тајна

105-годишна старица ја откри тајната на својата долговечност

Хелен Грајнер пред една недела наполни 105 години. за американските медиуми рекла дека тајната на нејзиниот долг живот не е во спортот и во посебниот …

105-годишна старица ја откри тајната на својата долговечност Прочитај повеќе »

НАСА фатена во измама, а ние се наоѓаме во голема неволја

„Гугл скај“ неодамна откри простор во вселената кој претходно бил цензуриран или сокриен, а кој ја прикажува Планетата X, позната како Нибир. НАСА очигледно нè …

НАСА фатена во измама, а ние се наоѓаме во голема неволја Прочитај повеќе »

Зад главата на Абрахам Линколн се наоѓа тајна просторија

Маунт Рашмор е монументален гранитен споменик кој го креирал Гутон Борглум, а се состои  од 18-метарски скулптури на главите на поранешните претседатели на САД. Се …

Зад главата на Абрахам Линколн се наоѓа тајна просторија Прочитај повеќе »

Тајна снимка на масонски ритуал која го шокираше светот

На интернет се појави снимка на принесување жртви снимена со скриена камера, за која се тврди дека е направена во масонскиот храм во Турција. Снимката …

Тајна снимка на масонски ритуал која го шокираше светот Прочитај повеќе »

НАСА организирала тајна мисија на Марс уште во далечната 1973 година

Кога ќе ја погледнете оваа снимка од слетувањето на Марс во 1973 година можете само да замислите што може НАСА да направи со денешната компјутерска …

НАСА организирала тајна мисија на Марс уште во далечната 1973 година Прочитај повеќе »

Мрачната тајна на принцот Чарлс поради која никогаш нема да седне на тронот

Неверојатен скандал неодамна ја растресе Бакингемската палата кога во медиумите се појави веста дека принцот Чарлс ќе го изгуби престолот. Имено, според некои, засега дезинформации, …

Мрачната тајна на принцот Чарлс поради која никогаш нема да седне на тронот Прочитај повеќе »

Најголемата тајна за „Жежок ветер“ – Љубиша Самарџиќ не требаше да го глуми Шурда

Славниот Смоки можеби беше најпознат по улогата на Шурда, но таа првобитно требаше да ја глуми друг човек. Едно од најголемите остварувања на домашната кинематографија …

Најголемата тајна за „Жежок ветер“ – Љубиша Самарџиќ не требаше да го глуми Шурда Прочитај повеќе »

Човекот кој имал 256 години, пред смртта одлучил да проговори за големата тајна

Ова не е шега, тој навистина постоел. Запознајте го Ли Чинг Јуен, човекот кој живеел неверојатни 256 години, нешто што го потврди и самиот Њујорк …

Човекот кој имал 256 години, пред смртта одлучил да проговори за големата тајна Прочитај повеќе »

Мрачната тајна на прехрамбената индустрија

Земјата од каде што потекнува декларацијата на секој производ има многу мало значење затоа што состојките често стигнуваат и од прекуокеанските земји. Една обична смрзната …

Мрачната тајна на прехрамбената индустрија Прочитај повеќе »

Најбрзото вселенско летало, ја откри најскриената тајна на Сончевиот систем

„New  Horizons“ делумно користи нуклеарна енергија, а најпознат е по прекрасните слики на Плутон кој ги има испрати на Земјата во јули 2015 година. Американската …

Најбрзото вселенско летало, ја откри најскриената тајна на Сончевиот систем Прочитај повеќе »

ДИЗНИ ја криеше ОВАА тајна со децении – Чудно како не сме го приметиле ова досега?

Ако некогаш сте имале „дежа ву“, чувство додека ги гледате прочуените цртани, сте биле во право, еве и зошто. Без Дизни цртаните филмови тешко можеме …

ДИЗНИ ја криеше ОВАА тајна со децении – Чудно како не сме го приметиле ова досега? Прочитај повеќе »

Пронајдена тајна соба во Големата Пирамида во Египет, која треба да даде одговор на голем број прашања

Сите уреди кои ги поставиле се осмислени да откријат каде се наоѓаат шуплините. Ние знаеме дека таа постои, но се обидуваме да откриеме каде е. …

Пронајдена тајна соба во Големата Пирамида во Египет, која треба да даде одговор на голем број прашања Прочитај повеќе »

Меланија крие мрачна тајна поради која 10 години не дошла во Словенија

Меланија Трамп во својата татковина Словенија не дошла 10 години, но тоа не го спречува локалното население и понатаму да раскажува на новинарите и туристите …

Меланија крие мрачна тајна поради која 10 години не дошла во Словенија Прочитај повеќе »

Ме ставаа во тајна група и се сексавме 100 пати – Во хорот на братот Бенедикт XVI силувани 67 деца

Грд скандал тропна на вратата на Ватикан. Во врска со силувањето и физичкото малтретирање на децата во црковниот хор во Регенсбург во Германија, чиј диригент …

Ме ставаа во тајна група и се сексавме 100 пати – Во хорот на братот Бенедикт XVI силувани 67 деца Прочитај повеќе »

Откриена тајна стара со децении – Eве зошто Саша и Дејан Матиќ го изгубиле видот

Еден од најпопуларните пејачи на народна музика во регионов е секако Саша Матиќ. Саша и неговиот брат Дејан буквално владеат со фолк естрадата во регионот …

Откриена тајна стара со децении – Eве зошто Саша и Дејан Матиќ го изгубиле видот Прочитај повеќе »