нови сад

Нина девојчето со крофните од Нови Сад ја доби сликата од македонскиот илустратор Зоран Кардула

Нина Нинковиќ од Нови Сад  која со продажба на крофни собираше пари за лекување на нејзиниот татко, ја доби сликата од македонски графички дизајнер и …

Нина девојчето со крофните од Нови Сад ја доби сликата од македонскиот илустратор Зоран Кардула Прочитај повеќе »

(Видео) Девојче продава крофни за да заработи за лекувањето на татко ѝ

Единаесетгодишната Нина Никовиќ од Нови Сад, продава крофни на улица за да заработи пари за лекувањето на татко ѝ. Таа ги продавала крофните по цела …

(Видео) Девојче продава крофни за да заработи за лекувањето на татко ѝ Прочитај повеќе »

Професорката си ја запали дипломата пред Собранието: Работам како касиерка и шанкерка, а ноќе сум лекторка и пишувам

Наставничката по српски јазик од Нови Сад, Ена Недиќ, во знак на протест си ја запали дипломата пред домот на Народното собрание. Рече дека нејзината …

Професорката си ја запали дипломата пред Собранието: Работам како касиерка и шанкерка, а ноќе сум лекторка и пишувам Прочитај повеќе »

Политичар осомничен дека силувал девојка во Нови Сад

Бившиот политичар и бизнисмен од Нови Сад Срџан Егиќ, е уапсен поради сомнение дека во средата силувал 21 годишна девојка која наводно работи како фото …

Политичар осомничен дека силувал девојка во Нови Сад Прочитај повеќе »

(Видео) Улици како од божиќна бајка, Нови Сад – актуелна празнична дестинација во регионот

Нови Сад е уште една од популарните дестинации за време на божиќните празници. Овој град секое лето е место што ги обединува туристите од целиот …

(Видео) Улици како од божиќна бајка, Нови Сад – актуелна празнична дестинација во регионот Прочитај повеќе »

Во Србија ќе биде прогласен Ден на жалост поради смртта на Ѓорѓе Балашевиќ

Во Србија, ќе биде прогласен ден на жалост, поради смртта на кантавторот Ѓорѓе Балашевиќ, на денот на неговиот погреб. Градските власти во Нови Сад ќе …

Во Србија ќе биде прогласен Ден на жалост поради смртта на Ѓорѓе Балашевиќ Прочитај повеќе »

(Видео) Во Нови Сад тага за Балашевиќ, свеќи и цвеќиња на плоштадот за омилениот пејач и кантавтор

Веста за смртта на Ѓорѓе Балашевиќ го погоди целиот регион. Многумина тагуваат поради смртта на прочуениот контавтор и се потсетуваат на неговите најголеми хитови, најдобри …

(Видео) Во Нови Сад тага за Балашевиќ, свеќи и цвеќиња на плоштадот за омилениот пејач и кантавтор Прочитај повеќе »

Сергеј Трифуновиќ предизвика сообраќајка

Српскиот глумец и претставник на „Движењето слободни граѓани“, Сергеј Трифуновиќ синоќа патувајќи накај Нови Сад предизвикал сообраќајка на автопатот, пренесуваат српските медиуми. Трифуновиќ со својот …

Сергеј Трифуновиќ предизвика сообраќајка Прочитај повеќе »

Сергеј Трифуновиќ: Без грижи, јас сум жив, здрав и ненормален

Сергеј Трифуновиќ по незгодата која ја доживеа за време на една театарска претстава во Нови Сад, по што мораше итно да биде префрлен во болница, …

Сергеј Трифуновиќ: Без грижи, јас сум жив, здрав и ненормален Прочитај повеќе »

(Вознемирувачка содржина) Објавени фотографии од убиената Јелена Марјановиќ

Две години по убиството на српската пејачка Јелена Марјановиќ, првпат во јавноста беа објавени нејзини фотографии од местото на злосторството. На фотографиите српската пејачка во …

(Вознемирувачка содржина) Објавени фотографии од убиената Јелена Марјановиќ Прочитај повеќе »

Беквалац ја отпиша ќерка си од училиште и го напушта Белград

Српската поп-ѕвезда Наташа Беквалац максимално ужива во трудничките денови и ги избегнува медиумските појавувања со оглед на тоа што треба да се породи во март. …

Беквалац ја отпиша ќерка си од училиште и го напушта Белград Прочитај повеќе »

Scroll to Top