одмор

Од Бали на Малдивите, Милош Биковиќ и Ивана уживаат во последните денови од летото

Српскиот актер Милош Биковиќ и неговата девојка Ивана Малиќ уживаат на одмор на Малдивите. На социјалните мрежи споделуваат фотографии од песочните плажи и зајдисонцето. „Го …

Од Бали на Малдивите, Милош Биковиќ и Ивана уживаат во последните денови од летото Прочитај повеќе »

Вино, гондола и љубов: Актерот Жарко Димоски со сопругата во Италија

Актерот и водител Жарко Димоски со неговата сопруга Андреа уживаат на италијанското крајбрежје. Тие не се на една локација, ја истражуваат Италија, уживаат во добро …

Вино, гондола и љубов: Актерот Жарко Димоски со сопругата во Италија Прочитај повеќе »

Женско друштво на одмор: Маја Панчева со ќерките

Пејачката Маја Гроздановска Панчева во друштво на нејзините две ќерки Надица и Марија, објави фотографија на социјалните мрежи како уживаат на плажа. Надица е постарата ќерка …

Женско друштво на одмор: Маја Панчева со ќерките Прочитај повеќе »

Бијонсе и Џеј Зи со луксузна јахта, телохранители и дадилки на одмор во Хрватска

Бијонсе и Џеј Зи се на одмор во Хрватска. Тие престојуваат во јахта закотвена на јадранското крајбрежје кај Цавтат.  Парот на јахтата престојува со трите деца, …

Бијонсе и Џеј Зи со луксузна јахта, телохранители и дадилки на одмор во Хрватска Прочитај повеќе »

По смртта на сопругот, Николина Пишек со ќерката се опуштаат на море во Хрватска

Хрватската водителка Николина Пишек летува на јадранскиот брег, заедно со ќерка си, само неколку месеци откако почина нејзиниот сопруг. На социјалните мрежи таа сподели фотографии …

По смртта на сопругот, Николина Пишек со ќерката се опуштаат на море во Хрватска Прочитај повеќе »

Пенелопе Круз се сонча на јахта помеѓу паузите од снимањето на филмот за Енцо Ферари

Актерката Пенелопе Круз ужива на одмор во Италија. Таа во моментов престојува во Модена, каде што снима филм на Мајкл Ман за Енџо Ферари во …

Пенелопе Круз се сонча на јахта помеѓу паузите од снимањето на филмот за Енцо Ферари Прочитај повеќе »

(Видео) Борис Џонсон со сопругата пазаруваат во локален маркет во Грција

Британскиот премиер Борис Џонсон  е на одмор во Грција, каде што мештаните го снимиле како купува намирници во близина на Атина. Џонсон бил во супермаркет …

(Видео) Борис Џонсон со сопругата пазаруваат во локален маркет во Грција Прочитај повеќе »

Каролина и Михаил на одмор во Италија, парот ужива во убавините на Пуља

Поп-ѕвездата Каролина Гочева со сопругот е на одмор во Италија. Таа објави фотографии како ужива во знаменитостите на регионот Пуља, но и на плажата Галиполи. …

Каролина и Михаил на одмор во Италија, парот ужива во убавините на Пуља Прочитај повеќе »

(Фото) Дунавка Трифуновска објави фото старо 27 години пред да стане позната

Поранешната манекенка Дунавка Трифуновска објави фотографија од летен одмор заедно со нејзиниот брат близнак. Фотографијата е направена во 1995 година,  во Кушадаси, Турција. „Докторот не …

(Фото) Дунавка Трифуновска објави фото старо 27 години пред да стане позната Прочитај повеќе »

Берта Додевска позира во бикини, водителката е секси и во петтата деценија

Телевизиската водителка Берта Додевска објави фотографии во костим за капење додека ужива покрај море. Таа се пофали со природниот изглед без шминка и „Фотошоп“. Нејзини …

Берта Додевска позира во бикини, водителката е секси и во петтата деценија Прочитај повеќе »

Сузана Турунџиева на одмор со ќерката Матеа

Пејачката и водителка Сузана Турунџиева објави фотографии од нејзината помала ќерка Матеа, со која заедно се на летување. „Единствената предност кога работиш на утринска програма …

Сузана Турунџиева на одмор со ќерката Матеа Прочитај повеќе »

Роџер Федерер со сопругата и децата на одмор во Грција

Тенисерот Риџер Федерер со енговата сопруга Мирка и нивните четири деца е на одмор на грчкиот остров Парос. Тој се уште се опоравува од повредата, …

Роџер Федерер со сопругата и децата на одмор во Грција Прочитај повеќе »

Крис Рок со девојката на романтична прошетка во Дубровник

Комичарот Крис Рок и неговата девојка актерката Лејк Бел се видени на романтична прошетка во Дубровник. Во градот пристигнале со глисер, а Крис за прошетката носел …

Крис Рок со девојката на романтична прошетка во Дубровник Прочитај повеќе »

Џорџ и Амал Клуни со децата на одмор во Италија

Амал и Џорџ Клуни традиционално летуваат покрај езерото Комо во Италија. Пред неколку дена тие повторно се видени на ова летувалиште заедно со нивните две …

Џорџ и Амал Клуни со децата на одмор во Италија Прочитај повеќе »

Дара Бубамара се луксузира на одмор на Миконос, 10.000 евра за одмор во Грција

Српската пејачка Дара Бубамара за одмор на Миконос потрошила околу 10.000 евра. Пејачката решила да се почести со луксузно патување на популарниот грчки остров покажуваат нејзините …

Дара Бубамара се луксузира на одмор на Миконос, 10.000 евра за одмор во Грција Прочитај повеќе »

Кејт Мидлтон и принцот Вилијам ќе летуваат на приватен остров и бараат никој да не ги вознемирува

Кралското семејство е подготвено наскоро да замине на одмор. Кејт Мидлтон и принцот Вилијам наводно решиле да заминат на егзотичниот, приватен остров Мустик, кој е …

Кејт Мидлтон и принцот Вилијам ќе летуваат на приватен остров и бараат никој да не ги вознемирува Прочитај повеќе »

Од Малта на Миконос, нема зима за бившата министерка Нина Ангеловска

Поранешната министерка за финансии Нина Ангеловска е на одмор на Миконос. Таа објави фотографии на социјалните мрежи, а друштво и прават две пријателки. „Резиме на …

Од Малта на Миконос, нема зима за бившата министерка Нина Ангеловска Прочитај повеќе »

Совети како да се заштитите од крадци додека сте на летување

Сѐ повеќе се зголемуваат вестите за ограбени туристи на плажа. Жртва на грабеж може да биде кој било во секоја земја. Метод на работа што …

Совети како да се заштитите од крадци додека сте на летување Прочитај повеќе »

Кевин Спејси пристигна во Хрватска, прво појавување на актерот по обвинувањето за сексуален напад

Актерот и филмски продуцент Кевин Спејси одмора на Брач во Хрватска, каде што го пречекал режисерот Јаков Седлар. Како што изјавил Седлар за хрватските медиуми, …

Кевин Спејси пристигна во Хрватска, прво појавување на актерот по обвинувањето за сексуален напад Прочитај повеќе »