џејми оливер

(Галерија) Џејми Оливер и Џулс после 23 години брак ги обновија свадбените завети на Малдивите

Британски готвач Џејми Оливер ги обнови брачните завети со сопругата Џулс, со која е во брак 23 години. Тие направиле романтична венчавка на Малдивите заедно …

(Галерија) Џејми Оливер и Џулс после 23 години брак ги обновија свадбените завети на Малдивите Прочитај повеќе »

Џејми Оливер загрижен за здравјето на сопругата, две години има продолжен ковид

Сопругата на Џејми Оливер, Џулс Оливер, има продолжен ковид и тешки симптоми, а ниту еден специјалист не може да ѝ помогне веќе две години. Познатиот …

Џејми Оливер загрижен за здравјето на сопругата, две години има продолжен ковид Прочитај повеќе »

Сопругата на Џејми Оливер имала спонтан абортус

Сопругата на Џејми Оливер, Џулс Нортон, имала спонтан абортус за време на карантинот. Таа во емисијата Made by Mammas зборуваше за проширување на семејството, а потоа …

Сопругата на Џејми Оливер имала спонтан абортус Прочитај повеќе »

Џејми Оливер ги претстави своите најдобри рецепти од Италија

Популарниот готвач Џејми Оливер ги претстави своите најдобри рецепти од Италија. Тој во својата книга на рецепти „Италија на начинот на Џејми“, ги откри своите …

Џејми Оливер ги претстави своите најдобри рецепти од Италија Прочитај повеќе »

Џејми Оливер со ново шоу ќе ве забавува додека сте во карантин

Светскиот готвач Џејми Оливер најави ново шоу кое ќе се емитува специјално за време додека луѓето се наоѓаат во карантин поради коронавирусот. Новото шоу ќе …

Џејми Оливер со ново шоу ќе ве забавува додека сте во карантин Прочитај повеќе »

„Имав сè, а тогаш дојдоа најлошите моменти“, Џејми Оливер за колапсот на неговото царство на ресторани

Светскиот готвач Џејми Оливер за време на гостувањето во шоуто The Graham Norton раскажа за својот финансиски пропаст на ресторани и трнливиот пат кој го …

„Имав сè, а тогаш дојдоа најлошите моменти“, Џејми Оливер за колапсот на неговото царство на ресторани Прочитај повеќе »

Светскиот готвач Џејми Оливер ослабе 12 килограми

Познатиот британски готвач Џејми Оливер драстично ослабнал. Џејми, кој е познат по снимените кулинарски емисии, вели дека намалил со јадењето месо и почнал повеќе да …

Светскиот готвач Џејми Оливер ослабе 12 килограми Прочитај повеќе »

Џејми Оливер нема пари за вработните, 1300 луѓе остануваат без работа

Познатиот британски готвач Џејми Оливер признал дека повеќе не може да ги извршува своите финансиски обврски кон вработените, со што ги стави во прашање работните …

Џејми Оливер нема пари за вработните, 1300 луѓе остануваат без работа Прочитај повеќе »

Џејми Оливер фатил крадец што пробал да му го ограби домот

Славниот британски готвач Џејми Оливер бркал по улица човек кој се обидел да провали во неговата куќа во северен Лондон, пишува „Дејли мејл“. Според очевидците, …

Џејми Оливер фатил крадец што пробал да му го ограби домот Прочитај повеќе »

Поради недостиг на „кеш“ пропаднаа рестораните на Џејми Оливер

Ѕвездата од емисијата „Голиот готвач“ Џејми Оливер за Financial Times вели дека бројните лоши финансиски одлуки, го довеле до раб на банкрот и дека имал …

Поради недостиг на „кеш“ пропаднаа рестораните на Џејми Оливер Прочитај повеќе »

Џејми Оливер подига кредити за да ги спаси рестораните

Популарниот готвач Џејми Оливер во интервју за британските медиуми откри дека вложил 14,5 милиони евра свои пари и дека подигнал кредити за да ги спаси …

Џејми Оливер подига кредити за да ги спаси рестораните Прочитај повеќе »

Scroll to Top