жените

Не сакам да сум дел од свет во кој жените не сакаат деца, а будалите веруваат дека се успешни

Актерот Кијану Ривс веќе неколкупати објави силни пораки со кои директно погодува во сржта. Неговите мисли натерале многумина да си го стават прстот на чело. …

Не сакам да сум дел од свет во кој жените не сакаат деца, а будалите веруваат дека се успешни Прочитај повеќе »

Жените од Кавадарци им донесоа подароци на децата без родители

Жените од хуманитарната организација „Лајонс Тиквеш Кавадарци“ донираа повеќе предмети од домаќинството во Домот на децата без родители во Кавадарци. Тие на децата им однесоа …

Жените од Кавадарци им донесоа подароци на децата без родители Прочитај повеќе »

Жените кои јавно проговорија за сексуалното вознемирување избрани за Личност на годината

Магазинот „Тајм“ за Личност на годината ги избра жените кои јавно проговорија за своите искуства со сексуалното вознемирување, што беше една од најжешките теми во …

Жените кои јавно проговорија за сексуалното вознемирување избрани за Личност на годината Прочитај повеќе »

На жените, сексот во врската им здосадува по една година

Ако е за верување на студијата објавена во магазинот „British Medical Journal Open“, некои жени губат интерес за сексот по само 12 месеци врска со …

На жените, сексот во врската им здосадува по една година Прочитај повеќе »

Фантомски фризер хара низ државата – Им упаѓа на жените и им ја сече косата – Но тоа не е најлошото

Овие инциденти се припишани како враќање на бандите кои се обидуваат да ги тероризираат луѓето или да предизвикаат масовна хисетрија. Фантомскиот фризер предизвикува паника и …

Фантомски фризер хара низ државата – Им упаѓа на жените и им ја сече косата – Но тоа не е најлошото Прочитај повеќе »

(ФОТО) „Вчера ми открија рак на дојка, а ова е единствениот симптом и сакам да го видат сите жени“

Шери Родс е мајка на три деца, на која вчера и бил дијагностициран рак на дојка. Таа одлучила на Фејсбук да сподели фотографија од единствениот …

(ФОТО) „Вчера ми открија рак на дојка, а ова е единствениот симптом и сакам да го видат сите жени“ Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Стави сапун на веѓите и го реши најголемиот проблем на жените

Се чини дека веѓите се многу важни во светот на модата и убавината. Инстаграм е преполн со трикови и видеа кои покажуваат како да ги …

(ВИДЕО) Стави сапун на веѓите и го реши најголемиот проблем на жените Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) ЖЕНИТЕ ПАДНАА ВО ТРАНС! – Саша Ковачевиќ позираше во најшмекерското издание досега – Го покажа и бицепсот

Пејачот повторно ги израдува припадничките на поубавиот пол.Саша Ковачевиќ одамна е миленик кај девојките, а сега и дополнително ги израдува. Тој на Инстаграм ја објави …

(ВИДЕО) ЖЕНИТЕ ПАДНАА ВО ТРАНС! – Саша Ковачевиќ позираше во најшмекерското издание досега – Го покажа и бицепсот Прочитај повеќе »

Жените полудеа по неговите стомачни – Милан Калиниќ со фотографии од одмор

Многу дами се изненадија кога Милан Калиниќ објави фотографии на Инстагра, покажувајќи ги своите извајани стомачни мускули. Како што и самиот изјавил, луѓето често се …

Жените полудеа по неговите стомачни – Милан Калиниќ со фотографии од одмор Прочитај повеќе »

Андреј Папаз Ѓоргиевски: Жените ова лето со костими за капење во реси, мажите во морнарски бои

Андреј Папаз Ѓоргиевски е релативно млад моден дизајнер и костимограф во Македонија. Има завршено студии по моден дизајн на Универзитетот ФОН и својата кариера ја започнува …

Андреј Папаз Ѓоргиевски: Жените ова лето со костими за капење во реси, мажите во морнарски бои Прочитај повеќе »

Scroll to Top