голема

Морине е човекот со чиј дрон се вееше знамето на голема Албанија

Министерството за правда на Србија упатило молба до италијанските власти за испорачување на Албанецот Исмаил Морине. Морине се сомничи дека за време на мечот меѓу …

Морине е човекот со чиј дрон се вееше знамето на голема Албанија Прочитај повеќе »

НАСА фатена во измама, а ние се наоѓаме во голема неволја

„Гугл скај“ неодамна откри простор во вселената кој претходно бил цензуриран или сокриен, а кој ја прикажува Планетата X, позната како Нибир. НАСА очигледно нè …

НАСА фатена во измама, а ние се наоѓаме во голема неволја Прочитај повеќе »

Метеоролозите најавуваат огромна промена – следуваат обилни врнежи

Времето во Македонија претпладне ќе биде променливо облачно со појава на утринска магла и ниска облачност по одделни котлини. Попладне облачноста ќе се намалува. Ќе …

Метеоролозите најавуваат огромна промена – следуваат обилни врнежи Прочитај повеќе »

Глобалистот папата Франциско започна со создавање голема ватиканска војска

Папата Франциско потајно ја засилува и ја зголемува војската која набргу ќе брои меѓу десет до дванаесет илјади високообучени војници. Ова го вели ватикански инсајдер, …

Глобалистот папата Франциско започна со создавање голема ватиканска војска Прочитај повеќе »

Златко двојно слави: Вардар му донесе голема добивка!

Двојна радост вечерва имаше големиот вардаров навивач Златко Богески. Секако немерлива е радоста за пласманот на Вардар во групната фаза од Лигата на Европа, но …

Златко двојно слави: Вардар му донесе голема добивка! Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) ДАЛИ Е НА ПОВИДОК НОВ ХИТ?! – Милица Павловиќ ја посети голема ѕвезда

Вриштеа лајкови, како и позитивни коментари.Најпознатиот грчки композитор, Фивос, е голема ѕвезда во својата земја, повторно дојде во Белград и ја посети Милица Павловиќ, со …

(ВИДЕО) ДАЛИ Е НА ПОВИДОК НОВ ХИТ?! – Милица Павловиќ ја посети голема ѕвезда Прочитај повеќе »

Жугиќ ја отворила канцеларијата во театар „Комедија“ – Новата директорка одби посета

По разрешувањето на директорката Јелена Жуѓик од „Театар комедија“ екипата на Макфакс договори со неа средба во 18 часот, кога најави дека ќе биде во …

Жугиќ ја отворила канцеларијата во театар „Комедија“ – Новата директорка одби посета Прочитај повеќе »

ФОТО: Ален од „Биг Брадер“ направи голема трансформација

На Ален Мациниќ, публиката се сеќава уште од првото издание на хрватскиот Биг Брадер, далечната 2004 година, а минатата година се појави во регионалното, малку …

ФОТО: Ален од „Биг Брадер“ направи голема трансформација Прочитај повеќе »

Scroll to Top