НБА

(Фото) Сите му се смееја на шпански кошаркар за извалканиот шорц

Шпанскиот кошаркар Усман Гаруб, стана хит откако сите го видоа како го игра натпреварот со валкани шорцеви. Шпанците играа два квалификациски натпревари за Мундобаскетот, а …

(Фото) Сите му се смееја на шпански кошаркар за извалканиот шорц Прочитај повеќе »

НБА-лигата целосно ќе го повлече дресот со број 6 во чест на Бил Расел

НБА ќе го повлече дресот на со број шест од целата лига на неодамна починатиот кошаркар Бил Расел во знак на почит. Најтрофејниот кошаркар и …

НБА-лигата целосно ќе го повлече дресот со број 6 во чест на Бил Расел Прочитај повеќе »

(Видео) НБА-кошаркарот Џеди Осман денес ќе се венча во родниот Охрид за да им ја исполни желбата на своите родителите

Џеди Осман, еден од најдобрите турски кошаркари, денес ќе се жени во родниот Охрид со турската актерка Ебру Сахин. Одморот помеѓу двете НБА-сезони ќе го …

(Видео) НБА-кошаркарот Џеди Осман денес ќе се венча во родниот Охрид за да им ја исполни желбата на своите родителите Прочитај повеќе »

Михаела Алексовска е првата Македонка во НБА-кампот „Кошарка без граници“

Македонската млада кошаркарка Михаела Алексовска од екипата на Крива Паланка е дел од НБА интернационалниот камп „Кошарка без граници“ кој се одржува во Милано. Алексовска е …

Михаела Алексовска е првата Македонка во НБА-кампот „Кошарка без граници“ Прочитај повеќе »

Поранешната НБА-ѕвезда, Џон Стоктон, бил избркан од сала затоа што одбил да стави маска

Поранешната НБА-ѕвезда и играч на Јута Џез, Џон Стоктон, бил избркан од салата за време на еден натпревар затоа што одбил да стави заштитна маска …

Поранешната НБА-ѕвезда, Џон Стоктон, бил избркан од сала затоа што одбил да стави маска Прочитај повеќе »

Поранешната НБА ѕвезда Патрик Јуинг заврши во болница

Поранешната НБА ѕвезда од Њујорк никс, Патрик Јуинг, во петокот на „Твитер“ објави дека е хоспитализиран во болница, откако се покажало дека е позитивен на …

Поранешната НБА ѕвезда Патрик Јуинг заврши во болница Прочитај повеќе »

Челници од Чикаго Булс со приватен авион дошле во Сплит по Тони Кукоч

Документарниот филм The Last Dance, кој ја открива приказната за Мајкл Џордан и неговиот клуб Чикаго Булс, го допре и моментот за неговиот соиграч и …

Челници од Чикаго Булс со приватен авион дошле во Сплит по Тони Кукоч Прочитај повеќе »

Мајкл Џордан: Одвратен тип, ќе си речат луѓето кога ќе го видат новиот документарец за мене

Легендарната кошаркарска НБА ѕвезда Мајкл Џефри Џордан го коментираше новиот документарец кој ќе излезе за него и вели дека луѓето кога ќе го погледнат ќе …

Мајкл Џордан: Одвратен тип, ќе си речат луѓето кога ќе го видат новиот документарец за мене Прочитај повеќе »

(Видео) Се играше „Пајдушко“ среде НБА натпревар

Македонското оро „Пајдушко“ се играше на полувремето на НБА натпревар во Вашингтон помеѓу „Вашингтон визардс“ и „Кливленд кавалирс“пред неколку дена. Турскиот фолклорен ансамбл „Карделен“ го …

(Видео) Се играше „Пајдушко“ среде НБА натпревар Прочитај повеќе »

Кошаркарот Тајлер Ханикат извршил самоубиство

Полициската управа од Шерман Оукс излезе со соопштение во кое се наведува дека познатиот кошаркар Тајлер Ханикат, кој бил пронајден мртов пред неколку дена во …

Кошаркарот Тајлер Ханикат извршил самоубиство Прочитај повеќе »

(Видео) Жесток судир на НБА-ѕвездите на Јута и Оклахома

Кошаркарите на Јута славеа на домашен терен против Оклахома во плеј-офот од НБА-лигата со 113:96 и така направија голем чекор кон ¼ финалето. Јута води …

(Видео) Жесток судир на НБА-ѕвездите на Јута и Оклахома Прочитај повеќе »

(Видео) Коби Брајант доби „Оскар“ за краткометражен филм

НБА-ѕвездата Коби Брајант е првиот кошаркар што освоил „Оскар“. Тој заедно со Глен Кин ја доби наградата за најдобар краткометражен анимиран филм за Dear Basketball. …

(Видео) Коби Брајант доби „Оскар“ за краткометражен филм Прочитај повеќе »

Џејми Фокс го прекина интервјуто по прашањето за поранешната жена на Том Круз

Кејти Холмс и Џејми Фокс, пет години мораа да се кријат од очите на јавноста, поради „најбизарниот договор направен во Холивуд“, како што го нарекуваат …

Џејми Фокс го прекина интервјуто по прашањето за поранешната жена на Том Круз Прочитај повеќе »

(ФОТО) Српската старлета „смува“ НБА ѕвезда, па со блага насмевка му седна во скут во џакузито на јахта

Пол Џорџ ужива во Сплит со друштвото и својата поубава половина од Србија. Тој ова лето го промени клубот и после доли години во Индијана …

(ФОТО) Српската старлета „смува“ НБА ѕвезда, па со блага насмевка му седна во скут во џакузито на јахта Прочитај повеќе »