чикаго

(Галерија) Жена се породи над Атлантикот додека летала од Истанбул за Чикаго, а папочната врвца ја прескол пилотот

Жена од Мароко се породила во авион, за време на нејзиниот лет со „Туркиш ерлајнс“ кој траел 11 часа. Таа со нејзиниот сопруг и три …

(Галерија) Жена се породи над Атлантикот додека летала од Истанбул за Чикаго, а папочната врвца ја прескол пилотот Прочитај повеќе »

Кание се смири со Ким, двајцата видени заедно на забава во Чикаго

Кание Вест и Ким Кардашијан повторно се смирија, тврдат извори блиски до нив за Page Six. Тие биле видени заедно минатата недела на забавата на …

Кание се смири со Ким, двајцата видени заедно на забава во Чикаго Прочитај повеќе »

НБА-ѕвездата Малик Бизли ги исфлил сопругата и синот од дома за да биде со љубовницата

НБА-ѕвездата на Минесота, Малик Бизли, ги исфрлил сопругата и синот од дома за да биде со својата љубовница Ларса Пипен, позната во јавноста како поранешната …

НБА-ѕвездата Малик Бизли ги исфлил сопругата и синот од дома за да биде со љубовницата Прочитај повеќе »

(Видео) Момче се качило на кулата на Трамп во Чикаго и се заканува дека ќе се фрли

Неидентификуван маж се качил на кула во Чикаго, која е во сопственост на Доналд Трамп, и побарал да разговара со американскиот претседател и медиумите. Тој …

(Видео) Момче се качило на кулата на Трамп во Чикаго и се заканува дека ќе се фрли Прочитај повеќе »

Бријана Тејлор е девојката чие убиство предизвика масовни демонстрации во САД

Убиството на Афроамериканката Бријана Тејлор предизвика масовни демонстранции во местото Луисвил во Кентаки, особено откако поротата одлучила да се отфрлат сите обвиненија против тројцата припадници …

Бријана Тејлор е девојката чие убиство предизвика масовни демонстрации во САД Прочитај повеќе »

(Видео) Полицијата го нападнала глумецот Џон Кјузак на протестите во САД

Познатиот холивудски глумец Џон Кјузак бил нападнат од полицијата за време на протестите во Чикаго, кои настанаа поради убиството на Афроамериканецот Џорџ Флојд, пренесуваат светските …

(Видео) Полицијата го нападнала глумецот Џон Кјузак на протестите во САД Прочитај повеќе »

(Видео) Вонредна состојба во Минеаполис, активирана Националната гарда

Во Америка е воведена воредна состојба, по големиот број судири кои се случија на улиците во Минеаполис, меѓу полицијата и големиот број демонстранти. Причина за …

(Видео) Вонредна состојба во Минеаполис, активирана Националната гарда Прочитај повеќе »

(Видео) Средношколец ангажиран од НАСА открил планета која орбитира околу две Сонца

НАСА благодарение на седумнаесетгодишниот Волф Кукиер открила планета која орбитира околу две Сонца. Кукиер бил на пракса и работел како стажист во вселенската американска агенција …

(Видео) Средношколец ангажиран од НАСА открил планета која орбитира околу две Сонца Прочитај повеќе »

Градовите во кои граѓаните повеќе пешачат и возат велосипед имаат поголем бруто-домашен производ

Градовите во кои граѓаните повеќе пешачат и возат велосипед имаат поголем бруто домашен производ, од оние во кои повеќето граѓани користат автомобили или јавен превоз, …

Градовите во кои граѓаните повеќе пешачат и возат велосипед имаат поголем бруто-домашен производ Прочитај повеќе »

(Видео) Мајкл Џордан не може да ја продаде куќата во Чикаго

Легендарниот НБА кошаркар Мајк Џоран не може да најде купец за својата куќа во Чикаго. Тој досега морал четири пати ја спушти цената, но никој …

(Видео) Мајкл Џордан не може да ја продаде куќата во Чикаго Прочитај повеќе »

Глумицата Селма Блер за тешката болест – хемотерапијата има своја цена

Американската актерка Селма Блаир боледува од Мултипла склероза која лекарите и ја дијагностицирале пред година дена. Блер неодамна на социјалните мрежи сподели фотографии од болницата …

Глумицата Селма Блер за тешката болест – хемотерапијата има своја цена Прочитај повеќе »

Американскиот рапер Кели уапсен за педофилија

Американскиот рапер Р. Кели е уапсен во Чикаго, откако против него е подигнато обвинение по 13 точки, вклучувајќи и злосторства од сексуална природа, соопштил портпаролот …

Американскиот рапер Кели уапсен за педофилија Прочитај повеќе »

(Видео) Џенифер Лопез со гол задник на концерт во Сан Диего

Пејачката и актерка Џенифер Лопез минатата недела ја почна турнејата под името It’s My Party во Лос Анџелес, каде направила вистинско шоу, пишуваат американските медиуми. …

(Видео) Џенифер Лопез со гол задник на концерт во Сан Диего Прочитај повеќе »

Мик Џегер по операцијата на срце подготвен за турнејата

Музичката ѕвезда од „Ролинг Стоунс“ Мик Џегер по направената операција на срцето, вели дека здравјето го служи и дека ќе биде подготвен за летната турнеја …

Мик Џегер по операцијата на срце подготвен за турнејата Прочитај повеќе »

Лори Лајтфут даде свечена заклетва за градоначалник на Чикаго

Американката Лори Лајтфул вчера даде свечена заклетва за избоот на градоначалник на Чикаго. Лори стана првата жена Афроамериканка и геј личност која е избрана за …

Лори Лајтфут даде свечена заклетва за градоначалник на Чикаго Прочитај повеќе »

Чикаго ја доби првата геј Афроамериканка за градоначалник

Граѓаните на Чикаго го избраа првиот Афроамериканец за градоначалник Лори Лајтфут, кој отворено признал дека е хомосексуалец. Лори, која вели дека е нова во политиката, …

Чикаго ја доби првата геј Афроамериканка за градоначалник Прочитај повеќе »

Го загубила бебето по породувањето, по две години од ФБИ ја убедиле дека го нашле

Американецот Пол Фронзак (55) по повеќе од педесет години открил дека неговите родители со кои пораснал целиот живот всушност не се неговите вистински биолошки родители. …

Го загубила бебето по породувањето, по две години од ФБИ ја убедиле дека го нашле Прочитај повеќе »

(Фото) Ријана на -50 степени во пролетни сандали

Американската пејачка Ријана ги изненади папараците пред кој позираше на – 50 степени со пролетни сандали. Ријана застана пред новинарите и репортерите кои од глава …

(Фото) Ријана на -50 степени во пролетни сандали Прочитај повеќе »

Лепа Брена во секси костум го запали Чикаго

Лепа Брена имаше неверојатен спектакл со синот Стефан Живојиновиќ. Фолк-ѕвездата во моментов се наоѓа во Америка, на својата голема турнеја под името „Zar je važno …

Лепа Брена во секси костум го запали Чикаго Прочитај повеќе »

Целиот град е со луѓе кои крварат од очите и ушите

Државните и здравствени официјални лица на Илиноис објавиле вчера предупредување за новите симптоми кои се предизвикани од конзумирањето на синтетичка марихуана откако, 32 лица во …

Целиот град е со луѓе кои крварат од очите и ушите Прочитај повеќе »

Scroll to Top