вино

Кралицата Елизабета пиеше македонско вино

Кралицата Елизабета Втора пиеше вкусно македонско вино. Таа вчера првпат се сретна со амбасадорката на Република Македонија во Обединетото Кралство, Александра Миовска. Од амбасадорката на …

Кралицата Елизабета пиеше македонско вино Прочитај повеќе »

 Макрон се залага французите да пијат вино

Францускиот претседател Емануел Макрон изјави дека нема да дозволи виното да биде споредено со концентриран алкохол и призна дека го пие „традиционалниот француски пијалок“ двапати …

 Макрон се залага французите да пијат вино Прочитај повеќе »

Стефан Богоев со рози и вино за Денот на вљубените  

Градоначалникот на Карпош, Стефан Богоев, организираше ручек со рози за осамените лица по повод празникот Свети Валентин.  Со тивка музика на светски љубовни хитови, избрани …

Стефан Богоев со рози и вино за Денот на вљубените   Прочитај повеќе »

Лук натопен во црвено вино, лек што може да спречи многу болести

Овој хербален лек ги комбинира корисните својства на вашиот омилен лук и црвеното вино. Добиената смеса може да спречи многу болести, ја прочистува крвта, го …

Лук натопен во црвено вино, лек што може да спречи многу болести Прочитај повеќе »

Пушел како млад 60 цигари и пиел по една чаша вино на ден

Додека потрагата по изворот за младоста продолжува најстариот човек во Норвешка, Џорџ Мелфорд Нигард, ја споделил својата тајна за долг и исполнет живот. По смртта …

Пушел како млад 60 цигари и пиел по една чаша вино на ден Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Милијардерот кој до вчера пиеше вино и се смееше сега е без ништо – Ураганот му го уништи островот

Неговиот син Сем објави снимки и слики од овој прекрасен остров, за да покаже дека ураганот Ирма зад себе остави само пустош.Британскиот милијардер и еден …

(ВИДЕО) Милијардерот кој до вчера пиеше вино и се смееше сега е без ништо – Ураганот му го уништи островот Прочитај повеќе »