Џерард Пике

(Фото) Пике во иднина ќе носи дрес со името на Шакира на него

Шпанскиот фудбалер Џерард Пике, наскоор би можел да го облече и да игра во дресот на Барселона, но со името на неговата бивша партнерка Шакира, …

(Фото) Пике во иднина ќе носи дрес со името на Шакира на него Прочитај повеќе »

(Фото) Пике ја бакнува новата девојка во јавност, Шакира му одговори, не се договоривме така

Фудбалерот на Барселона Џерард Пике е виден во јавност со новата девојка Клара Марти, само три месеци откако раскина со пејачката Шакира. Двајцата се видени …

(Фото) Пике ја бакнува новата девојка во јавност, Шакира му одговори, не се договоривме така Прочитај повеќе »

Шакира гради ѕид околу куќата за да им забрани пристап на родителите на Пике

Пејачката Шакира гради ѕид околу нејзината куќа во Шпанија, за да им забрани пристап на родителите на нејзиниот поранешен партнер Пике, пренесува шпанска „Marca“. Таа …

Шакира гради ѕид околу куќата за да им забрани пристап на родителите на Пике Прочитај повеќе »

(Видео) Пике пати по Шакира, продолжи да ѝ ги слуша песните во кола

Фановите го снимија фудбалерот на Барселона, Џерард Пике додека се вракал од тренинг, како во автомобил ги слуша песните на неговата бивша, пејачката Шакира. Тој …

(Видео) Пике пати по Шакира, продолжи да ѝ ги слуша песните во кола Прочитај повеќе »

(Фото) По раскинувањето со Шакира, Пике виден со мистериозна девојка

Фудбалерот на Барселона, Џерард Пике, откако раскина со Шакира бил виден со мистеризона русокоса девојка во ресторан во Стокхлом. Засега идентотот на девојката не е …

(Фото) По раскинувањето со Шакира, Пике виден со мистериозна девојка Прочитај повеќе »

Поради девојка од Скопје, Шакира го остави Пике, тврдат бугарските медиуми

Поради девојка од Скопје, Шакира го оставила Пике, тврдат неколку бугарските медиуми. Како што пишува blitz.bg станува збор за моделот и блогерка Драгана Спасовска, која живее …

Поради девојка од Скопје, Шакира го остави Пике, тврдат бугарските медиуми Прочитај повеќе »

Пике ја изневерил Шакира со 20-годишна девојка

Светските медиуми деновиве на големо пишуваат за разделбата меѓу фудбалерот на Барселона Џерард Пике и пејачката Шакира. Шпанските медиуми пренесоа дека фудбалерот наводно ја изневерил …

Пике ја изневерил Шакира со 20-годишна девојка Прочитај повеќе »

Шакира им честиташе на Хрватите за сјајниот меч

Големата миленичка на љубителите на фудбалот, колумбиската пејачка Шакира, се осврна на финалниот меч од Светското фудбалско првенство во Русија, меѓу Франција и Хрватска. Пејачката, …

Шакира им честиташе на Хрватите за сјајниот меч Прочитај повеќе »

Scroll to Top