Авалон

Музичката легенда Жељко Бебек доаѓа во Скопје на голем концерт во Филхармонија

Музичката легенда Жељко Бебек доаѓа во Скопје на голем концерт во Филхармонија. Концертот кој го најави „Авалон“ ќе се одржи на 18 арпил, а публиката …

Музичката легенда Жељко Бебек доаѓа во Скопје на голем концерт во Филхармонија Прочитај повеќе »

Масимо Савиќ во февруари требаше да одржи концерт во Скопје: Мојот пријател не може да умре, вели Бобан Авалон

Хрватскиот музичар Масимо Савиќ кој почина денес на 60 години, требаше да одржи концерт на 24 февруари во Македонската филхармонија. Савиќ требаше да го претстави …

Масимо Савиќ во февруари требаше да одржи концерт во Скопје: Мојот пријател не може да умре, вели Бобан Авалон Прочитај повеќе »

Концертот на Сенида и Сара Јо презакажан за 17 јуни

Авалон продукција го презакажуваат концертот на Сенида и Саро Јо за на 17 ти јуни, поради лошите временски услови и најавеното невреме, повторно на стадионот …

Концертот на Сенида и Сара Јо презакажан за 17 јуни Прочитај повеќе »

Место на стадион на АРМ, концертот на Дип Парпл ќе се одржи во Борис Трајковски, најавија од Авалон

Поради најавеното дождливо време на 27-ми и 28-ми мај, концертот на „Дип Парпл“ место на стадионот на АРМ, ќе се одржи во салата „Борис Трајковски“. …

Место на стадион на АРМ, концертот на Дип Парпл ќе се одржи во Борис Трајковски, најавија од Авалон Прочитај повеќе »

„Авалон“ го најави концертот на „Дајте музика“ на стадионот на АРМ

Од „Авалон“ го најавија концертот на „Дајте музика“, кој ќе се одржи на 27 мај на стадионот на АРМ во Скопје. Публиката ќе има можност …

„Авалон“ го најави концертот на „Дајте музика“ на стадионот на АРМ Прочитај повеќе »

(Галерија) Сенида, Сара Јо, Регард, уште една жешка ноќ со многу журка на Охрид колинг

Еден од најдобрите светски диџеи Регард, заедно со пејачките од Словенија и Србија, Сенида и Сара Јо, приредија уште една незаборавна ноќ на синоќешниот втор …

(Галерија) Сенида, Сара Јо, Регард, уште една жешка ноќ со многу журка на Охрид колинг Прочитај повеќе »

Фестивалот „Дипер андерграунд“ денеска и утре ќе се одржи во Скопје

Новиот фестивал на „Авалон продукција“, „Дипер андерграунд“ (Deeper underground) денеска и утре ќе се одржи во Скопје на просторот пред А1 Арената. Организаторите информираат дека фестивалот, кој требаше …

Фестивалот „Дипер андерграунд“ денеска и утре ќе се одржи во Скопје Прочитај повеќе »

(Галерија) Поздрав за Оливер, песни кои допираат до срце – Џибони има неповторлив концерт во Скопје

Со многу емоции, како секој збор да го погодува во срце, хрватскиот музичар Златан Стипишиќ – Џибони ги испеа песните „Чиним праву ствар“ и „Среќа“ …

(Галерија) Поздрав за Оливер, песни кои допираат до срце – Џибони има неповторлив концерт во Скопје Прочитај повеќе »

Њујорк во Скопје на вчерашниот концерт на „Постмодерн џубокс“

Со хитовите на Кети Пери, Џастин Бибер, „Вајт страјпс“, Тејлор Свифт, преработени во џез, блуз и свинг стил, американскиот бенд „Постодерн џубокс“ го донесе духот …

Њујорк во Скопје на вчерашниот концерт на „Постмодерн џубокс“ Прочитај повеќе »

(Видео) „Фанк шуи“ со две нови песни

Музичкото трио „Фанк шуи“ сними акустични верзии на две свои популарни песни „Виулица/Сомнежи“ и „Улица 22“, од нивниот нов албум „Импулс“. Албумот го промовираа во април годинава, во издание …

(Видео) „Фанк шуи“ со две нови песни Прочитај повеќе »

Уметник за сите времиња, Брајан Фери фантастичен во Скопје

Англискиот музичар Брајан Фери вечерва одржа фантастичен концерт во Македонската филхармонија во Скопје. Фери уште од самиот почеток ја крена на нозе публиката во преполната …

Уметник за сите времиња, Брајан Фери фантастичен во Скопје Прочитај повеќе »

Ивана Нолчева, пиар на „Авалон“: Македонката што се дружи со Енрике Инглесијас и Стинг

Ивана Нолчева е една од ретките кои имаат можност да се дружат со најголемите светски музички ѕвезди. Веќе три години таа е пиар на „Авалон …

Ивана Нолчева, пиар на „Авалон“: Македонката што се дружи со Енрике Инглесијас и Стинг Прочитај повеќе »

25 години „Авалон“ раскажува добра музика  

Денеска во МНТ „Авалон продукција“ ја соопшти музичката програма и ги најави претстојните концерти во пресрет на нивниот јубилеј – 25 години од нејзиното постоење. …

25 години „Авалон“ раскажува добра музика   Прочитај повеќе »

Концерт на Брајан Фери во Македонска филхармонија

Легендарниот музичар Брајан Фери на 9 септември ќе настапи во Скопје, во Македонска филхармонија, објави Авалон продукција. Тој пред македонската публика ќе се претстави со сите …

Концерт на Брајан Фери во Македонска филхармонија Прочитај повеќе »

Scroll to Top