холивуд

(Видео) Експертите го одбраа најдобриот филм за периодот од 2000 до 2009 година

Порталот „World of Reel“ неодамна спроведе анкета во која учествуваа 200 филмски експерти, а нивна задача беше да направат листа на пет најдобри филмови од …

(Видео) Експертите го одбраа најдобриот филм за периодот од 2000 до 2009 година Прочитај повеќе »

Холивудски продуцент ненадејно почина на 44-годишна возраст

Холивудскиот продуцент Кевин Турен ненадејно почина на 44-годишна возраст. Неговиот татко ја потврди оваа тажна вест и објави дека се уште не е откриена причината …

Холивудски продуцент ненадејно почина на 44-годишна возраст Прочитај повеќе »

Тесен градник и притиснати гради, нов опасен моден тренд во Холивуд

Многу жени го поздравија доаѓањето на пуш-ап градниците за да го истакнат своето деколте. Меѓутоа, во земјата на славните се појави нов тренд, кој се …

Тесен градник и притиснати гради, нов опасен моден тренд во Холивуд Прочитај повеќе »

Доделувањето на „Еми“ наградите е одложено поради штрајкот во Холивуд

Доделувањето на наградите „Еми“ е одложено, поради штрајкот во Холивуд, соопштија од Телевизиската академија на САД и ТВ-мрежата „Фокс“. 75 церемонија првично беше планирана да …

Доделувањето на „Еми“ наградите е одложено поради штрајкот во Холивуд Прочитај повеќе »

Директорот на „Дизни“ за штрајкот во Холивуд: Погубни барања и нереални очекувања

Моќниот синдикат на американски актери објави во четвртокот дека официјално ќе стапи во штрајк од полноќ, петокот во 9:00 часот по средноевропско време. Со оваа …

Директорот на „Дизни“ за штрајкот во Холивуд: Погубни барања и нереални очекувања Прочитај повеќе »

Марк Волберг сака да изгради нов Холивуд, ќе прави студио во кое ќе работат 10.000 луѓе

Марк Волберг рече дека сака да изгради нов „Холивуд 2.0“ во Лас Вегас. Ова го изјави само неколку месеци откако се исели од Лос Анџелес. …

Марк Волберг сака да изгради нов Холивуд, ќе прави студио во кое ќе работат 10.000 луѓе Прочитај повеќе »

Холивудски актери кои никогаш немаат добиено Оскар

Светот со нетрпение ја очекува кулминацијата на сезоната на филмски награди – Оскарите. Како и секоја година, се зборува и за актери кои глумеле во …

Холивудски актери кои никогаш немаат добиено Оскар Прочитај повеќе »

Тој е главниот актер на својата пропаст: За падот на холивудскиот актер Џони Деп ќе се снимаат три филма

Три документарни филма се снимаат за падот на кариерата на холивудскиот актер Џони Деп. Неговите проблеми започнаа откако го загуби судскиот спорт за клевета против …

Тој е главниот актер на својата пропаст: За падот на холивудскиот актер Џони Деп ќе се снимаат три филма Прочитај повеќе »

По три месеци застој, Холивуд продолжува со снимањето на некои од најисчекуваните филмови

По три месеци застој, Холивуд продолжува на продукцијата на некои од најисчекуваните блокбастери. Филмските работници беа принудени да запрат со сите активности поради пандемијата со …

По три месеци застој, Холивуд продолжува со снимањето на некои од најисчекуваните филмови Прочитај повеќе »

Мел Гибсон: Холивуд е полн со паразити кои се гостуваат со детска крв

Глумецот Мел Гибсон јавно изјави дека Холиуд е полн со паразити кои се гостуваат со детска крв. Тој вели дека детската крв е толку популарна …

Мел Гибсон: Холивуд е полн со паразити кои се гостуваат со детска крв Прочитај повеќе »

Рик Моранис по две децении продолжува да го снима „Душо, ги смалив децата“

Глумецот Рик Моранис, познат познат по низата комедии меѓу кои и „Истерувачи на духови“ и „Душо, ги смалив децата“, по повеќе од две децении се враќа …

Рик Моранис по две децении продолжува да го снима „Душо, ги смалив децата“ Прочитај повеќе »

Џејмс Дин пред да стане ѕвезда, работел на паркинг само за да се прехрани

Американскиот филмски глумец, е првиот кој бил постхумно номиниран за наградата „Оскар“. Тој е роден на денешен ден пред 89 години. Биле доволни само три …

Џејмс Дин пред да стане ѕвезда, работел на паркинг само за да се прехрани Прочитај повеќе »

Инспирирани од „Медена земја“: Колку чини најскапиот мед на светот?

Во пресрет на доделувањето на „Оскарите“ и очекувањата за „Оскар за нашиот документарен филм „Медена зеја“ Honeyland, во две категории за најдобар документарец и најдобар …

Инспирирани од „Медена земја“: Колку чини најскапиот мед на светот? Прочитај повеќе »

(Галерија) Луксуз и гламур во домот на Лејтон Мистер и Адам Броди вреден шест милиони долари

Холивудската глумица Лејтон Мистер и нејзиниот партнер Адам Броди купија нова куќа во Лос Анџелес. Овој богат станбен дел од градот е сместен меѓу планините …

(Галерија) Луксуз и гламур во домот на Лејтон Мистер и Адам Броди вреден шест милиони долари Прочитај повеќе »

(Галерија) „Војна на ѕвездите“ ја имаше последната премиера

По 42 години снимање, во Холивуд се прикажа The Rise of the Skywalker, деветтиот и последен продолжеток од познататиот научнофантастичен сериjал „Војна на Ѕвездите“. Компанијата …

(Галерија) „Војна на ѕвездите“ ја имаше последната премиера Прочитај повеќе »

„Пушев марихуана и се криев од пријателите“, Бред Пит за животот во деведесетите

Холивудскиот глумец Бред Пит во едно од своите последни интервјуа открил дека во деведесетите години кога ги постигнал најголемите успеси, му било многу непријатно и …

„Пушев марихуана и се криев од пријателите“, Бред Пит за животот во деведесетите Прочитај повеќе »

Харви Вајнштајн ќе им плати на жртвите 25 милиони долари

Филмскиот продуцент Харви Вајнштајн треба да им исплати на жртвите кои сексуално ги злоставувал сума од 25 милиони долари, пишува „Њујорк Тајмс“. Весникот пренесува дека …

Харви Вајнштајн ќе им плати на жртвите 25 милиони долари Прочитај повеќе »

Scroll to Top