Италија

Градот Пресиче во Италија нуди пари за да се преселите во него

Градот Пресиче, во регионот на Пуља во Италија, привлекува нови жители со ветување за паричен надомест до 30.000 евра, но под еден услов. Оние кои …

Градот Пресиче во Италија нуди пари за да се преселите во него Прочитај повеќе »

Хор на скопско училиште освои прво место на натпревар во Италија

Хорот на скопското основно училиште „Кузман Јосифовски – Питу“ го освои првото место на натпреваот „Сите бои на уметноста“ одржан во Римини, Италија. Хорот беше …

Хор на скопско училиште освои прво место на натпревар во Италија Прочитај повеќе »

Куче патувало 350 километри, пред да му се врати на стопанот кој го изгубил додека бил на одмор во Франција

Кучето со име Пабло, поминало 350 километри, пред да се врати во Италија кај неговите сопственици, кои го изгубиле додека биле на одмор во Франција. …

Куче патувало 350 километри, пред да му се врати на стопанот кој го изгубил додека бил на одмор во Франција Прочитај повеќе »

Поранешните светски шампиони Англија и Италија ќе дојдат во Македонија за Европското 2024

Фудбалската репрезентација на Македонија денес ги доби противниците во квалификациите за Европското првенство 2024. Денеска се одржа ждребот, а Македонија се најде во групата Ц, …

Поранешните светски шампиони Англија и Италија ќе дојдат во Македонија за Европското 2024 Прочитај повеќе »

Роботи прават пица во италијански ресторан во Њу Џерси

Во италијански ресторан во Њу Џерси, САД роботи прават пици. Овој угостителски потфат е дизајниран првенствено како ресторан кој ќе може да достави што е можно …

Роботи прават пица во италијански ресторан во Њу Џерси Прочитај повеќе »

Вино, гондола и љубов: Актерот Жарко Димоски со сопругата во Италија

Актерот и водител Жарко Димоски со неговата сопруга Андреа уживаат на италијанското крајбрежје. Тие не се на една локација, ја истражуваат Италија, уживаат во добро …

Вино, гондола и љубов: Актерот Жарко Димоски со сопругата во Италија Прочитај повеќе »

Глечерите се топат со голема брзина, загрижени швајцарски научници

Големите глечери се топат со неверојатна брзина, се вели во новата студија која ја направиле научници од Универзитетот во Цирих ETH и Швајцарската истражувачка установа …

Глечерите се топат со голема брзина, загрижени швајцарски научници Прочитај повеќе »

Пенелопе Круз се сонча на јахта помеѓу паузите од снимањето на филмот за Енцо Ферари

Актерката Пенелопе Круз ужива на одмор во Италија. Таа во моментов престојува во Модена, каде што снима филм на Мајкл Ман за Енџо Ферари во …

Пенелопе Круз се сонча на јахта помеѓу паузите од снимањето на филмот за Енцо Ферари Прочитај повеќе »

(Фото) Најголемото италијанско езеро е пред исчезнување

Сушата која ја погоди Италија е најлоша во изминатите неколку децении и доведе до тоа најголемото езеро во земјата, Гарда биде пред исчезнување. Водостојот никогаш …

(Фото) Најголемото италијанско езеро е пред исчезнување Прочитај повеќе »

(Фото) Италија му го честита роденденот на Пандев

Горан Пандев денеска го прослави 39 роденден, а од италијанската фудбалска лига му честитаа на официјалниот профил на „Фејсбук“. Му објавија фотографија во дресот на …

(Фото) Италија му го честита роденденот на Пандев Прочитај повеќе »

(Видео) Полицаецот не знаеше дека го претресува фудбалерот на Милан, па откога колегата му кажа реакцијата му беше хит

Полиција го застана на автопат фудбалерот на Милан, Бакајоко. Во рутинска контрола и претрес полицаецот не забележа за кого станува збор. Откога го претресе, мораше …

(Видео) Полицаецот не знаеше дека го претресува фудбалерот на Милан, па откога колегата му кажа реакцијата му беше хит Прочитај повеќе »

Џорџ и Амал Клуни со децата на одмор во Италија

Амал и Џорџ Клуни традиционално летуваат покрај езерото Комо во Италија. Пред неколку дена тие повторно се видени на ова летувалиште заедно со нивните две …

Џорџ и Амал Клуни со децата на одмор во Италија Прочитај повеќе »

(Видео) Франческо Тоти сакаше да се тепа на фудбалски натпревар

Легендарниот италијански фудбалер и некогашен играч на Рома, Франческо Тоти, сакаше да се тепа за време на еден пријателски фудбалски натпревар, на кој и тој …

(Видео) Франческо Тоти сакаше да се тепа на фудбалски натпревар Прочитај повеќе »

Италија, иако беше исфрлена од Македонија, сепак би можела да оди на Светско

Италијанските медиуми во средата ја пренесоа веста дека Италија сепак би можела да оди на Светско, иако беше исфрлена од Македонија. Ова би можело да …

Италија, иако беше исфрлена од Македонија, сепак би можела да оди на Светско Прочитај повеќе »

Италијаните го одбиле барањето на Мекдоналдс за отворање на нов ресторан

Италијаните го одбиле барањето на компанијата Мекдоналдс која сака да отвори нов ресторан во Рим. Од компанијата за брза храна поднеле барање за изградба на …

Италијаните го одбиле барањето на Мекдоналдс за отворање на нов ресторан Прочитај повеќе »

Се породи калуѓерка во Италија, а не ни знаела дека е бремена

Се породи калуѓерка во Италија, која не ни знаела дека е бремена, пренесуваат медиумите. Таа се породила откако отишла во болница поради болки во стомакот. …

Се породи калуѓерка во Италија, а не ни знаела дека е бремена Прочитај повеќе »

Учителка од Италија уапсена поради секс со малолетници

Италијанската полиција уапсила 45-годишна наставничка во основно училиште поради секс со малолетници. Таа ги носела во мотели и ги снимала пренесува агенцијата „Анса“. Наставниката е …

Учителка од Италија уапсена поради секс со малолетници Прочитај повеќе »

Забарот што дојде со лажна рака сега мораше пак да доаѓа за да прими вакцина

Италијанскиот забар кој прво пристигна со лажна рака за да прими вакцина против ковид, сега мораше пак да дојде за да биде вакциниран. Тој сега …

Забарот што дојде со лажна рака сега мораше пак да доаѓа за да прими вакцина Прочитај повеќе »

Зелената пропусница му е секогаш при рака, млад Италијанец си истетовирал QR код и на кој било влез само треба да ја подигне раката за да влезе

Дваесет и двегодишниот Андреа Колонета од Италија одлучил да си истетовира QR код на раката, за да може да влезе секаде каде што ќе има …

Зелената пропусница му е секогаш при рака, млад Италијанец си истетовирал QR код и на кој било влез само треба да ја подигне раката за да влезе Прочитај повеќе »

Scroll to Top