стил

Фустанот на принцезата Дијана во боја на модар патлиџан продаден за рекордни 600.000 долари

Фустанот со боја на модар патлиџан што го носеше принцезата Дијана е продаден за 604.800 долари, објави аукциската куќа Сотби на Твитер. „Иконскиот фустан на …

Фустанот на принцезата Дијана во боја на модар патлиџан продаден за рекордни 600.000 долари Прочитај повеќе »

Совети за правилно отстранување шминка

Светскиот стилист Сафран Хјуз предупредува дека шминката, доколку не се отстрани веднаш, може да предизвика затнати пори, иритација на кожата, подуени очи и предвремено стареење. …

Совети за правилно отстранување шминка Прочитај повеќе »

Синиот фустан на Џил Бајден од денот на инаугурацијата изложен во музеј

Првата дама Џил Бајден ги претстави двата фустана што ги носеше на денот на инаугурацијата во Националниот музеј на американската историја „Смитсонијан“, објави Белата куќа, …

Синиот фустан на Џил Бајден од денот на инаугурацијата изложен во музеј Прочитај повеќе »

Фустанот на Брена што го плукаа сите го облече германска инфлуенсерка

Леони Хане, највлијателната модна инфлуенсерка во светот, облече сличен фустан како српската пејачка Лепа Брена на ревијата на Скиапарели. Таа носеше пократка верзија на фустанот …

Фустанот на Брена што го плукаа сите го облече германска инфлуенсерка Прочитај повеќе »

Доџа Кет го покри телото со 30.000 сваровски-кристали за Модната недела во Париз

Пејачката Доџа Кет на црвениот тепих на Модната недела во Париз се појави во креација на која имаше 30 илјади рачно поставени Сваровски кристали. Таа …

Доџа Кет го покри телото со 30.000 сваровски-кристали за Модната недела во Париз Прочитај повеќе »

Кајли Џенер ја вознемири Карлеуша откога дојде на ревија во фустан со лавовска глава

Српската пејачка Јелена Карлеуша искоментира дека новата колекција на модниот дизјанер Даниел Роузбери која ја претстави на Модната недела во Париз и со која и …

Кајли Џенер ја вознемири Карлеуша откога дојде на ревија во фустан со лавовска глава Прочитај повеќе »

Aктерот Лисиен Лавискомте во здолниште и џемпер на Модната недела во Париз

По Бред Пит, Сем Хеунг и Роберт Патисон кои на црвениот тепих на филмски премиери се појавија во сукњи, актерот Лисиен Лавискомте на пристигнувањето на …

Aктерот Лисиен Лавискомте во здолниште и џемпер на Модната недела во Париз Прочитај повеќе »

Зеленски го прослави украинскиот бренд, кој денес вреди 150 милиони евра

Украинскиот претседател Володимир Зеленски (44) од почетокот на војната во Украина во јавноста се појавува во препознатливата маслинесто зелена или маскирна униформа, дури и кога …

Зеленски го прослави украинскиот бренд, кој денес вреди 150 милиони евра Прочитај повеќе »

Џенифер Лопез во проѕирен фустан со златни кристали на премиера во Лос Анџелес

Џенифер Лопез во проѕирен фустан со златни кристали се појави на премиерата во Лос Анџелес на нејзиниот најнов филм „Шотган вединг“. Фустанот на Лопез беше …

Џенифер Лопез во проѕирен фустан со златни кристали на премиера во Лос Анџелес Прочитај повеќе »

(Видео) „Плус сајз“ манекенки и топ-модели рекламираат долна облека од „Викторија сикрет“ за Денот на вљубените

Девет манекенки, меѓу кои и моделот Бела Хадид во долна облека позираа за најновата празнична колекција на „Викторија сикрет“. Тие се заштитни лица на најновата …

(Видео) „Плус сајз“ манекенки и топ-модели рекламираат долна облека од „Викторија сикрет“ за Денот на вљубените Прочитај повеќе »

„Шанел“ дизјанираше корпа за пазарење која чини 46.000 евра

Познатиот моден бренд „Шанел“ дизјнираше шопинг торба во облик на корпа за пазарење. Торбата на „Шанел“ е решение на модната куќа за зачувување на планетата …

„Шанел“ дизјанираше корпа за пазарење која чини 46.000 евра Прочитај повеќе »

Бред Пит и Марго Роби гламурозни на премиерата на нивниот заеднички филм во Лондон

Марго Роби и Бред Пит заедно пристигнаа на црвениот тепих во Лондон на премиерата на филмот „Вавилон“ во кој ги имаат главните улоги. Марго Роби …

Бред Пит и Марго Роби гламурозни на премиерата на нивниот заеднички филм во Лондон Прочитај повеќе »

Модните куќи пет месеци ги шиеја фустаните со кои Марго Роби и Џесика Честејн се појавија на „Златен глобус“

Илјада тристе триесет и пет часа или пет месеци им беа потребни на модните куќи да ги изработат фустаните за Џесика Честеј и Марго Роби …

Модните куќи пет месеци ги шиеја фустаните со кои Марго Роби и Џесика Честејн се појавија на „Златен глобус“ Прочитај повеќе »

Од класични фустани до тил и светкави креации: модата на црвениот тепих на „Златниот глобус“

Од класични фустани до модерни дизјани избраа дамите за црвениот тепих на 80-тото доделување на наградите Златен глобус. Во хотелот „Беверли Хилтон“ во Беверли Хилс …

Од класични фустани до тил и светкави креации: модата на црвениот тепих на „Златниот глобус“ Прочитај повеќе »

Меси ја расипа модата, коментираат фановите за изборот на облеката на фудбалерот

Лионел Меси новата година ја прослави во кругот на своето семејство, во родната Аргентина каде сеуште се слави за освоената титула на Светското првенство. Во …

Меси ја расипа модата, коментираат фановите за изборот на облеката на фудбалерот Прочитај повеќе »

Елегантна, секси и во барби стил: Каролина со пет различни креации на концертите во Скопје

Каролина Гочева на концертите во Филхармонија се појави во различни креации стилизирани од модната блогерка Јована Зука и Фешн Груп. За првата вечер Каролина одбра …

Елегантна, секси и во барби стил: Каролина со пет различни креации на концертите во Скопје Прочитај повеќе »

(Фото) Викторија си го посака Дејвид Бекам за Божиќ

Викторија Бекам објави фотографија на која носи дуксер со натпис „Сè што сакам за Божиќ е Дејвид Бекам“. Фотографијата на Инстаграм собра над еден милион …

(Фото) Викторија си го посака Дејвид Бекам за Божиќ Прочитај повеќе »

Карлеуша растури пред скопската публика во проѕирен костим со кристали

Српската пејачка Јелена Карлеуша синоќа пееше пред преполна дискотека во Скопје. За настапот пред македонската публика пејачката одбрала проѕирен костим со кристали од глава до …

Карлеуша растури пред скопската публика во проѕирен костим со кристали Прочитај повеќе »