луѓето

Хрватска меѓу европските земји од каде што луѓето најмногу бегаат

И покрај тоа што светската популација расте, научниците очекуваат до 2050 година на Земјата да има 10 милијарди жители, сепак постојат региони во кои бројот …

Хрватска меѓу европските земји од каде што луѓето најмногу бегаат Прочитај повеќе »

Џим Кери: Луѓето можат да ги остварат своите сништа и да пронајдат мир

„Запрашајте се зошто сите го имаме најубавото чувство кога ќе научиме нешто убаво за друго човечко суштество, или кое било живо суштество? Мојата душа не …

Џим Кери: Луѓето можат да ги остварат своите сништа и да пронајдат мир Прочитај повеќе »

Зошто САД не разговараат со луѓето пред да им воведат санкции и да ги бомбардираат?

Поранешниот американски конгресмен и претседателски кандидат Рон Ернест Пол изјави дека неодамнешниот телефонски повик меѓу Доналд Трамп и Владимир Путин бил добар знак, но военохушкачкото …

Зошто САД не разговараат со луѓето пред да им воведат санкции и да ги бомбардираат? Прочитај повеќе »

Што ги прави луѓето со кафеави очи толку посебни?

Се смета дека луѓето кои имаат кафени очи поседуваат необична моќ, за која ни самите не се свесни. Благодарение на оваа карактеристика, луѓето со кафени …

Што ги прави луѓето со кафеави очи толку посебни? Прочитај повеќе »

Доктор Лидија Гајски: Измислуваат болести и луѓето ги трујат со лекови

Поранешен директор на една болница во Париз, доктор Филипе Евен и застапник во францускиот парламент и лекар Бернард Дебре во новообјавената книга „4000 корисни, бескорисни …

Доктор Лидија Гајски: Измислуваат болести и луѓето ги трујат со лекови Прочитај повеќе »

Само еден процент од луѓето може да откријат што не е во ред на фотографијава

Фотографија што стана хит на интернет од проста причина што многу малку луѓе може да забаележат што не е во ред на неа. Резултатот е …

Само еден процент од луѓето може да откријат што не е во ред на фотографијава Прочитај повеќе »

Ракот кај луѓето се појавува поради два производа што ги консумираме во нашето секојдневие

Германски научник и добитник на две признанија Нобелова награда во подрачјето на физиологијата, Харалд цур Хаузен, предупреди дека слабо проучен вирус, кој се наоѓа кај …

Ракот кај луѓето се појавува поради два производа што ги консумираме во нашето секојдневие Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Страшниот земјотрес од 8,2 степени кој го погоди Мексико – Сѐ се тресе, луѓето во паника

Бројот на жртвите од земјотресот во Мексико се искачи на 5 лица. Мртвите биле жители на јужните држави Чиапас и Оахака. Има извештаи за бројни …

(ВИДЕО) Страшниот земјотрес од 8,2 степени кој го погоди Мексико – Сѐ се тресе, луѓето во паника Прочитај повеќе »

(ФОТО) Се слушаат сирени, луѓето преплашени – Што се случува во Барселона?

Четворица загинаа и 20 се повредени откако минибус влета во група луѓе во центарот на Барселона. Полицијата во Барселона го оквалификува инцидентот како терористички напад. …

(ФОТО) Се слушаат сирени, луѓето преплашени – Што се случува во Барселона? Прочитај повеќе »

Луѓето кои преку тетоважите создале идентитет, си го видоа лицето од друг агол

Криминалците, робијашите, и членовите на банди воглавно делуваат застрашувачки, отколку што навистина се, поради нивните силни тетоважи кои го прекриваат нивното тело. Но, кога маските …

Луѓето кои преку тетоважите создале идентитет, си го видоа лицето од друг агол Прочитај повеќе »

(ФОТО) Најчудните тоалети во светот – Нема да ви се верува каде се луѓето извршуваат нужда

На светот навистина постојат секакви тоалети. Меѓу најчудните ВЦ соби со стаклено дно, преку ледени ВЦ, па се до ВЦ од чисто злато… Потоа може …

(ФОТО) Најчудните тоалети во светот – Нема да ви се верува каде се луѓето извршуваат нужда Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) СЕГА ИМАМЕ И НАУЧЕН ДОКАЗ – Луѓето место попаметни, стануваат поглупави

Дали луѓето се поглупи од било кога претходно? Дали претходните генерации се ментално поостроумни од нас? Можбите сте се сомневале дека луѓето навистина се глупи …

(ВИДЕО) СЕГА ИМАМЕ И НАУЧЕН ДОКАЗ – Луѓето место попаметни, стануваат поглупави Прочитај повеќе »

„Washington Post“: Јадранскиот брег изгледа како пекол на Земјата – Луѓето прашуваат, – „Каде се ЕУ и НАТО?!“

Веста за страшните пожари во регионот стигна и до Америка, поточно до „Washington Post“, кој пишуваше за вонредната ситуација во Црна Гора и Хрватска. Во …

„Washington Post“: Јадранскиот брег изгледа како пекол на Земјата – Луѓето прашуваат, – „Каде се ЕУ и НАТО?!“ Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Возеа мечка на мотор, а таа им мафташе на луѓето

Во Русија може да се види се и сешто, благо речено, несекојдневни настани, но оваа сцена секако е без конкуренција, „шампион“. Извесниот Никола Пасинков од …

(ВИДЕО) Возеа мечка на мотор, а таа им мафташе на луѓето Прочитај повеќе »

Scroll to Top