Јелена Карлеуша

Хрватите ја хејтаат Карлеуша, ѝ мавнаа корпа за настап на фестивал

Хрватската публика не сака српски пејачи да ги забавуваат ова лето на традиционалниот фестивал „Островот на љубовта“ кој се одржува на островот Барбаринац во заливот …

Хрватите ја хејтаат Карлеуша, ѝ мавнаа корпа за настап на фестивал Прочитај повеќе »

Јелена Карлеуша гола со зелена перика на црвен тепих во Белград

Перика во неонско зелена боја, очила кои го покриваат речиси целото лице и мрежести чорапи, со ваква модна комбинација српската пејачка пејачката Јелена Карлеуша се …

Јелена Карлеуша гола со зелена перика на црвен тепих во Белград Прочитај повеќе »

Не е системот крив, криви се родителите, Карлеуша се огласи по страшниот масакр во Белград

Јелена Карлеуша го коментираше настанот кој се случи во основното училиште „Владислав Рибникар“, во кој тринаесетгодишно момче пукало во своите соученици и наставници и убило …

Не е системот крив, криви се родителите, Карлеуша се огласи по страшниот масакр во Белград Прочитај повеќе »

(Фото) Карлеуша со ташни од 60.000 долари трчаше маратон во Грција

Јелена Карлеуша синоќа го одржа долгонајавуваниот концерт во Грција. Настапуваше во Паралија, а престојуваше во хотел во Солун. Оттаму се упати на аеродромот, но пред …

(Фото) Карлеуша со ташни од 60.000 долари трчаше маратон во Грција Прочитај повеќе »

Карлеуша со совет до сите дами: „Ако мајка му ви се меша во парите и бракот шутнете го“

Пејачката Јелена Карлеуша на социјалните мрежи објави за разводот на фудбалерот на ПСЖ Ашраф Хакими и шпанската глумица Хиба Абук. Карлешуа се јави откако дозна …

Карлеуша со совет до сите дами: „Ако мајка му ви се меша во парите и бракот шутнете го“ Прочитај повеќе »

Карлеуша потрошила 11.000 евра за корсет и ракавици во Дубаи

Српската пејачка Јелена Карлеуша замина на одмор во Дубаи кој ја чини 11.000 евра. Пејачката е повторно во фокусот на вниамнието откако се пофали со …

Карлеуша потрошила 11.000 евра за корсет и ракавици во Дубаи Прочитај повеќе »

Јелена Карлеуша потрошила милион за одмор во Дубаи

Јелена Карлеуша за Велигден замина за Дубаи. Пејачката ќе помине седум дена одмор во еден од најлускузните хотели со пет ѕвезди. За седумте ноќевања Карлеуша …

Јелена Карлеуша потрошила милион за одмор во Дубаи Прочитај повеќе »

Карлеуша неутешена по смртта на пејачот Немања на кого му беше ментор во „Ѕвездите на Гранд“

Младиот пејач Немања Вуковиќ кој се прослави во „Ѕвездите на Гранд“ загина во понеделникот во сообраќајна несреќа на автопатот од Шид кон Белград. Веста ги …

Карлеуша неутешена по смртта на пејачот Немања на кого му беше ментор во „Ѕвездите на Гранд“ Прочитај повеќе »

Саша Поповиќ ја подбра Карлеуша: Секаде беше забранета, по „Ѕвездите на Гранд“, хонорарот ти порасна до плафон

Јелена Карлеуша станала ѕвезда откако била дел од регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“, рекол Саша Поповиќ во интервју. Тој рекол дека цената за настапите …

Саша Поповиќ ја подбра Карлеуша: Секаде беше забранета, по „Ѕвездите на Гранд“, хонорарот ти порасна до плафон Прочитај повеќе »

Со голиот газ и еротските фотки Карлеуша заработува 75 илјади евра на Инстаграм

Српската пејачка Јелена Карлеуша наводно добива 15.000 евра за една објава на Инстаграм за познат светски бренд на кој таа на почетокот на годината стана …

