јоксимовиќ

Јована и Жељко Јоксимовиќ живеат во луксузна вила вредна 2,5 милиони евра

Српскиот пар, Јована и Жељко Јоксимовиќ живееле во стан во Врачар, но пред неколку години се преселиле во вила на Сењак. Куќата ја купиле од …

Јована и Жељко Јоксимовиќ живеат во луксузна вила вредна 2,5 милиони евра Прочитај повеќе »

(Видео) Српската естрада на 50. роденден кај Жељко Јоксимовиќ

Жељко Јоксимовиќ наполни 50 години и прослави роденден во еден белградски ресторан. Како што пренесуваат српските медиуми, на забавата присутни биле Јована Николиќ, Марко Мишковиќ, Мелина …

(Видео) Српската естрада на 50. роденден кај Жељко Јоксимовиќ Прочитај повеќе »

Преслаткиот Коста уживаше во хитовите на тато Жељко Јоксимовиќ

Жељко Јоксимовиќ синоќа во белградската арена Сава, го одржа вториот по ред концерт, под името „Два света“. Поп пејачот повторно до последното место ја наполни …

Преслаткиот Коста уживаше во хитовите на тато Жељко Јоксимовиќ Прочитај повеќе »

Јована и Жељко Јоксимовиќ на прва прошетка со близначките

Откако ги доби близначките, а потоа одржа и два успешни концерта во „Сава центарот“, Жељко Јоксимовиќ ги израдува своите фанови со една семејна фотографија која …

Јована и Жељко Јоксимовиќ на прва прошетка со близначките Прочитај повеќе »

Претконцертно селфи на Жељко Јоксимовиќ со родителите

Познатиот српски пејач Жељко Јоксимовиќ вчера одржал концерт во Белград и го собрал целото свое семејство. Во првите редови седеле неговите родители, кои јавноста нема …

Претконцертно селфи на Жељко Јоксимовиќ со родителите Прочитај повеќе »

Жељко Јоксимовиќ: Не сум ни свесен дека дома стигнаа две девојчиња

Поп-пејачот и композитор Жељко Јоксимовиќ на 11 ноември ќе одржи концерт во Скопје во Арената „Борис Трајковски“ . Балканската музичка ѕвезда во интервју за „Репортер“ …

Жељко Јоксимовиќ: Не сум ни свесен дека дома стигнаа две девојчиња Прочитај повеќе »

Прво појавување на Јована Јоксимовиќ по породувањето

Познатиот пар Јелена и Жељко Јоксимовиќ пристигнал на отворањето на еден српски хотел, при што тие биле одлично расположени и не ја симнувале намсевката од …

Прво појавување на Јована Јоксимовиќ по породувањето Прочитај повеќе »

Јована Јоксимовиќ се огласи по излегувањето од породилиштето

Сопругата на Жељко Јоксимовиќ, Јована, после породувањето се огласи на Инстаграм и го напиша следното: „Конечно сме заеедно. Држете ни ги палците за што побрзо …

Јована Јоксимовиќ се огласи по излегувањето од породилиштето Прочитај повеќе »

Ќерката на Жељко Јоксимовиќ ја покажа задницата во минијатурно бикини

Мина Јоксимовиќ во бикини на плажа ги покажа своите атрибути.Ќерката на Жељко Јоксимовиќ, атрактивната Мина Јоксимовиќ, е активна на социјалните мрежи и не така ретко …

Ќерката на Жељко Јоксимовиќ ја покажа задницата во минијатурно бикини Прочитај повеќе »

Трагедија во семејството на Жељко Јоксимовиќ

Ќерката на популарниот пејач од првиот брак, Мина Јоксимовиќ со фановите сподели една тажна вест. Имено, Мина објави дека Јован Пуцаревиќ (47), кој починал при …

Трагедија во семејството на Жељко Јоксимовиќ Прочитај повеќе »

(ФОТО) Откриен полот на бебињата кои ги чекаат Жељко и Јована Јоксимовиќ

Јована Јоксимовиќ ќе се породи во октомври во Белград.Жељко и таа наскоро своето семејство ќе го прошират за уште два нови члена, бидејќи за околу …

(ФОТО) Откриен полот на бебињата кои ги чекаат Жељко и Јована Јоксимовиќ Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Еве зошто Јована Јоксимовиќ ДОБИ ОТКАЗ од РТС!

Судејќи по изјавата која водителката ја даде, може да се закључи дека врската со Жељко Јоксимовиќ, ја чинеше работното место од Радио-телевизија Србија. Јована и …

(ВИДЕО) Еве зошто Јована Јоксимовиќ ДОБИ ОТКАЗ од РТС! Прочитај повеќе »

Scroll to Top