љубов

(Фото) Мартија во љубов со фудбалерот Дарко Чурлинов

Пејачката Мартија Станојковиќ има нов дечко. Таа е во љубовна врска со фудбалскиот репрезентативец Дарко Чурлинов. Информацијата дека тие двајца се во врска ја откри …

(Фото) Мартија во љубов со фудбалерот Дарко Чурлинов Прочитај повеќе »

Дивна Карлеуша и Здравко Чолиќ, забрената љубов за која и денес се зборува

Здравко Чолиќ на времето, бил заљубен во Дивна Карлеуша, мајката на поп пејачката Јелена Карлеуша, која денес почина од рак на градите, пишуваат српските медиуми. …

Дивна Карлеуша и Здравко Чолиќ, забрената љубов за која и денес се зборува Прочитај повеќе »

(Видео) Наталија Славева со тажна љубовна приказна

По пауза од пет години, поп-пејачката Наталија Славева ја сними баладата „Штом љубовта исчезне“. За песната таа сними и спот, а го промовираше преку „Јутјуб“. …

(Видео) Наталија Славева со тажна љубовна приказна Прочитај повеќе »

Горан Алачки во љубовна врска со новинарката Марина Дојчиновска

Хармоникашот Горан Алачки е во љубовна врска со новинарката Марина Дојчиновска. Поранешниот сопруг на пејачката  Адријана Алачки веќе на ја крие љубовата со познатата новинарка …

Горан Алачки во љубовна врска со новинарката Марина Дојчиновска Прочитај повеќе »

Хороскопски знаци што најтешко ја преболуваат првата љубов

Колку им е на луѓето тешко по раскинувањето многу зависи и од хороскопскиот знак. Некои хороскопски знаци раскинувањето го сметаат за нов почеток. Други, пак, …

Хороскопски знаци што најтешко ја преболуваат првата љубов Прочитај повеќе »

Пријанка Чопра во љубов со 10 години помладиот Ник Џонас

Поранешната Мис на светот, Пријанка Чопра веќе не крие дека е во љубовна врска со музичарот Ник Џонас. Озборувањата дека 35-годишната Индијка и десет години …

Пријанка Чопра во љубов со 10 години помладиот Ник Џонас Прочитај повеќе »

(Видео) Наташа Малинкова разочарана од љубовта

Поп-пејачката Наташа Малинкова го промовира спотот за својата нова песна „Ако грев е што те сакам“. Песната е аренби балада, емотивна песна за неостварена љубов. …

(Видео) Наташа Малинкова разочарана од љубовта Прочитај повеќе »

(Фото) Сергеј Трифуновиќ ја љуби Јелена

Српскиот актер Сергеј Трифуновиќ отсекогаш го криел приватниот живот, а со девојките ретко се појавувал во јавноста. Овојпат врската со Јелена Маркулиќ ја откри самата …

(Фото) Сергеј Трифуновиќ ја љуби Јелена Прочитај повеќе »

(ФОТО) Саша Ковачевиќ бил во љубов со Ксенија Пајчин

Саша Ковачевиќ наводно бил во врска со сега починатата пејачка Ксенија Пајчин, а тоа неодамна го откри негов пријател. Како што изјави пријателот на Ковачевиќ, …

(ФОТО) Саша Ковачевиќ бил во љубов со Ксенија Пајчин Прочитај повеќе »

Scroll to Top