игра

(Видео) Гавазова меша како Бразилка на плажа во Австралија

Фолк-пејачката Сузана Гавазова се соблече и заигра на познатата плажа „Волонгонг“ во Австралија. Пејачката облечена во костим за капење танцува додека снима видео за на …

(Видео) Гавазова меша како Бразилка на плажа во Австралија Прочитај повеќе »

(Видео) Крис Браун играше секси танц во скут на реалити ѕвездата Наталија Зопа

Ар-ен-би пејачот Крис Браун на концерт во Манчестер и играше во скут на поранешната реалити ѕвезда Наталија Зопа од „Лав Ајланд“. Пејачот ја поканил Зопи …

(Видео) Крис Браун играше секси танц во скут на реалити ѕвездата Наталија Зопа Прочитај повеќе »

Јана Стојановска и Петар Арсовски раскажаа како е да се игра со Бјелогрлиќ

Јана Стојановска и Петар Арсовски се дел од македонските актери што глумат во новата серија на Драган Бјелогрлиќ, „Сенки над Балканот“. Покрај нив, во серијата …

Јана Стојановска и Петар Арсовски раскажаа како е да се игра со Бјелогрлиќ Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Зошто некогаш ни „игра“ капакот на окото

Треперењето на долниот или горниот капак на окото, докторите го нарекуваат- миокимија. За среќа оваа состојба освен што иритира неколку ситни мускули и предизвиукува спонтано …

(ВИДЕО) Зошто некогаш ни „игра“ капакот на окото Прочитај повеќе »

(ФОТО) Миркуловски на подготовки: Ќе сурфа или ќе игра ракомет?

Македонскиот ракометен репрезентативец, Филип Миркуловски заедно со својот тим Вецлар во моментот е на летни подготовки за претстојната сезона. Тој на својот Фејсбук профил објави …

(ФОТО) Миркуловски на подготовки: Ќе сурфа или ќе игра ракомет? Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Што му е тоа на главата на Милан Калиниќ? – Зошто дозволил фризерот да си игра со него?

О, Боже господе – напиша актерот и водител на „Пинкови ѕвезди“. Милан Калиниќ повторно се најде во центарот на внимание. Актерот и водител на „Пинкови …

(ВИДЕО) Што му е тоа на главата на Милан Калиниќ? – Зошто дозволил фризерот да си игра со него? Прочитај повеќе »

Ексклузивна премиера на новата седма сезона на „Игра на престолите VII“

Премиерата е на 17 јули во 20.00 часот, ексклузивно на HBO во утринските часови достапно на услуга и на HBO GO. Home Box Office, водечката …

Ексклузивна премиера на новата седма сезона на „Игра на престолите VII“ Прочитај повеќе »

Иван Реон како инспирација за најлошиот лик во „Игра на престоли“ ја добил од Лијам Галагер

Глумецот Иван Реон, познат како озлогласениот Ремзи Снежни/Болтон, од „Играта на престоли“, изјави дека дел од инспирацијата за својот ужасен лик го пронајде во рокерот …

Иван Реон како инспирација за најлошиот лик во „Игра на престоли“ ја добил од Лијам Галагер Прочитај повеќе »

Scroll to Top