Аргентина

По Светското во Катар, Ибрахимовиќ ги нападна Аргентинците: Ништо нема да освоите повеќе

Шведскиот фудбалер Златан Ибрахимовиќ ги нападна Аргентинците кои го освоија Светското првенство во Катар. Зборуваше за нивното непримерно однесување во финалето со Франција, но и …

По Светското во Катар, Ибрахимовиќ ги нападна Аргентинците: Ништо нема да освоите повеќе Прочитај повеќе »

По поразот од Аргентина, ракометарите се враќаат со најлошиот резултат за Македонија на светските првенства

Ракометарите на Македонија го загубија и третиот натпревар во Ф-групата на Светското првенство во Крагов, овој пат од Аргентина со 35:26. Ракометарите на Кире Лазаров и …

По поразот од Аргентина, ракометарите се враќаат со најлошиот резултат за Македонија на светските првенства Прочитај повеќе »

Жена забележала дека мајка ѝ е жива само неколку секунди пред да биде кремирана

Жена од Аргентина само неколку секунди пред да биде кремирана мајка ѝ забележала дека таа е жива. Осумдесет и деветгодишната старица, чиј идентитет засега не …

Жена забележала дека мајка ѝ е жива само неколку секунди пред да биде кремирана Прочитај повеќе »

Дибала го подари златниот медал што го освои на Светското

Аргентинецот Пауло Дибала се откажа од златниот медал кој го освои на Светското првенство во Катар. Напаѓачот на италијанскиот клуб Рома го донираше на клупскиот …

Дибала го подари златниот медал што го освои на Светското Прочитај повеќе »

Французите поднесоа официјална жалба за однесувањето на голманот на Аргентина Емилиано Мартинез

Франција поднесе официјална жалба за однесувањето на голманот на Аргентина Емилиано Мартинез, на доделувањето на трофејот на Светското првенство во Катар. Аргентинецот носеше кукла со …

Французите поднесоа официјална жалба за однесувањето на голманот на Аргентина Емилиано Мартинез Прочитај повеќе »

(Видео) Жената која го гушна Меси не е мајка му, туку готвачката на Аргентина

Жената која го гушна Меси на крајот од натпреварот со Франција, не е мајка му, туку готвачката на Аргентина Антонија Фараис. Додека Меси славеше со …

(Видео) Жената која го гушна Меси не е мајка му, туку готвачката на Аргентина Прочитај повеќе »

Франција направи седум замени во финалето, иако се дозволени само пет во 90-те минути и една во продолжението

Дидије Дешамп во финалето против Аргентина направи седум замени, иако според правилата дозволени му се пет во 90-те минути од натпреварот и една во продолжението. …

Франција направи седум замени во финалето, иако се дозволени само пет во 90-те минути и една во продолжението Прочитај повеќе »

(Фото) Голот на Меси треба да биде поништен затоа што резервните фудбалери на Аргентина влегоа предвреме на теренот да слават, пишуваат француските медиуми

Голот на Лионел Меси во продолжението во финалниот натпревар во Катар, треба да биде поништен затоа што резервните фудбалери на Аргентина влегоа предвреме на теренот …

(Фото) Голот на Меси треба да биде поништен затоа што резервните фудбалери на Аргентина влегоа предвреме на теренот да слават, пишуваат француските медиуми Прочитај повеќе »

Дрејк изгуби милион долари иако погоди дека Аргентина ќе победи

Канадскиот рапер Дрејк изгуби уште една голем облог, откако стави милион долари на победа на Аргентина над Франција на светското првенство во Катар. Иако Аргентина …

Дрејк изгуби милион долари иако погоди дека Аргентина ќе победи Прочитај повеќе »

(Видео) Новинарка за малку ќе го расплачеше Меси

По победата на Хрватска, Лионел Меси даваше изјави за медиумите, а една од новинарките, место да го праша, само одржа краток говор по кој фудбалската …

(Видео) Новинарка за малку ќе го расплачеше Меси Прочитај повеќе »

(Видео) Аргентинците додека славеа во соблекувална го фрлија дресот на Хрватска во канта за ѓубре

Аргентинскиот фудбалер Паоло Дибала на „Тик ток“ објави видео од соблекувалната додека со колегите ја славеа победата над Хрватска во полуфиналето. Еден од нив го …

(Видео) Аргентинците додека славеа во соблекувална го фрлија дресот на Хрватска во канта за ѓубре Прочитај повеќе »

(Видео) Меси го прекина интервјуто за да се поздрави со хрватскиот селектор Далиќ

Фудбалерот на Аргентина, Лионел Меси, по победата над Хрватска во полуфиналето на Светското првенство во Катар, го прекина интервјуто, за да се поздрави со селекторот …

(Видео) Меси го прекина интервјуто за да се поздрави со хрватскиот селектор Далиќ Прочитај повеќе »

Специјалниот режим на исхрана на Лионел Меси

Фудбалерот на Барселона Лионел Меси по Светското фудбалско првенство во 2014 година, во Бразил, е на посебен режим на исхрана. До Мундијалот обожавал преработена храна, …

Специјалниот режим на исхрана на Лионел Меси Прочитај повеќе »

Меси се договорил со Саудијците па затоа Аргентина изгуби на Светско, пишуваат шпанските медиуми

Најдобриот фудбалер на светот во мај потпишал договор со Саудијците, па затоа Аргентина ги пушти да ги победат на првиот натпревар во нивната група на …

Меси се договорил со Саудијците па затоа Аргентина изгуби на Светско, пишуваат шпанските медиуми Прочитај повеќе »

Суперкомпјутер пресмета кој ќе биде новиот светски шампион во фудбал

Суперкомпјутер пресмета кој ќе биде новиот светски шампион во фудбал. Мундијалот ќе се игра во Катар, а до неговиот почеток останаа уште три недели. Веќе …

Суперкомпјутер пресмета кој ќе биде новиот светски шампион во фудбал Прочитај повеќе »

(Видео) Навивач го исплаши Меси, па побара да му се потпише на грбот

Еден навивач на Јамајка го исплаши Лионел Меси за време на пријателскиот натпревар со Аргентина. Меси на овој натпревар даде два гола, но во сеќавање …

(Видео) Навивач го исплаши Меси, па побара да му се потпише на грбот Прочитај повеќе »

(Фото) Пак клавам голои како порано, Филе доби третo дете

Познатиот спортски новинар Игор Филевски – Филе стана татко. Со сопругата Ана го добија третото дете Марио. Обајви и фотографии од него од болницата во …

(Фото) Пак клавам голои како порано, Филе доби третo дете Прочитај повеќе »

(Видео) Остатоци од змеј стар 86 милиони години откриени во Аргентина

Фосилизирани остатоци од огромен летечки змеј стар 86 милиони години, биле откриени во Аргентина. Змејот које уште познат и како „Змеј на смртта“ живеел во …

(Видео) Остатоци од змеј стар 86 милиони години откриени во Аргентина Прочитај повеќе »

(Видео) Противнички играч полуде од среќа кога Меси му го подари дресот

Фудбалерот на Еквадор, Бајрон Кастиљо, падна во транс кога на крајот од натпреварот Меси му го подари дресот. Аргентина обезбеди пласман на Светското уште пред …

(Видео) Противнички играч полуде од среќа кога Меси му го подари дресот Прочитај повеќе »

Scroll to Top