Со голиот газ и еротските фотки Карлеуша заработува 75 илјади евра на Инстаграм Прочитај повеќе »

Јелена Карлеуша и Драгана Мирковиќ во тексас јакни со нивниот лик

Пејачката Драгана Мирковиќ позираше среде Беверли Хилс со уникатна тексас јакна на која е нацртан нејзиниот лик. Мирковиќ се заблагодари на креаторот на ова парче …

Јелена Карлеуша и Драгана Мирковиќ во тексас јакни со нивниот лик Прочитај повеќе »

Карлеуша рече дека Поповиќ ќе биде тужен за падот на рејтингот и слабата гледаност на „Ѕвездите на Гранд“

Пејачката Јелена Карлеуша му порача на Саша Поповиќ дека рејтингот на музичкото шоу „Ѕвездите на Гранд“ е паднат и дека наскоро ќе биде тужен од …

Карлеуша рече дека Поповиќ ќе биде тужен за падот на рејтингот и слабата гледаност на „Ѕвездите на Гранд“ Прочитај повеќе »

Карлеуша со порака до сите мажи: Тажен бедник е оној кој не ја почитува мајката на своите деца

Јелена Карлеуша, која често во јавноста изнесува ставови за различни теми, коментираше за односот на мажите кон жените. На „Инстаграм“ напиша како родителите да си …

Карлеуша со порака до сите мажи: Тажен бедник е оној кој не ја почитува мајката на своите деца Прочитај повеќе »

Карлеуша ќе отвори профил на „Онли фанс“ само ако тоа го направи и Кардашијан

Српската пејачка Јелена Карлеуша ќе отвори профил на „Онли фанс“ доколку отвори профил и реалити ѕвездата Ким Кардашијан. Таа во изјава за српските медиуми вели …

Карлеуша ќе отвори профил на „Онли фанс“ само ако тоа го направи и Кардашијан Прочитај повеќе »

Белградски бизнисмен е новиот дечко на Карлеуша: Не му беше лесно да ме добие

Српската пејачка Јелена Карлеуша има нов дечко со кого се појави во јавност. Станува збор за познатиот белградски бизнисмен Владан Мариќ. „Нè запозна Дарко Костиќ …

Белградски бизнисмен е новиот дечко на Карлеуша: Не му беше лесно да ме добие Прочитај повеќе »

Во фустан од 10.300 долари Карлеуша дојде на роденденот на „Хелоу“, ваков ист носеше и Кардашјан

Српската пејачка Јелена Карлеуша во син долг фустан вчеравечер се појави на рденденската забава за магазинот „Хелоу“ во Белград со потпис на луксузниот бренд Баленсијага. …

Во фустан од 10.300 долари Карлеуша дојде на роденденот на „Хелоу“, ваков ист носеше и Кардашјан Прочитај повеќе »

(Видео) Карлеуша ја покажа луксузната вила, каде што одгледува домати

Српската пејачка Јелена Карлеуша објави видео од нејзиниот нов дом. Таа на социјалната мрежа Инстаграм се пофалила како ја уредила нејзината вила во која се …

(Видео) Карлеуша ја покажа луксузната вила, каде што одгледува домати Прочитај повеќе »

Само психопати убиваат животни, па се фотографираат со нив: Карлеуша бара забрана за лов во Србија

Српската пејачка Јелена Карлеуша пред почетокот на ловната сезона јавно побара да се забрани ловот. Карлеуша преку социјалните мрежи се обидува да ги освести своите следбеници и …

Само психопати убиваат животни, па се фотографираат со нив: Карлеуша бара забрана за лов во Србија Прочитај повеќе »

(Видео) Додека маж се снимаше на плажа, задникот на Карлеуша му упадна во кадар

Додека маж се снимаше на плажа во Дубаи, задникот на Карлеуша му упадна во кадар. Пејачката го сподели видеото и на социјалните мрежи. Карлеуша во …

(Видео) Додека маж се снимаше на плажа, задникот на Карлеуша му упадна во кадар Прочитај повеќе »

Scroll to Top