Охрид

На Аца Лукас му се слоши среде концерт во Охрид, на пејачот му била дадена медицинска помош

Фолк пејачот Аца Лукас синоќа го прекина концертот во ноќен клуб во Охрид затоа што му се слошило. Одма му била дадена медицинска помош, а …

На Аца Лукас му се слоши среде концерт во Охрид, на пејачот му била дадена медицинска помош Прочитај повеќе »

Лозано и „Некст тајм“ подготвуваат изненадување на концертот во Охрид

Некст Тајм и Влатко Лозаноски на 30 -ти јули во „Антички театар“ во Охрид ќе одржат тричасовен концерт на кој ќе ги пеат најголемите хитови, …

Лозано и „Некст тајм“ подготвуваат изненадување на концертот во Охрид Прочитај повеќе »

Средношколци од Охрид направија пловило на соларен погон

Христијан Груевски, Евгенија Шулевска, Шефко Асим, Никола Илиоски, Даниел Котоски, Јован Матлиојоски од средното стручно училиште ОЕМУЦ „Св. Наум Охридски“ од Охрид направија пловило на …

Средношколци од Охрид направија пловило на соларен погон Прочитај повеќе »

Ивана Илоски трчаше 11 часа на ултрамаратон околу Охридското Езеро: Се чувствувам исполнета и горда

Ивана Илоски,од Охрид трчаше на ултрамаратон околу Охридско езеро во должина од 101,2 километри. За овој подвик на Илоски и беа потребни повеќе од 11 …

Ивана Илоски трчаше 11 часа на ултрамаратон околу Охридското Езеро: Се чувствувам исполнета и горда Прочитај повеќе »

(Видео) НБА-кошаркарот Џеди Осман денес ќе се венча во родниот Охрид за да им ја исполни желбата на своите родителите

Џеди Осман, еден од најдобрите турски кошаркари, денес ќе се жени во родниот Охрид со турската актерка Ебру Сахин. Одморот помеѓу двете НБА-сезони ќе го …

(Видео) НБА-кошаркарот Џеди Осман денес ќе се венча во родниот Охрид за да им ја исполни желбата на своите родителите Прочитај повеќе »

(Фото) Се омажи мајката на Викторија Лоба, пејачката меѓу деверушите на свадбата во Охрид

Викендов се омажи Татјана Луговаја мајката на поп–пејачката Викторија Лоба. Таа објави фотографии од венчавката на мајка ѝ која се се одржа во Охрид во црквата …

(Фото) Се омажи мајката на Викторија Лоба, пејачката меѓу деверушите на свадбата во Охрид Прочитај повеќе »

НБА ѕвездата на Кливленд, Чеди Осман летово ќе прави свадба во Охрид

НБА ѕвездата на Кливленд кавалирс, Чеди Осман и неговата девојка познатата турска актерка Ебру Сахин на 1 јули ќе се венчаат во Охрид. Осман кој …

НБА ѕвездата на Кливленд, Чеди Осман летово ќе прави свадба во Охрид Прочитај повеќе »

Италијански тенори ќе гo отворат Охридско лето, над илјада уметници ќе настапат на фестивалот

Под диригентска палка на Лоренцо Бицари, четири светски тенори од Италија, Алесандро Косентино де Акриса, Федерико Сера, Џовани Марија Палмија и Уго Тарквини, придружувани од …

Италијански тенори ќе гo отворат Охридско лето, над илјада уметници ќе настапат на фестивалот Прочитај повеќе »

(Видео) Кога Цеца пее чашите мора да се полни, келнерите папсаа од нарачки и никому не му е гајле оти има ковид: Фолк-ѕвездата имаше концерт во Охрид

Цеца Ражнатовиќ имаше концерт вчеравечер во Охрид во ноќниот клуб „Егоист“. Таа се појави на сцената во долг елегантен розов фустан со длабок шлиц, но, …

