пријатели

Ја откачил Џулија Робертс по само 2 месеци, Метју Пери откри за врската со глумицата

Глумецот Метју Пери во своите мемоари раскажа за врската со неговата колешка Џулија Робертс. Тој откри дека ја откачил по само 2 месеци. Се присети …

Ја откачил Џулија Робертс по само 2 месеци, Метју Пери откри за врската со глумицата Прочитај повеќе »

Мет Лебланк се разведува по четири години брак, проблем била големата разлика во годините

Американскиот глумец Мет Лебланк по четири години брак се разведе од својата сопруга и продуцентка Аурора Мулига. „Дејли мејл“ пренесува дека тие се развеле уште во …

Мет Лебланк се разведува по четири години брак, проблем била големата разлика во годините Прочитај повеќе »

(Фото) Мет Лебланк пушти стомак, глумецот повеќе не личи на Џои од „Пријатели“

Американскиот глумец Мет Лебланк, познат по улогата на Џои Трибијани во култната серија „Пријатели“, ги изненади сите со својот запустен имиџ. Иако не се појавува …

(Фото) Мет Лебланк пушти стомак, глумецот повеќе не личи на Џои од „Пријатели“ Прочитај повеќе »

Преживеав за да раскажам и луѓето треба да ја слушнат и мојата страна од приказната, Метју Пери ќе објави книга со мемоари во кои зборува за борбата со зависноста од дрогата и алкохолот

Глумецот од „Пријатели“, Метју Пери наскоро ќе објави книга со своите мемоари во која зборува за борбата со зависноста од дрогата и алкохолот. Книгата ќе …

Преживеав за да раскажам и луѓето треба да ја слушнат и мојата страна од приказната, Метју Пери ќе објави книга со мемоари во кои зборува за борбата со зависноста од дрогата и алкохолот Прочитај повеќе »

Џенифер Анистон го напуштила снимањето на филмот „Пријатели“

Глумицата Џенифер Анистон рече дека го напуштила снимањето на филмот „Пријатели“, затоа што била ѝ бил премногу вознемирувачки. Таа во интервју за The Hollywood Reporter …

Џенифер Анистон го напуштила снимањето на филмот „Пријатели“ Прочитај повеќе »

Ѕвездата од „Пријатели“ Гантер, откри дека боледува од рак

Глумецот Џејмс Мајкл Тајлер, познат како Гантер, од серијата „Пријатели“, јавно откри и прозборе за неговата борба со ракот на простатата кој му беил дијагностициран …

Ѕвездата од „Пријатели“ Гантер, откри дека боледува од рак Прочитај повеќе »

(Видео) Рејчел и Рос признаа: Бевме заљубени и зад камерите

Легендарниоте глумци од „Пријатели“, Џенифер Анистон и Дејвид Швимер, открија дека биле заљубени вистински и зад камерите додека се снимала популарната серија. На повторната средба …

(Видео) Рејчел и Рос признаа: Бевме заљубени и зад камерите Прочитај повеќе »

Глумците од „Пријатели“ откриваат што би правеле нивните ликови денес

Глумците од „Пријатели“, Џенифер Анистон, Кортни Кокс, Лиса Кудро, Метју Пери, Метју Лебланк и Дејвид Швимер во интервју за списанието „Пипл“, открија како би изледал животот на …

Глумците од „Пријатели“ откриваат што би правеле нивните ликови денес Прочитај повеќе »

(Видео) Кортни Кокс покажа дека е организирана во кујната како и Моника во „Пријатели“

Глумицата Кортни Кокс, позната и како Моника од серијата „Пријатели“, објави кратко видео на „Инстаграм“, на кое покажа дека е организирана и се снаоѓа во …

(Видео) Кортни Кокс покажа дека е организирана во кујната како и Моника во „Пријатели“ Прочитај повеќе »

Метју Пери ќе потпише предбрачен договор вреден милиони

Актерот од популарната серија „Пријатели“, Метју Пери, ќе потпише предбрачен договор со неговата свршеница, вреден 120 милиони долари, пишува магазинот Life & Style. Тој неодамна …

Метју Пери ќе потпише предбрачен договор вреден милиони Прочитај повеќе »

Глумците од „Пријатели“, биле во врска и во приватниот живот

Ѕвездите од популарната серија „Пријатели“, Метју Пери и Кортни Кокс, биле заљубени еден во друг и надвор од сетот, открива извор близок до двојката. Двајцата …

Глумците од „Пријатели“, биле во врска и во приватниот живот Прочитај повеќе »

(Фото) Влошена здравствената состојба на Џенифер Анистон, глумицата видно ослабена

Холивудската глумица Џенифер Анистон драстично ослабе, прнесуваат светските медиуми. Извор близок до глумицата открива дека глумицата се наоѓа во тешка состојба. Анистон се смета за …

(Фото) Влошена здравствената состојба на Џенифер Анистон, глумицата видно ослабена Прочитај повеќе »

Рос најави снимање на „Пријатели“ во август

Глумецот Дејвид Швимер, познат по ликот на Рос во „Пријатели“, најави повторно снимање на хумористичната серија во август. Секој од глумците ќе заработи меѓу 2,25 …

Рос најави снимање на „Пријатели“ во август Прочитај повеќе »

Сепак ќе се снима специјална епизода од „Пријатели“

Специјалната епизода од култната серија „Пријатели“ ќе се снима во август, потврдија продуцентите. Ова го објавија откако пред неколку месеци открија дека го откажале снимањето заради …

Сепак ќе се снима специјална епизода од „Пријатели“ Прочитај повеќе »

Се самоуби американски глумец

Американскиот глумец, режисер и сценарист Стен Криш се самоуби на 50-годишна возраст, пренесуваат американските медиуми. Веста за неговата смрт ја пренесоа вработените од неговото студио. …

Се самоуби американски глумец Прочитај повеќе »

(Фото) Ченлдер од „Пријатели“ е во врска со позната водителка

Глумецот Метју Пери веќе неколку месеци е во врска со познатата водителка Моли Хурвиц. Светските таблоиди пренесуваат дека двајцата заедно го минале Божиќ. Неодамна биле …

(Фото) Ченлдер од „Пријатели“ е во врска со позната водителка Прочитај повеќе »

Почина музичарката која ја смисли песната за „Пријатели“

На 72. годишна возраст почина Али Вилис, жената која ја смисли песната за хумористичната серија „Пријатели“, „Јас ќе бидам тука за тебе“ која ја испеа бендот …

Почина музичарката која ја смисли песната за „Пријатели“ Прочитај повеќе »

Метју Пери и Кортни Кокс планираат повторно да ја снимаат серијата „Пријатели“

Глумците Метју Пери и Кортни Кокс веќе подолг периот работат на повторно снимање на серијата „Пријатели“, пишуваат американските медиуми. Двајцата биле видени заедно на деловен …

Метју Пери и Кортни Кокс планираат повторно да ја снимаат серијата „Пријатели“ Прочитај повеќе »

Scroll to Top