амал клуни

Совршен новогодишен фустан на Амал Клуни

Новогодишниот фустан на Амал Клуни е навистина совршен празничен избор: огнен, елегантен и привлечен. Покрај тоа, го следи централниот тренд на сезоната – светки Не …

Совршен новогодишен фустан на Амал Клуни Прочитај повеќе »

Амал Клуни е непогрешлива во модните избори: Нејзиниот есенски стајлинг е идеален за активен ден

Амал е адвокатка со извонредно чувство за мода. Амал Клуни, либанско-британска адвокатка специјализирана за човекови права и избраничката на Џорџ Клуни, е дама која без …

Амал Клуни е непогрешлива во модните избори: Нејзиниот есенски стајлинг е идеален за активен ден Прочитај повеќе »

Со шлиц до колк, Амал на вечера со Џорџ Клуни во Венеција

Гламурозното патување на Џорџ и Амал Клуни во Венеција се уште трае, а по повод вечерното излегување во елитен ресторан, тие решија да се појават …

Со шлиц до колк, Амал на вечера со Џорџ Клуни во Венеција Прочитај повеќе »

Амал Клуни: Горда сум на син ми кој ми рече дека Путин треба да го сместиме во затвор

Сопругата на холивудскиот актер Џорџ Клуни, Амал, заедно со Мишел Обама и Мелинда Гејтс гостуваше на панел во Њујорк каде што зборуваше за нејзините петгодишни …

Амал Клуни: Горда сум на син ми кој ми рече дека Путин треба да го сместиме во затвор Прочитај повеќе »

Џорџ Клуни раскажа како ја запросил Амал, беше катастрофа и не ми веруваше

Американскиот глумец Џорџ Клуни рече дека не бил задоволен како ја запросил неговата 17 години помлада сопруга Амал Клуни. Во гостувањето во емисијата The Drew …

Џорџ Клуни раскажа како ја запросил Амал, беше катастрофа и не ми веруваше Прочитај повеќе »

Џорџ и Амал Клуни со децата на одмор во Италија

Амал и Џорџ Клуни традиционално летуваат покрај езерото Комо во Италија. Пред неколку дена тие повторно се видени на ова летувалиште заедно со нивните две …

Џорџ и Амал Клуни со децата на одмор во Италија Прочитај повеќе »

Џорџ Клуни поради Амал останал без 35 милиони долари, глумецот рече дека не се кае што останал без парите

Глумецот Џорџ Клуни поради неговата сопруга Амал, останал без 35 милиони долари, пренесуваат светските медиуми. Тој требало да се појави во реклама која требало да …

Џорџ Клуни поради Амал останал без 35 милиони долари, глумецот рече дека не се кае што останал без парите Прочитај повеќе »

Амал ѝ е љубоморна на Џулија Робертс, му забранила на Џорџ Клуни да работи со неа

Познатата адвокатка за човекови права, Амал Клуни е љубоморна на познатата глумица Џулија Робертс. Како што пренесуваат светските медиуми, Амал му забранила на сопругот Џорџ …

Амал ѝ е љубоморна на Џулија Робертс, му забранила на Џорџ Клуни да работи со неа Прочитај повеќе »

Џорџ Клуни сака да се откаже од глумата за да му се посвети на семејството

Холивудскиот актер, режисер и продуцент размислува да се повлече од глумата и целосно да му се посвети на семејството. Извор близок до него за светските …

Џорџ Клуни сака да се откаже од глумата за да му се посвети на семејството Прочитај повеќе »

Џорџ Клуни во карантин морал да пере и мие садови по цел ден

Популарниот холивудски актер Џорџ Клуни, во новиот број за списанието W Magazin, откри дека ги извршува сите домашни работи, додека е дома со децата, за …

Џорџ Клуни во карантин морал да пере и мие садови по цел ден Прочитај повеќе »

Амал секое утро наоѓала романтично писмо под перницата, Џорџ Клуни ја одржува романтиката во бракот

Холивудскиот актер Џорџ Клуни ги негираше шпекулациите кои се шират во јавноста дека ќе се разведе од неговата сопруга, познатата адвокатка за човекови права Амал …

Амал секое утро наоѓала романтично писмо под перницата, Џорџ Клуни ја одржува романтиката во бракот Прочитај повеќе »

Џорџ Клуни исплашен за здравјето на неговиот син

Холивудскиот актер Џорџ Клуни изјавил дека се плаши за здравјето на неговиот син Александар, кој пати од астма. Глумецот е загрижен, особено сега во период …

Џорџ Клуни исплашен за здравјето на неговиот син Прочитај повеќе »

Амал и децата нема да добијат ништо од богатството на Џорџ Клуни

Холивудскиот актер Џорџ Клуни, во едно од своите последни интервјуа кои ги дал, признал дека неговото богатство, откако тој ќе умре, ќе го наследат неговите …

Амал и децата нема да добијат ништо од богатството на Џорџ Клуни Прочитај повеќе »

Амал со ултиматум до Џорџ Клуни ако сака да го зачува бракот

Познатата адвокатка Амал Клуни му поставила ултиматум на својот сопруг, популарниот холивудски глумец Џорџ Клуни, да го остави моторот затоа што во спротивно таа ќе …

Амал со ултиматум до Џорџ Клуни ако сака да го зачува бракот Прочитај повеќе »

Се разведуваат Џорџ и Амал Клуни

Популарниот холивудски актер Џорџ Клуни се разведува со неговата сопруга Амал, пренесува светскиот таблоид Globe. Според пишувањето на светските медиуми, двојката во моментов се подготвува …

Се разведуваат Џорџ и Амал Клуни Прочитај повеќе »

Џорџ и Амал Клуни потрошиле 100.000 евра за детска куќичка за близнаците

Холивудскиот глумец Џорџ Клуни и неговата сопруга Амал потрошиле 100.000 евра за да им купат луксузна детска куќичка на двегодишните близнаци ќерката Ела и синот …

Џорџ и Амал Клуни потрошиле 100.000 евра за детска куќичка за близнаците Прочитај повеќе »

Scroll to Top