АДЕЛ

(Видео) Адел се расправаше со лице од публиката поради Парадата: „Дали си глупав?“

Британската пејачка Адел јасно стави до знаење дека на нејзините концерти не се толерираат коментари со омраза. Имено, за време на викендот, добитничката на Греми …

(Видео) Адел се расправаше со лице од публиката поради Парадата: „Дали си глупав?“ Прочитај повеќе »

Адел го заштити своето богатство со предбрачен договор: се работи за огромна цифра

Пејачката Адел важи за некој со одличен вокал, па не е чудно што има освоено бројни награди. Покрај тоа, таа несомнено добро заработува, а со …

Адел го заштити своето богатство со предбрачен договор: се работи за огромна цифра Прочитај повеќе »

(Видео) Адел им откри го откри полот на бебето на двајца фанови на концерт

Адел (35) им направи услуга на маж и жена на концертот во Лас Вегас, откако на сцената им го откри полот на нивното неродено бебе. …

(Видео) Адел им откри го откри полот на бебето на двајца фанови на концерт Прочитај повеќе »

(Видео) Адел со топ во рацете им се закани на обожавателите ако се обидат по неа да фрлааат предмети

Агресивните обожаватели на концертите често се проблем за изведувачите, но не и за британската поп дива Адел. Популарната пејачка упати предизвик до обожавателите кои беа …

(Видео) Адел со топ во рацете им се закани на обожавателите ако се обидат по неа да фрлааат предмети Прочитај повеќе »

Адел се потсмеваше на трагедијата со подморницата на концерт во Лас Вегас

Британската пејачка Адел на концерт во Лас Вегас се пошегува за драмата на подморницата „Титан“ во која трагично загинаа пет лица. За време на концертот, …

Адел се потсмеваше на трагедијата со подморницата на концерт во Лас Вегас Прочитај повеќе »

(Галерија) Адел ја купи вилата на Силвестер Сталоне за 58 милиони долари, но не му дозволи да ја земе статуата на Роки

Британската пејачка Адел во моментот го реновира новиот дом во Лос Анџелес, кој го купила од холувидскиот глумец Силвестер Сталоне. Новата вила во Беверли Хилс …

(Галерија) Адел ја купи вилата на Силвестер Сталоне за 58 милиони долари, но не му дозволи да ја земе статуата на Роки Прочитај повеќе »

Адел: Разводот ме направи анксиозна, ме натера да вежбам и да изгубам 100 килограми за две години

Пејачката Адел проговори за својот развод како гостинка во емисијата „Карпул караоке“ со познатиот водител Џејмс Корден. Адел се расплакала додека емотивно зборувала за својот …

Адел: Разводот ме направи анксиозна, ме натера да вежбам и да изгубам 100 килограми за две години Прочитај повеќе »

(Видео) Младенци ја прекинаа свадбата за да стигнат на концертот на Адел

Невестата Габи рече дека ја скратила церемонијата на нејзината венчавка за да со сопругот стигнат на време на концертот на Адел во Лас Вегас. Пејачката …

(Видео) Младенци ја прекинаа свадбата за да стигнат на концертот на Адел Прочитај повеќе »

Адел и Ед Ширан го одбија кралот Чарлс да пејат на церемонијата за негово крунисување

Адел и Ед Ширан го одбија кралот Чарлс III да бидат дел од музичкиот концерт во негова чест кој треба да се одржи на 7-ми …

Адел и Ед Ширан го одбија кралот Чарлс да пејат на церемонијата за негово крунисување Прочитај повеќе »

(Видео) Адел првпат го запозна Двејн Џонсон на Греми-наградите

Водителот на Греми, Тревор Ноа (38) ги започна наградите со хумористичен говор, но и со интересен вовед за пејачката Адел (34) и актерот Двејн Џонсон …

(Видео) Адел првпат го запозна Двејн Џонсон на Греми-наградите Прочитај повеќе »

Фановите на Адел се разочарани од ВИП пакетот за Формула 1 во Вегас, за пет милиони долари ќе добијат само две влезници за нејзиниот концерт

Од компанијата Caesars Entertainment го објавија договор за ВИП пакетот за Големата награда на Формула 1 која ќе се одржи во Лас Вегас следната година. …

Фановите на Адел се разочарани од ВИП пакетот за Формула 1 во Вегас, за пет милиони долари ќе добијат само две влезници за нејзиниот концерт Прочитај повеќе »

Адел ќе паузира од музиката, оти сака да заврши факултет

Британската пејачка Адел откри дека ќе се одмори од музиката по турнејата во Лас Вегас бидејќи планира да заврши англиска книжевност. Пејачката, која неодамна го …

Адел ќе паузира од музиката, оти сака да заврши факултет Прочитај повеќе »

Јас сум среќна домаќинка, вели Адел за врската со спортскиот агент

Британската пејачка Адел во интервју за магазинот Elle демантираше дека таа и спортскиот агент Рич Пол се свршиле. „Не сум свршена. Само сакам накит од …

Јас сум среќна домаќинка, вели Адел за врската со спортскиот агент Прочитај повеќе »

Диетата со која Адел ослабе, покрај тоа што го чисти организмот и го забавува стареењето, советуваат нутриционистите

Диетата со која британската пејачка Адел ослабе голем број килограми, Sirtfood, покрај тоа што помага да го стопите салото, го чисти и организмот го забавува …

Диетата со која Адел ослабе, покрај тоа што го чисти организмот и го забавува стареењето, советуваат нутриционистите Прочитај повеќе »

Бившиот и сегашниот партнер на Адел заедно на нејзиниот концерт во Лондон

Дечкото на Адел, Рич Пол, и нејзиниот поранешен сопруг Сајмон Конецки заедно еден до друг на концертот на Адел на лондонскиот фестивал „Хјуџ Парк“. Конецки …

Бившиот и сегашниот партнер на Адел заедно на нејзиниот концерт во Лондон Прочитај повеќе »

По една година врска, Адел и новиот дечко купија луксузна вила

Адел и нејзиното момче Рич Пол почнаа да живеат заедно. Парот се фотогрфира пред нивниот нов дом со клуч во раката. Адел на фотографиите што …

По една година врска, Адел и новиот дечко купија луксузна вила Прочитај повеќе »

Ако времето ги измазнува сите бори во мојот живот тогаш едвај чекам да наполнам 60, вели Адел за 34 роденден

Британската пејачка Адел наполни 34 години и сподели фотографија на социјалните мрежи , а рече дека   една година плус не прави никаква разлика во годините. …

Ако времето ги измазнува сите бори во мојот живот тогаш едвај чекам да наполнам 60, вели Адел за 34 роденден Прочитај повеќе »

Scroll to Top