амал клуни

Џорџ и Амал Клуни добија награда за хуманост

Еден од најпопуларните парови во Холивуд, Џорџ и Амал Клуни, беа во посета на главниот град во Шкотска, Единбург, каде присуствуваа на хуманитарна гала-вечера, на …

Џорџ и Амал Клуни добија награда за хуманост Прочитај повеќе »

Ништо од разводот меѓу Амал и Џорџ Клуни

Актерот Џорџ Клуни и неговата сопруга Амал повторно ги демантираа гласините дека сè разделуваат. Овој пат популарната двојка била снимена заедно за време на забавата …

Ништо од разводот меѓу Амал и Џорџ Клуни Прочитај повеќе »

Клуни вели дека шпекулациите за разводот со Амал се измислица

Актерот Џорџ Клуни се огласи по повод пишувањата на светските магазини дека по четири години брак, тој се разведува со неговата сопруга Амал Клуни. Во …

Клуни вели дека шпекулациите за разводот со Амал се измислица Прочитај повеќе »

Фановите ја нападнаа Амал Клуни дека не изгледа женствено

Сопругата на холивудскиот актер Џорџ Клуни, Амал Клуни ги загрижи фановите со последните фотографии на кои се гледа дека адвокатката е и повеќе од ослабена. …

Фановите ја нападнаа Амал Клуни дека не изгледа женствено Прочитај повеќе »

Меган, Меланија и Амал не ѝ се рамни на Кејт Мидлтон

Принцезата Кејт Мидлтон за многумина светски познати креатори го удри последниот печат што се однесува до модниот тренд оваа сезона. Таа за многумина сега го …

Меган, Меланија и Амал не ѝ се рамни на Кејт Мидлтон Прочитај повеќе »

Џорџ и Амал донираа 100 000 долари за деца-мигранти раздвоени од родителите

Светската ѕвезда Џорџ Клуни и неговата сопруга Амал донираа 100 илјади долари на здружение што се грижи за правата на децата мигранти кои се одвоени …

Џорџ и Амал донираа 100 000 долари за деца-мигранти раздвоени од родителите Прочитај повеќе »

Scroll to Top