затвор

На пејачот Ар Кели му се заканува затвор од 25 години поради сексуална злоупотреба и трговија на жени

Ар Кели, музичката ѕвезда најпозната по хитот I Believe I Can Fly, треба да добие најмалку 25 години затвор, според предлогот на обвинителот, пренесува „Гардијан“. …

На пејачот Ар Кели му се заканува затвор од 25 години поради сексуална злоупотреба и трговија на жени Прочитај повеќе »

Најдобриот хрватски тапанар осуден на казна затвор

Екстапанарот на хрватскиот бенд „Парни ваљак“, Дражен Шолц, е осуден на 4,5 години казна затвор. Тој на 22 септември 2017 година во Загреб, под дејство …

Најдобриот хрватски тапанар осуден на казна затвор Прочитај повеќе »

Сања Барби раскажа за затворот во Виена

Македонската фолк-пејачка Сања Цинцева, позната како Сања Барби, преку своите профили на социјалните мрежи демантира дека завршила во затвор во Виена, Австрија. Откако некои медиуми …

Сања Барби раскажа за затворот во Виена Прочитај повеќе »

(видео) Најголемиот и најозогласен затвор во Европа има 4000 затвореници

Затворот „Флури Мерожис“ е најголемиот затвор во Европа. Се наоѓа во Франција, во истоимениот град јужно од предградието на Париз. Денеска 123 затвореници одбиле да …

(видео) Најголемиот и најозогласен затвор во Европа има 4000 затвореници Прочитај повеќе »

Луксузен затвор во Саудиска Арабија повторно ќе стане хотел

Луксузен хотел во Ријада, кој служел претходно како затвор во владината антикорупциска кампања, повторно ќе биде отворен следниот месец. Ова било објавено на страницата на …

Луксузен затвор во Саудиска Арабија повторно ќе стане хотел Прочитај повеќе »

Казнет со 15 години затвор затоа што оставил свинска сланина пред џамија

Жител на Флорида кој оставил сланина пред џамијата сега се соочува со казна затвор од 15 години. Тој, како што наведува државното обвинителство, ја признал …

Казнет со 15 години затвор затоа што оставил свинска сланина пред џамија Прочитај повеќе »

Поранешниот цимер од затвор му раскажа на Зоран се за убиството на Јелена

Судбината на Зоран Марјановиќ, сопругот на убиената пејачка на Гранд, Јелена Крсмановиќ марјановиќ, може да ја запечати неговиот цимер од ќелијата, кој вели дека Зоран …

Поранешниот цимер од затвор му раскажа на Зоран се за убиството на Јелена Прочитај повеќе »

Актерката од серијата „Подобар живот“ се обидела да ја убие цимерката во затвор

Актерката Теодора од Србија, внука на познатиот актер од серијата Подобар живот, пред пресудата за убиството на својата мајка и баба, се обидела да си …

Актерката од серијата „Подобар живот“ се обидела да ја убие цимерката во затвор Прочитај повеќе »

Осумдесет и осумгодишна Германка осудена на шест месеци затвор поради негирање на холокаустот

Осумдесет и осумгодишната Германка Урсула Хавербек е осудена на шест месеци затвор само затоа што имала погрешно мислење. Судот во Берлин утврдил дека таа, која …

Осумдесет и осумгодишна Германка осудена на шест месеци затвор поради негирање на холокаустот Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Ѕирнете во најчудниот затвор во светот – Посетен е од туристи, чуван само однадвор, а внатре си има своја влада и економија

Дури и туристите можат овде да влезат, но на сопствена одговорност…Сместен во срцето на планинскиот град Ла Паза во Боливија, на висина од 3000 метри …

(ВИДЕО) Ѕирнете во најчудниот затвор во светот – Посетен е од туристи, чуван само однадвор, а внатре си има своја влада и економија Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Рускиот затвор „Црн делфин“ е пеколот на Земјата – Во него робуваат канибали

Стотина чувари се потребни за да се одржи постојаната контрола над затворениците и за да може на секои 15 минути да се провери што работат. …

(ВИДЕО) Рускиот затвор „Црн делфин“ е пеколот на Земјата – Во него робуваат канибали Прочитај повеќе »

12 ипол години затвор за монструмот кој ја силуваше ќерката на Весна Петрушевска

Актерката Весна Петрушевска објави на социјалната мрежа фејсбук дека по една година од хоророт кој и се случи на нејзината ќеркичка, човекот кој полово ја …

12 ипол години затвор за монструмот кој ја силуваше ќерката на Весна Петрушевска Прочитај повеќе »

Scroll to Top