Јелена Карлеуша

Тажен е тој кој треба некого да понижи за да се издигне себеси, Душко со цитат од Иво Андриќ одговори на изјавата на Карлеуша дека ѝ бил животна грешка

Фудбалерот Душко Тошиќ ѝ врати на Јелена Карлеуша за интервјуто во кое таа рече дека ѝ бил животна грешка. Тој го објави цитатот на Иво …

Тажен е тој кој треба некого да понижи за да се издигне себеси, Душко со цитат од Иво Андриќ одговори на изјавата на Карлеуша дека ѝ бил животна грешка Прочитај повеќе »

Јелена Карлеуша за бившиот: Душко ми беше животна грешка

Јелена Карлеуша во своето последно интервју зборуваше за својот нов албум, но и тешкиот период во животот и бракот со Душко Тошиќ. За албумите „Алфа“ …

Јелена Карлеуша за бившиот: Душко ми беше животна грешка Прочитај повеќе »

(Фото) Карлеуша ја испеа „Карлибич“ пред 10.000 публика во Нови Бечеј ѝ направи делириум

Поп дивата Јелена Карлеуша за прв пат по објавувањето на албумот „Алфа и омега“ премиерно ја изведе песната „Карлиб*ч“, со која го отвори концертот во …

(Фото) Карлеуша ја испеа „Карлибич“ пред 10.000 публика во Нови Бечеј ѝ направи делириум Прочитај повеќе »

Карлеуша доби 1001 бела роза, подарок инспириран од песната за Роман Абрамович

Српската пејачка Јелена Карлеуша на подарок добила 1001 бела роза во вилата на Дедиње. Пејачката се пофалила со фотографија и напишала дека станува збор за …

Карлеуша доби 1001 бела роза, подарок инспириран од песната за Роман Абрамович Прочитај повеќе »

Карлеуша го врати Милан Станковиќ од манастир на сцена

Јелена Карлеуша има соработката со српскиот пејач Милан Станковиќ, и откри дека планира да сними дует со него. Пејачката направи вистинска бура на музичката сцена …

Карлеуша го врати Милан Станковиќ од манастир на сцена Прочитај повеќе »

(Видео) Целиот српски џет сет и дојде на спектакуларната промоција на Карлеуша среде Белград

Јелена Карлеуша вечерва организираше прослава во еден белградски трговски центар, а повод беа нејзините два нови албуми „Алфа“ и „Омега“. Покрај необичната декорација, како и …

(Видео) Целиот српски џет сет и дојде на спектакуларната промоција на Карлеуша среде Белград Прочитај повеќе »

Јелена Карлеуша му се додворува на Роман Абрамович: Тој е убав, паметен, богат и згоден

Јелена Карлеуша вчера ја изненади публиката и објави уште еден албум насловен „Омега“, само една недела откако го објави албумот „Алфа“, кој ги сруши сите …

Јелена Карлеуша му се додворува на Роман Абрамович: Тој е убав, паметен, богат и згоден Прочитај повеќе »

(Видео) Карлеуша во златен фустан прослави 45. роденден: гала журка во вилата на Дедиње и две торти за пејачката

Српската пејачка Јелена Карлеуша прослави 45. роденденот во својата луксузна вила на Дедиње, каде го собрала семејството, најблиските пријатели и колегите. Последниве денови пејачката има …

(Видео) Карлеуша во златен фустан прослави 45. роденден: гала журка во вилата на Дедиње и две торти за пејачката Прочитај повеќе »

По „Алфа“, Јелена Карлеуша ќе го објави и вториот албум „Омега“

Српската поп-ѕвезда Јелена Карлеуша неодамна го објави долгоочекуваниот албум „Алфа“, а сега најави дека нејзиниот втор албум „Омега“ ќе пристигне на 20 август. Додека поп-ѕвездата …

По „Алфа“, Јелена Карлеуша ќе го објави и вториот албум „Омега“ Прочитај повеќе »

Јелена Карлеуша објави листа на блокирани профили на Инстаграм: Често ја посетувам блок листата само за да видам како се мачат

Српската пејачка Јелена Карлеуша овие денови е во центарот на вниманието на јавноста поради новиот албум „Алфа“ кој го објави на 13 август, а со …

