холивуд

(Фото) Кајли Џенер му честиташе роденден на момчето на билборд

Најмладата членка во семејството Кардашијан, Кајли Џенер, на оригинален начин му го честиташе роденденот на нејзиното момче Травис Скот. Кајли посветила цел билборд на кој …

(Фото) Кајли Џенер му честиташе роденден на момчето на билборд Прочитај повеќе »

Анџелина Џоли откри зошто се развела од Бред Пит

Иако повеќе не се брачна двојка, светските актери Анџелина Џоли и Бред Пит и понтаму се актуелна тема на таблоидите. Актерката по подолг период открила …

Анџелина Џоли откри зошто се развела од Бред Пит Прочитај повеќе »

За пет дена починаа двајца актери од „Беверли Хилс“, Холивуд се збогува од Џед Ален

Актерот Џед Ален еден од најпознатите по улогите во сериите Days Of Our Lives и Santa Barbara почина вчера на 85 годишна возраст. Тажната вест …

За пет дена починаа двајца актери од „Беверли Хилс“, Холивуд се збогува од Џед Ален Прочитај повеќе »

(Фото) Анџелина Џоли на шопинг со синовите низ Холивуд

Актерката Анџелина Џоли (43) често знае да прошета низ улиците на Холивуд и да ги посети бутиците, заедно со нејзините синови. Само во тие моменти …

(Фото) Анџелина Џоли на шопинг со синовите низ Холивуд Прочитај повеќе »

Режисер ја побара за сопруга девојката на доделувањето на наградите „Еми“

Откако холивудскиот режисер Глен Вајс ја доби наградата за режија на  нагардите„Еми“, среде говор ја побара за сопруга својата девојка Јан Свендсен. Тој излезе на …

Режисер ја побара за сопруга девојката на доделувањето на наградите „Еми“ Прочитај повеќе »

Ѕвезда на „Булеварот на славните“ се купува за 40.000 долари

Францускиот композитор и пејач Шарл Азнавур плати 40.000 долари да добие ѕвезда на „Булеварот на славните“ во Холивуд. Тој не е единствениот што добил ѕвезда …

Ѕвезда на „Булеварот на славните“ се купува за 40.000 долари Прочитај повеќе »

Се самоуби момчето кое откри дел од педофилскиот прстен во Холивуд

Човекот кој ги обвини истакнатите холивудски филмски могул дека управува педофилски прстен, Брајан Клафлин,  загина во подземна железничка станица во Берлин. 33-годишното момче заврши на …

Се самоуби момчето кое откри дел од педофилскиот прстен во Холивуд Прочитај повеќе »

Бред Пит и Леонардо ди Каприо се вратија во шеесеттите

Леонардо ди Каприо и Бред Пит одлично се забавуваат на сетот на снимањето на филмот „Беше еднаш во Холивуд“, проект на Квентин Тарантино. Папараците ги …

Бред Пит и Леонардо ди Каприо се вратија во шеесеттите Прочитај повеќе »

Холивуд може да ги искористи спасените деца од пештерата

Владата во Тајланд соопштила дека е загрижена дека медиумите и филмските продуценти би можеле да ги искористат децата кои неодамна беа спасени од поплавената пештера …

Холивуд може да ги искористи спасените деца од пештерата Прочитај повеќе »

Кевин Спејси обвинет дека злоупотребил тројца мажи

Холивудскиот актер Кевин Спејси е обвинет за нови три сексуални злоупотреби. Скотланд Јард во истрагата наведува дека Кевин нападнал мажи во Велика Британија, а покрај …

Кевин Спејси обвинет дека злоупотребил тројца мажи Прочитај повеќе »

Стив Ирвин доби ѕвезда на Булеварот на славните

Најпознатиот светски авантурист и љубител на животни Стив Ирвин постхумно доби ѕвезда на Булеварот на славните во Холивуд. На откривањето на ѕвездата присуствуваа сопругата Тери, ќерката …

Стив Ирвин доби ѕвезда на Булеварот на славните Прочитај повеќе »

Елен де Џенерис го продава домот за 33 милиони долари

Комичарката Елен де Џенерис и нејзината сопруга, актерката Порша де Роси, живеат во раскошна вила на Беверли Хилс во Калифорнија. Вилата има околу 750 метри …

Елен де Џенерис го продава домот за 33 милиони долари Прочитај повеќе »

Недопишана порака, сигнал за помош на исчезнатата Адеа

Крис Споц, дечкото на исчезнатата Македонка во Холивуд, Адеа Шабани, имал свршеница, пишуваат американските медиуми. Според нив, Крис не бил во Лос Анџелес на 23 …

Недопишана порака, сигнал за помош на исчезнатата Адеа Прочитај повеќе »

Scroll to Top