Меколи Калкин

Џо Пеши го малтретирал Меколи Калкин во „Сам дома“

Глумецот Џо Пеши откри дека го малтретирал својот помлад колега, Меколи Калкин, во хумористичниот филм во 90-те „Сам Дома“. Тој вели дека тоа го правел …

Џо Пеши го малтретирал Меколи Калкин во „Сам дома“ Прочитај повеќе »

(Фото) Меколи Калкин ги насмеа фановите додека ја шеташе мачката

Глумецот Меколи Калкин повторно ги насмеа фановите, откако беше виден за време на една попладневна прошетка низ Лос Анџелес. Тој со девојка му, глумицата Бренда …

(Фото) Меколи Калкин ги насмеа фановите додека ја шеташе мачката Прочитај повеќе »

„Повеќе не сум дете“, Меколи Калкин го прослави 40. роденден

Глумецот Меколи Калкин, кој се прослави по улогата како Кевин Мекалистер во филмот „Сам дома“, го прослави својот 40. роденден. Тој се пофали на „Твитер“ …

„Повеќе не сум дете“, Меколи Калкин го прослави 40. роденден Прочитај повеќе »

Родителите намерно го оставиле Кевин сам дома, тврдат теоретичарите на заговор

Глумецот Меколи Калкин, кој пред 29 години го играше детето Кевин во божиќниот филм „Сам дома“, стана жртва на теории на заговор на разни интернет …

Родителите намерно го оставиле Кевин сам дома, тврдат теоретичарите на заговор Прочитај повеќе »

Меколи Калкин на 10 години стана милионер, но заради татко му брзо го допре дното

Актерот Меколи Калкин, познат по улогата во филмот „Сам дома“, вчера наполни 39 години, а за себе вели дека уште во раните години успеал да …

Меколи Калкин на 10 години стана милионер, но заради татко му брзо го допре дното Прочитај повеќе »

Во новиот „Сам дома“ Кевин требало да стане робијаш желен за одмазда

Режисерот на првите два дела на филмот „Сам дома“, Крис Колумбус,  им открил на американските медиуми дека планирал да направи продолжение на божикниот филмски хит. …

Во новиот „Сам дома“ Кевин требало да стане робијаш желен за одмазда Прочитај повеќе »

(Видео) Во реклама на Google, Меколи пак го игра Кевин во „Сам дома“

Челниците на Google добиле идеја да го ангажираат актерот Меколи Калкин за да снимат реклама во која ќе ја оживеат улогата на малото дете Кевин и …

(Видео) Во реклама на Google, Меколи пак го игра Кевин во „Сам дома“ Прочитај повеќе »

Меколи Калкин откри дека бил малтретиран од татка си

Актерот Меколи Калкин вчера го прослави 38. Роденден и во едно од своите интервјуа призна дека како дете бил малтретиран од својот татко Кит Калкин. …

Меколи Калкин откри дека бил малтретиран од татка си Прочитај повеќе »

Меколи по многу години го откри пропустот направен во филмот „Сам дома“

Првото и воторо продолжение на филмот „Сам дома“ дефинитивно спаѓа во најпопуларните божиќни филмови, а веќе со години фановите ги следат успоните и падовите на …

Меколи по многу години го откри пропустот направен во филмот „Сам дома“ Прочитај повеќе »