Јелена Карлеуша објави листа на блокирани профили на Инстаграм: Често ја посетувам блок листата само за да видам како се мачат Прочитај повеќе »

Ги рушам границите на балканскиот менталитет, стоп за бугарската треш и шунд музиката: Јелена Карлеуша за новиот албум „Алфа“

Јелена Карлеуша по 10 години го објави нејзиниот нов албум насловен „Алфа“, а за песните и првиот спот се уште се зборува и пишува во …

Ги рушам границите на балканскиот менталитет, стоп за бугарската треш и шунд музиката: Јелена Карлеуша за новиот албум „Алфа“ Прочитај повеќе »

(Видео) Канје Вест во новиот спот на Јелена Карлеуша

Јелена Карлеуша по 10 години пауза објави нова песна и видео. Пејачката веќе подолго време го најавуваше својот нов албум наречен „Алфа“. Карлеуша најавата на …

(Видео) Канје Вест во новиот спот на Јелена Карлеуша Прочитај повеќе »

Карлеуша ги објави десеттe песни пред промоцијата на новиот албум

Јелена Карлеуш ги објави имињата на 10 песни пред промоцијата на најновиот албум „Алфа“. „Карлибич“, „Бенга“, „Блокирај“, „Машала“, „Вонземјанин“, „Карма“, „Такита“, „Рехабилитација“, „Луцифер“, и „Карлибич2“, …

Карлеуша ги објави десеттe песни пред промоцијата на новиот албум Прочитај повеќе »

Тој човек ме уценува, рече Карлеуша откако сопругот на Марина Туцаковиќ ѝ го избриша „Јутјуб“ каналот ѝ ја обвини за злоупотреба на авторски права

Јелена Карлеуша го обвини сопругот на Марина Туцаковиќ, познатиот композитор Александар Радуловиќ Фута, дека ја уценувал со тоа што ѝ го изгаснал „Јутјуб“ каналот и …

Тој човек ме уценува, рече Карлеуша откако сопругот на Марина Туцаковиќ ѝ го избриша „Јутјуб“ каналот ѝ ја обвини за злоупотреба на авторски права Прочитај повеќе »

Карлеуша ги избриша сите фотографии на „Инстаграм“

Јелена Карлеуша ги избриша сите фотографии од „Инстаграм“. Пејачката остави само две, но не објасни зошто го направила тоа. Многу од фановите и побараа објаснување, …

Карлеуша ги избриша сите фотографии на „Инстаграм“ Прочитај повеќе »

Карлеуша за новиот спот потрошила 250.000 евра

Јелена Карлеуша за најновиот спот потрошила 250.000 евра, пренесоа медиумите. Пејачката неодамна го заврши снимањето на најскапиот спот некогаш снимен на овие простори, а на …

Карлеуша за новиот спот потрошила 250.000 евра Прочитај повеќе »

(Фото) Карлеуша се лади покрај базен во вилата во Дедиње

Јелена Карлеуша објави фотографии од куќата во Дедиње. Пејачката со Душко Тошиќ вилата ја купија во 2018 година, од Драган Стојковиќ Пикси. Се зборуваше дека …

(Фото) Карлеуша се лади покрај базен во вилата во Дедиње Прочитај повеќе »

Хрватите ѝ забранија настап на Карлеуша: ако им е проблем Србија, нека замислат дека доаѓам од Марс

Властите во Хрватска ѝ забранија настап на Јелена Карлеуша. Пејачката требаше да пее на островот Барбаринац, но концертот беше откажан. „Со жалење ги известувам сите …

Хрватите ѝ забранија настап на Карлеуша: ако им е проблем Србија, нека замислат дека доаѓам од Марс Прочитај повеќе »

Ана Николиќ се пожали со сериозен проблем на лицето, Карлеуша и Лукас и понудија помош: крени ја главата и биди силна

Пејачката Ана Николиќ се најде среде скандал кога на социјалните мрежи објави видео во кое се жали дека има сериозен проблем со лицето. Нејзиното лице …

Ана Николиќ се пожали со сериозен проблем на лицето, Карлеуша и Лукас и понудија помош: крени ја главата и биди силна Прочитај повеќе »

Scroll to Top