минути“

Направен уред кој може да ја открие вашата ДНК за три минути

Научниците од универзитетот во Колумбија и нивните колеги од њујоршкиот центар за гени направиле софтвер, кој може да идентификува нечија ДНК за само неколку минути. …

Направен уред кој може да ја открие вашата ДНК за три минути Прочитај повеќе »

Нацистите сексот го ограничиле на 15 минути, а дозволена била само една поза

По наредба на Хајнрих Химлер во Матхаузен е основана првата од десетте јавни куќи во концентрациониот логор во Германија. Девојките не смееле да бидат Еврејки, …

Нацистите сексот го ограничиле на 15 минути, а дозволена била само една поза Прочитај повеќе »

Жена предупредила 45 минути пред да се случи масакрот во Лас Вегас: „Сите ќе умрете“

Очевидец тврди дека жена на музичкиот фестивал предупредила за настанот пред да се случи најголемиот масакр во историјата на САД. „Вие ќе умрете вечерва“, се …

Жена предупредила 45 минути пред да се случи масакрот во Лас Вегас: „Сите ќе умрете“ Прочитај повеќе »

Инфаркт го нападна Чак Норис два пати за 45 минути – И се разбира изгуби

Како што пренесоа лекарите кои го прегледале славниот актер, Чак Норис, срцевите удари ги преживел со „сила на двојно помлад човек“. Чак Норис во средината …

Инфаркт го нападна Чак Норис два пати за 45 минути – И се разбира изгуби Прочитај повеќе »

Да се снимале денеска, овие филмови не би траеле ни пет минути!

Дали некогаш сте гледале стари филмови и сте помислиле „да е ова снимено денеска, филмот би траел пет минути“? Без грижи, не сте единствени. Интернетот …

Да се снимале денеска, овие филмови не би траеле ни пет минути! Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Застрашувачката вистина за производството на млеко во 5 минути!

Ние тоа веќе одамна го рековме, и ќе го повториме со еден збор: Начинот на кој се однесуваме кон животните, на оваа планета е на …

(ВИДЕО) Застрашувачката вистина за производството на млеко во 5 минути! Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Го покажа задникот, па подвлече црта – Три минути со лудата секси Наташа Беквалац

Наташа Беквалац по едногодишна пауза се врати на сцената никогаш попровокативна, со спотот за песната „Црта“.Година дена по албумот „Оригинал“, кој ги собори сите рекорди …

(ВИДЕО) Го покажа задникот, па подвлече црта – Три минути со лудата секси Наташа Беквалац Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Невеста загина само неколку минути пред свадбата

Видео снимката на Бразилката Роземер Насименто Силва, која загина само неколку минути пред свадбата, го обиколи светот. Силва (32) од Сао Паоло сакала да го …

(ВИДЕО) Невеста загина само неколку минути пред свадбата Прочитај повеќе »

Готви паметно: Како да подготвите здрава ужина за само три минути

Посна или мрсна верзија на рецептот? Одлучете сами! Потребни состојки: 1 туна во масло 200 грама намаз 1 лажицка копер 1 тврдо варено јајце – …

Готви паметно: Како да подготвите здрава ужина за само три минути Прочитај повеќе »

Scroll to Top