мајка

(Фото) Адријан Гаџа и купи џип од 20 илјади евра на мајака си: заслужуваш многу повеќе од ова

Поп пејачот Адријан Гаџа и неговиот брат Дритон Гаџа на нивната мајка и подарија џип. Адријан објави фотографија на социјалните мрежи и откри дека тој …

(Фото) Адријан Гаџа и купи џип од 20 илјади евра на мајака си: заслужуваш многу повеќе од ова Прочитај повеќе »

Кралицата Елизабета била подобра баба и прабаба отколку мајка, пишува во нејзината биографија

Пред 74 години британската кралица Елизабета се омажи за грчкиот принц Филип, нејзиниот трет братучед. Невестата тогаш имала 21 година, а младоженецот 26. Долгиот живот …

Кралицата Елизабета била подобра баба и прабаба отколку мајка, пишува во нејзината биографија Прочитај повеќе »

Симона Поповска стана мајка, уште еден син во домот на пејачката

Пејачката и дерматолог Симона Поповска вторпат стана мајка. Таа ги сподели честитките од најблиските за нејзиниот син Стефан на Инстаграм. Таа и нејзиниот сопруг, Кристијан …

Симона Поповска стана мајка, уште еден син во домот на пејачката Прочитај повеќе »

Се породи манекенката Мартина Михајловска, синот Матијас донесе радост во семејството

Манекенката и модел Мартина Михајловска и нејзиниот сопруг бизнисменот Виктор Илоски станаа родители по втор пат. Таа роди син, а нејзиниот сопруг објави фотка и …

Се породи манекенката Мартина Михајловска, синот Матијас донесе радост во семејството Прочитај повеќе »

(Фото) Жена си го тетовира бебето, а фановите ѝ порачаа дека е лоша мајка

Модна дизајнерка од Флорида Шамекија Морис за прв пат ставила привремена тетоважа на телото на нејзиниот син Трејлин кога тој имал шест месеци. Тоа толку …

(Фото) Жена си го тетовира бебето, а фановите ѝ порачаа дека е лоша мајка Прочитај повеќе »

Кели Озборн и Сид Вилсон ќе станат родители

Реалити ѕвездата Кели Озборн објави дека ќе стане мајка. Таа на социјалните мрежи објави селфи фотографија на која држи слика од ултразвук. „Знам дека бев …

Кели Озборн и Сид Вилсон ќе станат родители Прочитај повеќе »

Била жртва на семејно насилство, па избегала од дома со три деца – Животната приказна на Меј Маск

Мајката на најбогатиот човек во светот Илон Маск, Меј или Маја е исто така популарна како и нејзиниот син. Родена е во Канда, каде почнала …

Била жртва на семејно насилство, па избегала од дома со три деца – Животната приказна на Меј Маск Прочитај повеќе »

Владимир Поповски: Чекаме бебе со Анастасија

  Владимир Поповски, пејачот на фолк-групата „Биоритам“ за „Репортер“ потврди дека тој и пејачката Анастасија Петреска наскоро ќе станат родители. Вели, возбуден е што ќе …

Владимир Поповски: Чекаме бебе со Анастасија Прочитај повеќе »

Наум Петрески ќе стане дедо

Фолк-пејачката Анастасија Петреска ќе стане мајка. Веста за бременоста на Анастасија, најстарата ќерка на Наум Петрески, ја откри нејзиниот свршеник, Владимир Поповски, пејачот на групата …

Наум Петрески ќе стане дедо Прочитај повеќе »

Џесика Честејн доби ќерка од сурогат-мајка

Холивудската глумица Џесика Честејн стана мајка со помош на сурогат-мајка. Таа и нејзиниот сопруг Џијан Лука де Пропосуло криеја дека нашле жена што ќе го …

Џесика Честејн доби ќерка од сурогат-мајка Прочитај повеќе »

Гвен Стефани и Блејк Шелтон бараат сурогат мајка

Поп-пејачката Гвен Стефани и кантри-пејачот Блејк Шелтон бараат сурогат мајка за своето прво дете, пишуваат американските медиуми. Тие се повикуваат на извор близок на двојката, …

Гвен Стефани и Блејк Шелтон бараат сурогат мајка Прочитај повеќе »

(Фото) Мајката на Росана била убавица на Куманово

Фолк-пејачката Росана Сариќ – Тодоровска откри дека нејзината мајка Гордана Стојановска во 1962 година била прогласена за убавица на Куманово. Таа титулата за најубава девојка …

(Фото) Мајката на Росана била убавица на Куманово Прочитај повеќе »

Мартин Мила: Живеевме од социјално, децата ми се смееја дека од дождот се криев со кеса за ѓубре

Рок-пејачот Мартин Србиновски, познат како Мартин Мила, со тага и многу емоции се сети на мајка си, која почина пред 5 години. Тој се врати …

Мартин Мила: Живеевме од социјално, децата ми се смееја дека од дождот се криев со кеса за ѓубре Прочитај повеќе »