Стево Пендаровски

Со танц во претставата „Рефлексија“ која се играше во МОБ децата испратија порака: поголема свест за инклузивност на лицата со попреченост

По повод Меѓународниот ден на лицата со попреченост, во Националната опера и балет во Скопје вчера се одигра инклузивната танцова претстава „Рефлексија“. На сцената се …

Со танц во претставата „Рефлексија“ која се играше во МОБ децата испратија порака: поголема свест за инклузивност на лицата со попреченост Прочитај повеќе »

(Видео) Нивес Целзиус на гости кај Пендаровски, на влегување ги бакна гардистите

Хрватската пејачка и старлета Нивес Целзиус викендов беше во посета на Скопје. Таа беше и во вила Водно, кај претседателот Пендаровски, а на влегување објави …

(Видео) Нивес Целзиус на гости кај Пендаровски, на влегување ги бакна гардистите Прочитај повеќе »

Охридски маратон нема да се одржи оваа година, блокирана е сметката на пливачката федерација

Охридски пливачки маратон оваа година нема да се одржи, објави претседателот на Националната пливачка федерација, Горан Стојановски. На денешната средба со претседателот Стево Пендаровски, Стојановски …

Охридски маратон нема да се одржи оваа година, блокирана е сметката на пливачката федерација Прочитај повеќе »

Фустан во боја на модар патлиџан за Охридско лето: Лидија Георгиева ја облече првата дама

Елизабета Ѓоргиевска вчеравечер беше на отварањето на Охриско лето. За овој културен настан одбра долг елегантен фустан во боите на модар патлиџан, дизјанерско парче на Лидија …

Фустан во боја на модар патлиџан за Охридско лето: Лидија Георгиева ја облече првата дама Прочитај повеќе »

(Галерија) Громогласен аплауз и овации за велигденскиот концерт на „Танец“

Националниот ансамбл за македонски народни игри и песни „Танец“, вчеравечер одржа голем велигденски концерт. Публиката во НОБ уживаше во ората и танците од различни периоди …

(Галерија) Громогласен аплауз и овации за велигденскиот концерт на „Танец“ Прочитај повеќе »

(Фото) Бети и Стево модно ускладени на премиерата на „1000 години Сведок на Светлината“

Претседателот Стево Пендаровски и сопругата Елизабета Ѓорѓиевска вчера беа на премиерата на документарниот филм „1000 години Сведок на Светлината“. Станува збор за филм посветен на …

(Фото) Бети и Стево модно ускладени на премиерата на „1000 години Сведок на Светлината“ Прочитај повеќе »

Ева Богоевска, виртуоз на виолина, во резиденцијата на Пендаровски изведе дел од репертоарот со кој настапува во светот

Виолинистката Ева Богоевска беше кај претседателот Стево Пендаровски. Таа во резиденцијата свиреше на својата виолина, а Пендаровски објави заеднички фотографии и напиша дека таа е …

Ева Богоевска, виртуоз на виолина, во резиденцијата на Пендаровски изведе дел од репертоарот со кој настапува во светот Прочитај повеќе »

(Галерија) Заева и Теута во црвено, Бети и Данела во пастелни бои: стилот на дамите на изборите

Модерни и со стил, сопругите на политичарите и дамите политичарки го привлекоа вниманието со изгледот на вчерашните избори. Повеќето од нив во своите модни комбинации …

(Галерија) Заева и Теута во црвено, Бети и Данела во пастелни бои: стилот на дамите на изборите Прочитај повеќе »

Почина братот на Стево Пендаровски, потврдија од кабинетот на претседателот

Братот на претседателот на државата, Стево Пендаровски, Војче, почина во неговиот дом во скопската населба Мичурин, соопштуваат од кабинетот. „Бил извршен увид на лице место на …

Почина братот на Стево Пендаровски, потврдија од кабинетот на претседателот Прочитај повеќе »

(Галерија) Низ прстен да те гледам во срце да ти влезам – Галичка свадба со сите салтанати една година по пандемијата

По година дена пауза поради ковид пандемијата, викендов се одржа 47 Галичка свадба. Филип Бундовски и Катерина Илиевска кои лани беа избрани за зет и …

(Галерија) Низ прстен да те гледам во срце да ти влезам – Галичка свадба со сите салтанати една година по пандемијата Прочитај повеќе »

(Галерија) Претседателот Пендаровски со сопругата готвеа посна храна со волонтерите од #РетвитниОброк

Претседателот Стево Пендаровски и неговата сопруга Елизабета Ѓоргиевска се приклучија на граѓанската иницијатива „Ретвитни оброк“. Станува збор за организација која готви храна за бездомници и загрозени …

(Галерија) Претседателот Пендаровски со сопругата готвеа посна храна со волонтерите од #РетвитниОброк Прочитај повеќе »

(Фото) Какви автомобили возат балканските лидери

Голем дел од балканските политичари поседуваат приватни возила кои се стари повеќе од 30 години. Некои од нив ги имаат наведено во нивните имотни листови, …

(Фото) Какви автомобили возат балканските лидери Прочитај повеќе »

(Галерија) Претседателот и естрадните ѕвезди на љубовна романтика со Ерос

Вечерва на концерот на италијанскиот пејач Ерос Рамацоти во Скопје беа повеќето познати пејачи од домашната естрада. Во публиката беше претседателот Стево Пендаровски кој уживаше …

(Галерија) Претседателот и естрадните ѕвезди на љубовна романтика со Ерос Прочитај повеќе »

(Фото) Пендаровски со букет цвеќе за првата учителка-емотивна средба за првиот школски ден

Претседателот Стево Пендаровски денес се сретна со неговата прва учителка Борка Палифровска. За оваа емотивна средба тој објави и на социјалните мрежи, велејќи дека неговата …

(Фото) Пендаровски со букет цвеќе за првата учителка-емотивна средба за првиот школски ден Прочитај повеќе »

Израелскиот амбасадор со стој на раце го расположи Стево

Претседателот на Македонија Стево Пендаровски објави фотографија на „Фејсбук“ заедно со амбасадорот на Израел Дан Ојран. Амбасадорот го расположи Стево стоејќи на раце во неговиот …

Израелскиот амбасадор со стој на раце го расположи Стево Прочитај повеќе »

Сопругата на Стево Пендаровски слави роденден

Елизабета Ѓоргиевска Пендаровска, сопругата на новоизбраниот македонски претседателот Стево Пендаровски, денеска полни 47 години. Елизабета роденденот ќе го прослави еден ден откако нејзиниот сопруг беше …

Сопругата на Стево Пендаровски слави роденден Прочитај повеќе »

Scroll to Top