најголемата

Руски истражувачи со помош на дрон снимија филм за најголемата пештера во светот

Група руски истражувачи ја проучуваа една од најспектакуларните и уште помалку посетени природни знаменитости во светот, пештерата Син Донг, која се наоѓа во џунгла во …

Руски истражувачи со помош на дрон снимија филм за најголемата пештера во светот Прочитај повеќе »

Најголемата грешка која секоја домаќинка ја прави во кујна е со искористеното масло

Можеби знаете но секогаш е добро да се пренесе таква порака. Во поголемиот број случаи, искористеното масло го фрламе во кујнскиот мијалник. Тоа е најголемата …

Најголемата грешка која секоја домаќинка ја прави во кујна е со искористеното масло Прочитај повеќе »

(Фото) Моментот кога во најголемиот метеж ќе ти излета бизон на патот

На социјалните мрежи се појави несекојдневна фотографија од најстариот национален парк во светот, Јелоустон во САД. Никому не му е јасно кој кого овде му …

(Фото) Моментот кога во најголемиот метеж ќе ти излета бизон на патот Прочитај повеќе »

Решена е најголемата мистерија на светот – Како се изградени пирамидите во Гиза

Археолозите открија низа фасцинантни докази кои ја решаваат една од најголемите мистерии на светот. Како општеството од бронзена дона, кое не било технолошки развиено, успеало …

Решена е најголемата мистерија на светот – Како се изградени пирамидите во Гиза Прочитај повеќе »

Најголемата кокошка во светот живее во Косово и тежи 9 килограми

Најголемата кокошка на светот, Меракли, стана вистински хит на социјалните мрежи кога нејзиниот сопственик, Косовецот Фитим, ја објави на „Фејсбук“. Меракли е од видот „брахма“ …

Најголемата кокошка во светот живее во Косово и тежи 9 килограми Прочитај повеќе »

Најголемата тајна за „Жежок ветер“ – Љубиша Самарџиќ не требаше да го глуми Шурда

Славниот Смоки можеби беше најпознат по улогата на Шурда, но таа првобитно требаше да ја глуми друг човек. Едно од најголемите остварувања на домашната кинематографија …

Најголемата тајна за „Жежок ветер“ – Љубиша Самарџиќ не требаше да го глуми Шурда Прочитај повеќе »

„ИМА ЛИ ГОСПОД?“ – Најголемата евакуација во историјата на САД

Ирма требаше да стигне до Флорида во ова неделно утро преку островот Флорида Кис, пред да го погоди Мајами со ветер со брзина поголема и …

„ИМА ЛИ ГОСПОД?“ – Најголемата евакуација во историјата на САД Прочитај повеќе »

Лав нападна нилски коњ и тоа му беше најголемата грешка во животот

Николас Мулан, експерт за еколошко управување и конзервација на биологијата, вели дека никој не би смеел да го потцени нилскиот коњ. Лавовите се познати како …

Лав нападна нилски коњ и тоа му беше најголемата грешка во животот Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Ова е најголемата љубов на Појраз од ‘Мојот син”

Видеата кои ги објави познатиот актер Илкер Калели или Појраз од Мојот Син, хит серијата на Сител, ќе ги гледате без здив. По глумата најголема …

(ВИДЕО) Ова е најголемата љубов на Појраз од ‘Мојот син” Прочитај повеќе »

„FDA“ ја згасна најголемата органска фабрика за путер од кикирики во Америка

Во последните неколку години, органската храна стана доста сериозен приоритет за голем број на Американци, а сепак разочарување за големите сили на земјоделската индустрија, како …

„FDA“ ја згасна најголемата органска фабрика за путер од кикирики во Америка Прочитај повеќе »

Ја украл од Јове! – Најголемата и најтрагична љубов на маршалот Јосип Броз Тито

Се облекувала модерно и женствено, поради тоа што била од богато семејство. Сето ова било доволно за да стане партиска курирка. За Јосип Броз Тито, …

Ја украл од Јове! – Најголемата и најтрагична љубов на маршалот Јосип Броз Тито Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Најголемата беда на светот е сконцентрирана на ова место – Преполн е со криминалци и важат други правила

Наречена симболично Давидова кула, овој облакодер има 45 катови, и претставува своевиден споменик на пропаста на банковниот систем во оваа држава. Венецуела, а со самото …

(ВИДЕО) Најголемата беда на светот е сконцентрирана на ова место – Преполн е со криминалци и важат други правила Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Погледнете како гореше најголемата рафинерија во Европа

Во рафинеријата Шел во Ротердам, најголемата во Европа, вчера изби голем пожар, поради што дел од постројките не беа во можност да профункционираат. „Пожарот ноќеска …

(ВИДЕО) Погледнете како гореше најголемата рафинерија во Европа Прочитај повеќе »

(ФОТО) Запознајте ја најголемата љубов на Викторија Луческа! – Манасков и Ќириќ извисија

Манекенката и топ модел Викторија Луческа откако стана позната во јавноста покажа се. Заводливото лице, сензуалните полни усни, долгите убави нозе, заобленото, напрчено газе… на …

(ФОТО) Запознајте ја најголемата љубов на Викторија Луческа! – Манасков и Ќириќ извисија Прочитај повеќе »

Дваесет работи кои не сте ги знаеле за најголемата држава во светот

Дека Русите се специфичен народ гледаме од ден во ден. Нема што нема во оваа голема држава која се простира на два континента. Сепак постојат …

Дваесет работи кои не сте ги знаеле за најголемата држава во светот Прочитај повеќе »

Финишираат подготвките за најголемата забава во Македонија

Во Прилеп полека финишираат и последните подготовки околу најголемата забава во Македонија и поширокиот регион, 15-тото издание на Пиво фестивалот. Денеска се одржа и последниот …

Финишираат подготвките за најголемата забава во Македонија Прочитај повеќе »

НАЈГОЛЕМАТА ИСТОРИСКА ЛАГА – Византија никогаш не постоела?!

Терминот Византија или Бизант, го измислил германскиот „историчар“ Хероним Волф во 1557 година, а приказната ја раширил Монтескје и ватиканските агенти, кои сакале славата на …

НАЈГОЛЕМАТА ИСТОРИСКА ЛАГА – Византија никогаш не постоела?! Прочитај повеќе »

Scroll to Top