камила

Чарлс и Камила со животински маски им оддадоа почит на слоновите

Со животински маски на лицето, кралот Чарлс Трети и Камила се појавија на церемонијата на хуманитарниот бал за заштита на слоновите. Тие се појавиле расположени …

Чарлс и Камила со животински маски им оддадоа почит на слоновите Прочитај повеќе »

Читач од усни откри дека на Чарлс му било досадно на крунисувањето

Читач од усни откри што ѝ кажал кралот Чарлс на кралицата Камила пред да влезат во Вестминстерската опатија каде беше крунисан. Во саботата утрото пред …

Читач од усни откри дека на Чарлс му било досадно на крунисувањето Прочитај повеќе »

Најомразената љубовница на светот, стана кралица – Животната приказна на Камила

Аналитичарите веруваат дека врската меѓу кралот Чарлс и кралицата Камила е идеалната љубовна приказна уште од првата средба на парот. Таа е љубовта на неговиот …

Најомразената љубовница на светот, стана кралица – Животната приказна на Камила Прочитај повеќе »

Чарлс и Камила ја покажаа сцената на Евросонг во Ливерпул

Британскиот крал Чарлс со сопруата Камила ја открија сцената на која ќе бидат домаќини претставниците на Евровизија од 9 до 13 мај. На средбата со …

Чарлс и Камила ја покажаа сцената на Евросонг во Ливерпул Прочитај повеќе »

Омилениот моден дизајнер на принцезата Дајана, ќе ја облече Камила за денот на крунисувањето

Сопругата на кралот Чарлс, Камила, официјално ќе ја преземе титулата кралица на 6 мај, кога нејзиниот сопруг ќе биде крунисан во Вестминстерската опатија. Камила со …

Омилениот моден дизајнер на принцезата Дајана, ќе ја облече Камила за денот на крунисувањето Прочитај повеќе »

Камила на крунисувањето ќе носи круна стара еден век нарачана од кралицата Марија

На крунисувањето на британскиот крал Чарлс III и на кралицата на почетокот на мај, Камила ќе ја носи круната на кралицата Марија, објави Бакингемската палата. …

Камила на крунисувањето ќе носи круна стара еден век нарачана од кралицата Марија Прочитај повеќе »

Камила ги донираше мечињата „Падингтон“ оставени во чест на починатата кралица

Сопругата на британскиот крал Чарлс, ги донираше лично Падингтон мечињата на добротворна акција за деца. Станува збор за мечиња кои беа оставени во чест на …

Камила ги донираше мечињата „Падингтон“ оставени во чест на починатата кралица Прочитај повеќе »

Новите фотографии од Хари и Меган го засенија кралскиот портрет

Принцот Хари и Меган Маркл беа изоставени од официјалниот портрет на кралското семејство, па сега објавија нивни посебни фотографии на „Инстаграм“. Ги објавија два дена …

Новите фотографии од Хари и Меган го засенија кралскиот портрет Прочитај повеќе »

Првиот портрет на кралското британско семејство, по смртта на кралицата

На Инстаграм профилите на британското кралско семејство е објавен нов официјален портрет на кралот Чарлс и кралицата Камила со принцот и принцезата од Велс, Вилијам …

Првиот портрет на кралското британско семејство, по смртта на кралицата Прочитај повеќе »

Камила давала расистички коментари за Арчи, откри британски новинар

Сопругата на принцот Чарлс, Камила Паркер, давала расистички коментари за синот на принцот Хари и Меган Маркл, Арчи, пишува во новата книгата британскиот новинар, писател …

Камила давала расистички коментари за Арчи, откри британски новинар Прочитај повеќе »

Документарецот на „Нетфликс“ го уништи и така кревкиот углед на Камила во јавноста

Документарецот на „Нетфликс“ за кралското семејство The Crown, целосно и го уништи и така кревкиот углед и кредибилитет на кој сопругата на принцот Чарлс, Камила …

Документарецот на „Нетфликс“ го уништи и така кревкиот углед на Камила во јавноста Прочитај повеќе »

Камила ширела шпекулации дека Вилијам ја изневерил Кејт Мидлтон

Сопругата на британскиот принц Чарлс, Камила, прва почнала да шири шпекулации во јавноста дека принцот Вилијам ја изневерил сопругата Кејт Мидлтон. Седумдесет и тригодишната војвотка …

Камила ширела шпекулации дека Вилијам ја изневерил Кејт Мидлтон Прочитај повеќе »

Принцот Чарлс сака да го напушти кралското семејство и да му ја остави круната на Вилијам

Синот на кралицата Елизабета, 71-годишниот принц Чарлс, планира да ја напушти Велика Британија и да му ја остави круната на принцот Вилијам, пренесуваат британските медиуми. …

Принцот Чарлс сака да го напушти кралското семејство и да му ја остави круната на Вилијам Прочитај повеќе »

Принцот Чарлс и Камила прославија 15 години брак

Принцот Чарлс и неговата сопруга Камила прославија 15 годишнина од својот брак во карантин. Принцот кој минатата недела беше заболен од опасниот вирус, сега се …

Принцот Чарлс и Камила прославија 15 години брак Прочитај повеќе »

Војвотката Камила двапати ја избегнала смртта во ист ден

Војвотката од Корвол Камила, минатата година двапати ја избегнала смртта во ист ден, пишуваат британските медиуми. Сопругата на принцот Чарлс за малку избегнала хеликоптерска несреќа. …

Војвотката Камила двапати ја избегнала смртта во ист ден Прочитај повеќе »

(Фото) Принцот Чарлс и Камила се капат во водите на Барбадос

Принцот од Велс, Чарлс и неговата сопруга Камила се во посета на островскиот рај Карибите. Папараците ја снимија кралската двојка за време на прошетката низ …

(Фото) Принцот Чарлс и Камила се капат во водите на Барбадос Прочитај повеќе »

(Фото) Внуката на Грејс Кели копија на славната актерка

19-годишната Камила Готлије многу потсетува на својата баба Грејс Кели. Сите што ја виделе младата девојка велат дека е копија на поранешната актерка, една од …

(Фото) Внуката на Грејс Кели копија на славната актерка Прочитај повеќе »

(видео) Туристи во Саудиска Арабија масовно ја пијат урината од камила

На интернет неодамна се појави снимка која го згрози целиот свет. На неа јасно може да се забележи како човек ја пие урината од камила. …

(видео) Туристи во Саудиска Арабија масовно ја пијат урината од камила Прочитај повеќе »

Scroll to Top