арнолд шварценегер

Синот на Арнолд Шварценегер сака да изгледа како татко му, вежба модерен бодибилдинг

Синот на познатиот актер Арнолд Шварценегер често истанува колку е важно спортувањето и на социјалните мрежи покажува дека добро се грижи за одржување на фит …

Синот на Арнолд Шварценегер сака да изгледа како татко му, вежба модерен бодибилдинг Прочитај повеќе »

Бракоразводни парници што траат подолго од бракот на ѕвездите

Судот во Лос Анџелес сакал да го одбие барањето за развод поднесен од актерите Бен Афлек (50) и Џенифер Гарнер (50) поради предолгиот процес. „Ако …

Бракоразводни парници што траат подолго од бракот на ѕвездите Прочитај повеќе »

Шварценегер и Сталоне се подготвија за Ноќта на вештерките

Холивудските актерски легенди, Арнолд Шварценегер и Силвестер Сталоне објавија заедничка фотографија на која позираат заедно, додека подготуваат тикви за Ноќта на вештерките. „Среќна Ноќ на …

Шварценегер и Сталоне се подготвија за Ноќта на вештерките Прочитај повеќе »

Тоа што се случува во Украина е холивудска продукција, руски водител му одговори на Арнолд Шварценегер откако глумецот побара прекин на војната

Водителот на руската државната телевизија, Вадим Гигин, му одговори на Арнолд Шварценегер неколку дена откако актерот го замоли рускиот народ да ја каже вистината за …

Тоа што се случува во Украина е холивудска продукција, руски водител му одговори на Арнолд Шварценегер откако глумецот побара прекин на војната Прочитај повеќе »

(Видео) Арнолд Шварценегер и Селма Хаек како Зевс и Хера во новата реклама за Супербоул

Арнолд Шварценегер и Селма Хаек снимија нова реклама за годинашниот Супербоул. Во реклата Шварценегер го глуми грчкиот бог Зевс, а Хајек е неговата сопруга Хера. …

(Видео) Арнолд Шварценегер и Селма Хаек како Зевс и Хера во новата реклама за Супербоул Прочитај повеќе »

(Фото) Жената во која удри Шварценгер вели дека го обожава актерот, а оттогаш тој е само на велосипед

Хабиба Муминова, жената која беше повредена во сообраќајката која во петокот ја предизвика Арнолд Шварценгер, вели дека го обожава актерот. Таа рече дека не можела …

(Фото) Жената во која удри Шварценгер вели дека го обожава актерот, а оттогаш тој е само на велосипед Прочитај повеќе »

(Фото) Арнолд Шварценгер поминал на црвено и предизвикал сообраќајка, тешко повредената жена била веднаш однесена во болница

Актерот Арнолд Шварценегер поминал на црвено и предизвикал сообраќајка во која една жена била потешко повредена. Таа веднаш била пренесена во блиската болница пишуваат медиумите. …

(Фото) Арнолд Шварценгер поминал на црвено и предизвикал сообраќајка, тешко повредената жена била веднаш однесена во болница Прочитај повеќе »

Синот на Арнолд Шварценегер го сними првиот филм

Синот на познатиот актер Арнолд Шварценегер, Џозеф Бин, тргна по стапките на неговиот татко. Тој почна да го снима филмот „Лава“, кој е прв целосно …

Синот на Арнолд Шварценегер го сними првиот филм Прочитај повеќе »

Поради повреда на ногата, Шварценегер не се појави на неговиот конгрес

Арнолд Шварценегер повторно ги извиси своите обожаватели и следачи кога не се појавил на конгресот поради повреда на ногата. Тие му се налутија затоа што …

Поради повреда на ногата, Шварценегер не се појави на неговиот конгрес Прочитај повеќе »

(Видео) Сите херои на едно место, Сталоне се забавуваше со глумците од Expendables

Славниот холивудски глумец, Силвестер Сталоне, објави видео селфи со своите славни колеги. Во видеото покрај него се најдоа, Арнолд Шварценгер, Мел Гибсон, Џејсон Стејтам, Весли Снајпс, …

(Видео) Сите херои на едно место, Сталоне се забавуваше со глумците од Expendables Прочитај повеќе »

(Видео) Арнолд Шварценегер ја прими вакцината против коронавирусот

Холивудскиот глумец Арнолд Шварценегер ја прими вакцината против коронавирусот. Тој се вакцинира пред камерите додека седеше во својот автомобил во Лос Анџелес. „Дојди со мене …

(Видео) Арнолд Шварценегер ја прими вакцината против коронавирусот Прочитај повеќе »

(Фото) Куќната помошничка на Арнолд Шварценегер седум години криела од глумецот дека добиле син

Куќната помшничка на Арнолд Шварценегер, Пети Баен, пред две децении криела од глумецот дека има син. Поранешниот гувернер на Калифорнија за детето дознал дури кога …

(Фото) Куќната помошничка на Арнолд Шварценегер седум години криела од глумецот дека добиле син Прочитај повеќе »

(Фото) „Терминатор“ со магарето Лулу тренира во вежбална

Легендарниот холивудски глумец, Арнолд Шварценегер, додека тренираше во својата вежбална, им порача на  фановите, дека и покрај пандемијата со коронавирусот, тие треба да бидат активни …

(Фото) „Терминатор“ со магарето Лулу тренира во вежбална Прочитај повеќе »

(Фото) Шварценегер и девојка му отидоа на шопинг со воен камион

Актерот Арнолд Шварценегер го збогатил својот возен парк со атипично борбено возило пишуваат светските медиуми. Тој бил виден на улиците низ Лос Анџелес во воен камион …

(Фото) Шварценегер и девојка му отидоа на шопинг со воен камион Прочитај повеќе »

Aрнолд Шварценегер ѝ подари електричен автомобил на Грета Тунберг

Славниот актер Арнолд Шварценегер по повод обраќањето на младата активистка Грета Тунберг во Обединетите нации за климатските промени ѝ подари електричен автомобил. Шварценегер вели дека …

Aрнолд Шварценегер ѝ подари електричен автомобил на Грета Тунберг Прочитај повеќе »

По неколку пива Шварценегер откачи на Октоберфест

Популарниот актер Арнолд Шварценегер заедно со неговата девојка Хедер Милиган се забавуваа  на Октоберфест. Фестивалот беше отворен во саботата, а популарниот „Терминатор“ бил снимен додека наздравувал …

По неколку пива Шварценегер откачи на Октоберфест Прочитај повеќе »

Руси ги тужат Арнолд Шварценегер и Џеки Чен

Стечајниот управник на „Руската филмска група“, која го сними филмот Vij 3D ја тужи филмската куќа „Чајна филм груп“, како и актерите Арнолд Шварценегер и …

Руси ги тужат Арнолд Шварценегер и Џеки Чен Прочитај повеќе »

(Видео) Сталоне, Шварценгер и Лундгрен се фалат: Сè уште сме фраери

Холивудските актери Арнолд Шварценегер, Силвестер Сталоне и Долф Лундгрен објавија заедничко видео во кое порачаа дека и покрај нивните години, тие одлично изгледаат и се …

(Видео) Сталоне, Шварценгер и Лундгрен се фалат: Сè уште сме фраери Прочитај повеќе »