раста

Тони Зен, Анастасија, Таско и Раста ќе настапат на Open Air фестивалот во Скопје

Викендов во Ист Гејт во Скопје ќе почне концерт Open Air – East Gate Mall Connect Festival. Скопјани во наредните неколку викенди ќе можат да се забавуваат …

Тони Зен, Анастасија, Таско и Раста ќе настапат на Open Air фестивалот во Скопје Прочитај повеќе »

(Галерија) Раста и Таско, тандемот кој растури во „Борис Трајковски“

Вчеравечер познатите хип-хоп изведувачи Раста, Таско, Корона и Римски имаа концерт во “А1 Арената” во Скопје. Тие настапија пред нивните обожаватели, пред се тинејџери, но …

(Галерија) Раста и Таско, тандемот кој растури во „Борис Трајковски“ Прочитај повеќе »

(Фото) Ќерката на Миле Китиќ ги разведе Ана и Раста

Елена, ќерката на фолк-пејачот Миле Китиќ, е причината за разводот на Ана и Раста. Според српските медиуми, Ана пронашла љубовни пораки од Елена во телефонот …

(Фото) Ќерката на Миле Китиќ ги разведе Ана и Раста Прочитај повеќе »

Ана Николиќ и Раста повторно се смирија?

Српската пејачка Ана Николиќ и нејзиниот сопруг раперот Раста, повторно се смирија. Медиумите пренесуваат дека по разделбата која резултирала и со поднесување на документи за …

Ана Николиќ и Раста повторно се смирија? Прочитај повеќе »

Ана и Раста се разведуваат, пејачката бара старателство над ќерката

Пејачката Ана Николиќ повторно се раздели од раперот Стефан Ѓуриќ – Раста. Лани таа поднесе документи за развод, па ги повлече, а според српските медиуми, …

Ана и Раста се разведуваат, пејачката бара старателство над ќерката Прочитај повеќе »

(Видео) Раста открива дали навистина се развел од Ана Николиќ

Стефан Ѓуриќ – Раста бил гостин во емисијата „Амиџи шоу“, а домаќинот и водител Огњен Амиџиќ го прашал дали е вистина дека се развел од …

(Видео) Раста открива дали навистина се развел од Ана Николиќ Прочитај повеќе »

(Фото) Ќерката на Ана и Раста носи Версаче злато

Пред девет месеци српската пејачка Ана Николиќ и раперот Раста станаа родители на Тара. Двојката ретко објавува фотографии од ќерката, а и кога ставаат слики, …

(Фото) Ќерката на Ана и Раста носи Версаче злато Прочитај повеќе »

По бакнежот во Скопје, сите сметаат дека разводот бил маркетиншки трик

Стефан Џуриќ Раста и Ана Николиќ неодамна ја изненадија јавноста со бакнеж пред 12.000 публика во преполната арена „Борис Трајковски“ во Скопје со што докажаа …

По бакнежот во Скопје, сите сметаат дека разводот бил маркетиншки трик Прочитај повеќе »

(Видео) Концертот во Скопје им го спаси бракот на Ана Николиќ и Раста

Пејачка Ана Николиќ и раперот Стефан Ѓуриќ – Раста, синоќа одржаа концерт во салата Борис Трајковски. Српските ѕвезди ја воодушевија публиката во преполната арена. Ова …

(Видео) Концертот во Скопје им го спаси бракот на Ана Николиќ и Раста Прочитај повеќе »

По разводот, Раста откри каков однос има со Ана Николиќ

Веќе со месеци кружи приказната дека Ана Николиќ и Стефан Џуриќ Раста се разведуваат, а познатиот рапер проговори и за односот што го има со …

По разводот, Раста откри каков однос има со Ана Николиќ Прочитај повеќе »

Ана Николиќ и Раста: Преживеавме брачна голгота

Поп-пејачката Ана Николиќ и раперот Стефан Раста се во Скопје. Поводот е нивниот концерт на 16 февруари во „Борис Трајковски“. За брачната двојка во Србија …

Ана Николиќ и Раста: Преживеавме брачна голгота Прочитај повеќе »

Ана Николиќ драстично ослабе по разводот од Раста

Пејачката сега изгледа како да е на почетокот на кариерата кога важеше за вистинска секс-бомба на српската естрада.Таа во текот на бременоста драстично се здебели, …

Ана Николиќ драстично ослабе по разводот од Раста Прочитај повеќе »

Scroll to Top