светот

Што ќе се случи со светот, ако човекот престане да постои

Науката говори дека Земјата постои околу 4,5 милијарди години, а луѓето ја нарекуваат свој дом само 200.000 години. Научниците велат дека логично е да се …

Што ќе се случи со светот, ако човекот престане да постои Прочитај повеќе »

Членовите на „Битлси“ се најлошите музичари на светот!

Славниот американски музичар и продуцент Квинси Џоунс (84) даде опширно интервју за магазинот Vulture, а тоа што го изјави иницира лавина коментри. Имено, Квинси зборувал …

Членовите на „Битлси“ се најлошите музичари на светот! Прочитај повеќе »

Израел во последните 70 години извел 2.700 атентати на лидери во светот

Во својата 70-годишна историја Израел извел најмалку, 2.700 операции на атентати. Тука се вклучени и обидите со труење со радијација направени врз палестинскиот лидер Јасер …

Израел во последните 70 години извел 2.700 атентати на лидери во светот Прочитај повеќе »

Заговорниците за глобално затоплување претеруваат со приказните за крајот на светот

Исклучена е опасноста дека според проценките на научниците, температурите до 2100 година, ќе пораснеле за фатални 4 до 5 степени. Британските научници ги исклучија најлошите …

Заговорниците за глобално затоплување претеруваат со приказните за крајот на светот Прочитај повеќе »

Американски научници го открија официјалниот датум за крајот на светот!

Американски и британски научници издадоа за Националната академија на науки на САД, официјално соопштение за тоа кога животот на Земјата ќе стане неповолен за човекот …

Американски научници го открија официјалниот датум за крајот на светот! Прочитај повеќе »

(фото) Во Дубаи се гради највисокиот хотел во светот

Градот во кој работите се поголеми, поскапи и погламурозни во однос на другите градови набргу ќе стане дом на најголемиот хотел во светот. Are you …

(фото) Во Дубаи се гради највисокиот хотел во светот Прочитај повеќе »

Најбогатата двојка на светот живее нормален живот

Кога Џеф Безос, најбогатиот човек на планетата, во 1994 година тргнал на патување во Сиетл не бил сам. Џеф не ја основал сам компанијата „Амазон“, …

Најбогатата двојка на светот живее нормален живот Прочитај повеќе »

Петтиот дијамант по големина во светот вреди 40 милиони долари

Дијамантот за кој се верува дека е петти по големина во светот и дека би можел да вреди 40 милиони долари е пронајден во Лесот, …

Петтиот дијамант по големина во светот вреди 40 милиони долари Прочитај повеќе »

Фотографии на најубавите затворенички во светот

Инстаграм-профилот на Mugshawtys ги објави најубавите затворенички во светот. Станува збор за 228 најубави дами осудени за убиства, разбојништва или заведување малолетници. Згодните затворенички собраа …

Фотографии на најубавите затворенички во светот Прочитај повеќе »

Најплатениот актер на светот, Марк Валберг, Новата година ја мина на Барбадос

Американскиот актер Марк Валберт (46) Новата година ја пречека со своето семејство на Барбадос, а неговите слики од плажата со молскавична брзина го обиколија светот …

Најплатениот актер на светот, Марк Валберг, Новата година ја мина на Барбадос Прочитај повеќе »

(втор дел) Тајни војни кои САД ги извeде низ светот, зад грбот на Конгресот

(Продолжува) Американските војници секаде се однесуваат како газди. Добро го паметам случајот во Колумибија, кога нашите наредници директно даваа наредби на полицијата. Иако колумбиската полиција …

(втор дел) Тајни војни кои САД ги извeде низ светот, зад грбот на Конгресот Прочитај повеќе »

(прв дел) Тајни војни кои САД ги извeде низ светот, зад грбот на Конгресот

Пентагон призна дека речиси илјадници војници се наоѓаат во Нигер. Претходно за ваквите факти не бил запознаен ниту Конгресот. Бројот на копнените сили на САД …

(прв дел) Тајни војни кои САД ги извeде низ светот, зад грбот на Конгресот Прочитај повеќе »

Вин Дизел е најплатениот актер на светот

Кога станува збор за холивудските ѕвезди, она што ги интересира сите на крајот на годината, е кој заработил најмногу пари. Прочуениот магазин „Форбс“, е познат …

Вин Дизел е најплатениот актер на светот Прочитај повеќе »

Близначките Леа и Ава на предлог на мајка им запливаа во светот на моделството

Седумгодишните близначки од САД се вистински интрнет ѕвезди. Нивната мајка веќе неколку месеци води сметка за нивниот Инстаграм налог, а фотографиите кои ги објавуваат таму, …

Близначките Леа и Ава на предлог на мајка им запливаа во светот на моделството Прочитај повеќе »

Отворен најголемиот стаклен мост на светот

Во севернокинеската покраина Хебеи заврши изградбата на најдолгиот стаклен мост на светот и првите посетители имаа можност да прошетаат преку него. Околу 3000 туристи дојдоа …

Отворен најголемиот стаклен мост на светот Прочитај повеќе »

Дрон што доставува помош и до најнедостапните места во светот

Компанијата „Зиплин“ има технологија со која може да спасува животи ширум светот. Нивниот изум е дрон кој може да доставува неопходна медицинска опрема во најнедостапните …

Дрон што доставува помош и до најнедостапните места во светот Прочитај повеќе »

(Видео) Најголемиот авион на светот првпат ќе полета во 2019 година

Најголемиот авион на светот, „стратолонч“, има распон на крила од 117 метри, должина од 73 метри и тежина од 230 тони, а тестиран е на пистата …

(Видео) Најголемиот авион на светот првпат ќе полета во 2019 година Прочитај повеќе »

Тајна снимка на масонски ритуал која го шокираше светот

На интернет се појави снимка на принесување жртви снимена со скриена камера, за која се тврди дека е направена во масонскиот храм во Турција. Снимката …

Тајна снимка на масонски ритуал која го шокираше светот Прочитај повеќе »

Scroll to Top