(Видео) Кога Цеца пее чашите мора да се полни, келнерите папсаа од нарачки и никому не му е гајле оти има ковид: Фолк-ѕвездата имаше концерт во Охрид Прочитај повеќе »

Со порака за солидарност кон пожарникарите Влатко Стефановски го почна концертот на Античкиот театар во Охрид

Со порака за солидарност кон пожарникарите, македонскиот гитарист Влатко Стефановски синоќа го започна концертот на Антички театар во Охрид. Тој им се заблагодари за трудот …

Со порака за солидарност кон пожарникарите Влатко Стефановски го почна концертот на Античкиот театар во Охрид Прочитај повеќе »

Се радуваме на дружбата со македонската публика, Влатко Стефановски трио вечерва ќе свират под отворено небо на Антички

Македонскиот гитарист Влатко Стефановски вечерва ќе свири во Античкиот Театар во Охрид. По успешната мини турнеја во Хрватска и Словенија, македонската публика ќе има можност …

Се радуваме на дружбата со македонската публика, Влатко Стефановски трио вечерва ќе свират под отворено небо на Антички Прочитај повеќе »

(Фото) Кога сум во Македонија ми се полни срцето, Грашо пееше под отворено небо на Антички

Хрватската музичка ѕвезда Петар Грашо, синоќа одржа концерт во Античкиот театар во Охрид. Публиката во огромен број се забавуваше и ги пееше неговите љубовни балади …

(Фото) Кога сум во Македонија ми се полни срцето, Грашо пееше под отворено небо на Антички Прочитај повеќе »

Концерт на Петар Грашо на Античкиот театар во Охрид

Хрватската музичка ѕвезда Петар Грашо, по речиси една година, повторно се враќа во Македонија и ќе одржи концерт на Античкиот театар во Охрид. Концертот е …

Концерт на Петар Грашо на Античкиот театар во Охрид Прочитај повеќе »

Тамара ќе пее под отворено небо во Охрид и Битола, пејачката најави два концерта

По подолга пауза, пејачката Тамара Тодевска најави два концерта во Охрид и Битола. Таа ќе пее на Античкиот театар во Охрид и во Хераклеја во …

Тамара ќе пее под отворено небо во Охрид и Битола, пејачката најави два концерта Прочитај повеќе »

(Фото) Даниел Кајмакоски се врати во Македонија

Македонскиот пејач Даниел Кајмакоски, кој веќе некое време живее и работи во Србија, сега се врати во Македонија. Тој објави фотографија од Охрид, крајот од …

(Фото) Даниел Кајмакоски се врати во Македонија Прочитај повеќе »

(Видео) Охриѓанец го купи жирито на „Гранд“: Ти ќе бидеш идна ѕвезда, му рече Карлеуша

Александар Јосифовски од Охрид ги украде симпатиите на публиката и на дел од жирито во „Ѕвездите на Гранд“, особено на пејачката Јелена Карлеуша. Таа на …

(Видео) Охриѓанец го купи жирито на „Гранд“: Ти ќе бидеш идна ѕвезда, му рече Карлеуша Прочитај повеќе »

(Фото) На Снеже Велков ѝ се исполни сонот и го прослави роденденот на плажа

Водителката Снеже Велков го прослави 39. роденден на плажа во Охрид. Таа напиша дека 38 години сонувала да го прослави роденденот на плажа и дека …

(Фото) На Снеже Велков ѝ се исполни сонот и го прослави роденденот на плажа Прочитај повеќе »

Првпат Охридско Езеро, Охрид и Галичица се прикажуваат во документарец на „Нетфликс“

Во Охрид се снимаше документарецот Biking Borders, кој деновиве ја имаше својата премиера на светските познати сервиси „Нетфликс“ и „Амазон „Прајм“. Документарецот претставува дел од …

Првпат Охридско Езеро, Охрид и Галичица се прикажуваат во документарец на „Нетфликс“ Прочитај повеќе »

Scroll to Top