Никола Димитров

„48 не се исто што и 20 години“, рече Никола Димитров по операцијата на рамото

Вчера вицепремиерот за европски прашања, Никола Димитров објави дека се здобил со скршеница на рамото и дека направил операција. Тој не откри како се повредил, …

„48 не се исто што и 20 години“, рече Никола Димитров по операцијата на рамото Прочитај повеќе »

Жесток рок додека гризе мамката: Гога и Димитров во кампања

Додека Гордана Сиљановска-Давкова шизеше во сабота вечерта на рок, Никола Димитров отиде со фармерки да лови риба. И, така, во екот на политичката кампања кандидатите …

Жесток рок додека гризе мамката: Гога и Димитров во кампања Прочитај повеќе »

(Фото) Се смали шефот на дипломатијата

Шефот на дипломатијата, Никола Димитров, беше во Музејот на илузии заедно со својот син. „Малиот“ татко наспроти „големиот“ син, беше вистинска забава за министерот, кој …

(Фото) Се смали шефот на дипломатијата Прочитај повеќе »

(Фото) Цацко и Димитров го обраа грозјето

Шефот на дипломатијата, Никола Димитров, вчеравечер беше во Кавадрци на гроздоберските свечености на традиционалната манифестација „Тиквешки гроздобер“. Освен што се пофали дека „ си каснал …

(Фото) Цацко и Димитров го обраа грозјето Прочитај повеќе »

Голи Заев и Димитров напорно работат

Премиерот Зоран Заев и шефот на дипломатијата, Никола Димитров, споделија фотографија на која се голи на плажа во Охрид. Под заедничката фотографија напишаа „Работи напорно, …

Голи Заев и Димитров напорно работат Прочитај повеќе »

Како би изгледале македонските политичари како жени

Како би изгледале македонските политичари како жени. Апликацијата FaceApp’s  стана вистинска забава за корисниците на социјалните мрежи. Па така, сега секој има можност да се …

Како би изгледале македонските политичари како жени Прочитај повеќе »

Scroll to Top