пејачот

Шакира со нова песна во дует со Малума

Пејачката од Колумбија направи вистински „бум“ на интернет со екранизација на песната „Трап“. Пејачката Шакира ги израдува своите обожаватели со новата песна која ја изведе …

Шакира со нова песна во дует со Малума Прочитај повеќе »

Пејачот Драган Темелковски популарен кај девојките

Драган Темелковски, македонскиот пејач, полека ја освојува македонската публика. Популарен меѓу фановите како Џони, постојано има настапи, на кој особено му доаѓаат девојките. A post …

Пејачот Драган Темелковски популарен кај девојките Прочитај повеќе »

Луис Фонси сними дует – Наскоро излегува новата песна на пејачот

Новиот сингл и спот на авторот на хитот ова лето „Деспасито“, Луис Фонси и поп супер-ѕвездата Деми Ловато, „Еchame La Culpa“, ќе излезе на 17 …

Луис Фонси сними дует – Наскоро излегува новата песна на пејачот Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Се појави првата снимка од тепањето на пејачот Ера

Неколку момци се расправаа со Ојданиќ поради пари, а тој се колнеше во децата дека парите се негови. Инцидентот на саемот, каде беше нападнат Ера …

(ВИДЕО) Се појави првата снимка од тепањето на пејачот Ера Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Се сврте и замина – Нов инцидент со Аца Лукас – Пејачот го прекина интервјуто

Додека жените откинаа со него на концертот во Гроцка, екипата на српски Телеграф, поразговора со популарниот фолкер, на неколку минути.Аца Лукас одржа во саботата спектакуларен …

(ВИДЕО) Се сврте и замина – Нов инцидент со Аца Лукас – Пејачот го прекина интервјуто Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Го замоли Џастин Тимберлејк да му го поддржи бебето – А тоа што го направи пејачот го воодушеви целиот свет

Популарниот пејач испадна вистински цар на еден голф турнир на кој учествуваше. Тимберлејк учествуваше на еден голф натпревар во Соединетите Американски Држави, а со својот …

(ВИДЕО) Го замоли Џастин Тимберлејк да му го поддржи бебето – А тоа што го направи пејачот го воодушеви целиот свет Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Поранешната љубовница на Мирослав Илиќ објави интимна фотка со пејачот

Иако Мирослав две децении не сака ни да го види ни признае синот, поранешната љубовница на српскиот пејач не се откажува од вистината. Со години …

(ВИДЕО) Поранешната љубовница на Мирослав Илиќ објави интимна фотка со пејачот Прочитај повеќе »

Весна Бејби со потресна порака за педофилијата по веста за самоубиството на пејачот

Над 70 проценти од злоставуваните деца завршуваат со самубиство ,Честер е само една од многубројните жртви на педофил. Оваа потресна порака ја напиша актерката Весна …

Весна Бејби со потресна порака за педофилијата по веста за самоубиството на пејачот Прочитај повеќе »

СВЕТОТ ВО ШОК – Се САМОУБИ пејачот од Линкин Парк

Извори блиски до полицијата потврдиле дека 41-годишниот пејач се обесил во својот стан во Лос Анџелес, а неговото тело е пронајдено утринава. Зад себе оставил …

СВЕТОТ ВО ШОК – Се САМОУБИ пејачот од Линкин Парк Прочитај повеќе »