вимблдон

Фустанот на Јелена Ѓоковиќ што го носеше на Вимблдон чини 800 евра

За време на финалниот меч во кој Новак го победи Ник Киргиос и го освои 21. Грен слем трофеј, Јелена навиваше облечена во розов мини …

Фустанот на Јелена Ѓоковиќ што го носеше на Вимблдон чини 800 евра Прочитај повеќе »

Принцот Џорџ првпат на Вимблдон, навиваше за Новак Ѓоковиќ

Најстарото дете на војводата и војвотката од Кембриџ, принцот Џорџ првпат беше на Вилмблдон. Заедно со неговите родители седеше во кралската кутија на Централниот терен. Џорџ …

Принцот Џорџ првпат на Вимблдон, навиваше за Новак Ѓоковиќ Прочитај повеќе »

Калин Ивановски ќе игра во четвртфиналето на јуниорскиот Вимблдон

Македонскиот тенисер Калин Ивановски ќе игра во четвртфиналето на јуниорскиот дел на Вимбелдон, по победата на Едас Бутвалас од Литванија со 6:4, 5:7 и 6:0. …

Калин Ивановски ќе игра во четвртфиналето на јуниорскиот Вимблдон Прочитај повеќе »

(Видео) Ѓоковиќ на 7 години: Сакам да станам првак!

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ уште како дете сонувал да стане шампион. Тенисерот кој по петти пат го освои Вимблдон на седумгодишна возраст имал интервју …

(Видео) Ѓоковиќ на 7 години: Сакам да станам првак! Прочитај повеќе »

(ФОТО) Сите на Вимблдон гледаа во чудниот цвет на секси фустанот на Кејт Мидлтон

Војводтката од Кембриџ блесна на финалето на најпознатиот тениски турнир. Финалето на овогодинешниот Вимблдон, во кое силите ги одмерија тенисерите Роџер Федерер и Марин Чилиќ, …

(ФОТО) Сите на Вимблдон гледаа во чудниот цвет на секси фустанот на Кејт Мидлтон Прочитај повеќе »

Федерер принцот од нејзините сништа – Мајката на Кејт Мидлтон со свој фаворит на Вимблдон

Војвотката од Кембриџ ги изненади сите со коментар за својата мајка Керол, оставајќи ги во шок дури и новинарите.Кејт Мидлтон, пред четири дена блесна на …

Федерер принцот од нејзините сништа – Мајката на Кејт Мидлтон со свој фаворит на Вимблдон Прочитај повеќе »

Scroll to Top