, Михаел Шумахер, се наоѓа во исклучително лоша состојба, вели неговиот поранешен колега, Филип Стрејф. Шумахер е во тешка состојба, …

Шумахер е во критична состојба, откри неговиот поранешен колега, Филип Стрејф Прочитај повеќе »

Фернандо Алонсо удрен од автомобил додека возел велосипед

Поранешниот светски шампион во Формула 1, Шпанецот Фернандо Алонсо, доживеа сообраќајка во Швајцарија додека возел велосипед. Тој бил префрлен во болница, откако во него удрил …

Фернандо Алонсо удрен од автомобил додека возел велосипед Прочитај повеќе »

(Видео) Девојка за првпат ќе вози за тимот на „Ферари“

Тимот на „Ферари“, кој се натпреварува во најпрестижното тркачко натпреварување, „Формула 1“, ја донесе во својата академија првата жена возач.Станува збор за 16. годишната Маја …

(Видео) Девојка за првпат ќе вози за тимот на „Ферари“ Прочитај повеќе »

„Шумахер се бори за живот“, Жан Тод со детали за состојбата на Германецот

Првиот човек на Светската автомобилистичка федерација, Жан Тод, откри во медиумите дека неодамна бил во посета на Михаел Шумахер. Поранешниот прв човек на „Ферари“ за …

„Шумахер се бори за живот“, Жан Тод со детали за состојбата на Германецот Прочитај повеќе »

Победа на Ботас, а Хамилтон без пласман на пиедесталот

Валтери Ботас од Мерцедес беше победник на првата трка во новата сезона во Формула 1 шампионатот. Новата сезона започна со голем број проблеми за тимовите. …

Победа на Ботас, а Хамилтон без пласман на пиедесталот Прочитај повеќе »

Роби Вилијамс потрошил милиони за автомобили, а нема возачка дозвола

Пејачот Роби Вилијамс потрошил милиони долари на автомобили, но сеуште нема возачка дозвола, пишуваат светските медиуми. Тој вели дека немал интерес да положи за возачка, …

Роби Вилијамс потрошил милиони за автомобили, а нема возачка дозвола Прочитај повеќе »

(Видео) Ибрахимовиќ се повозе со „Ферари“ среде Стокхолм

Шведскиот фудбалер Златан Ибрахимовиќ бил снимен како се вози во спортско „Ферари“, низ улиците на Стокхлом. Играчот на Милан е познат по тоа што е …

(Видео) Ибрахимовиќ се повозе со „Ферари“ среде Стокхолм Прочитај повеќе »

Почина легендарниот возач на Формула 1 Стирлинг Мос

Легендарниот возач на Формула 1 Стирлинг Мос почина на 91 годишна возраст. Тој помина 134 дена во болница, откако доживеа респираторна инфекција, за време на …

Почина легендарниот возач на Формула 1 Стирлинг Мос Прочитај повеќе »

(Видео) Луксузни автомобили оставени да скапуваат во пустина во Дубаи

Луксузни автомобили вредни милиони долари скапуваат на најголемиот автоотпад во Дубаи, пренесуваат медиумите во Абу Даби. Скапите автомобили биле оставени од богатите Арапи и бизнисмените …

(Видео) Луксузни автомобили оставени да скапуваат во пустина во Дубаи Прочитај повеќе »

Кајли Џенер ѝ купи роденденски подарок од 250 000 долари на мајка си

Кајли Џенер ѝ купи црвено „ферари 488“ на својата мајка Крис. Автомобилот, кој чини 250 000 долари, е подарок за нејзиниот роденден. Кајли на Инстаграм објави …

Кајли Џенер ѝ купи роденденски подарок од 250 000 долари на мајка си Прочитај повеќе »

Кајли Џенер доби подарок ферари од своето момче тешко 1,4 милиони долари

Кајли Џенер се пофали со моќно „ферари“, кое и го подарил нејзиното момче.За прв пат откако се породи на 1 февруари, Кајли Џенер во јавноста …

Кајли Џенер доби подарок ферари од своето момче тешко 1,4 милиони долари Прочитај повеќе »

Scroll to Top