Џерард Пике

(Галерија) Пике и Клара изнајмија јахта во Хрватска па сурфаа на даска кај Дубровник

Поранешниот шпански фудбалер Џерард Пике и неговата девојка Клара Чиа Марти деновиве се на одмор во Хрватска. Ја изнајмиле јахтата „Азимут“, а папараците ги снимија …

(Галерија) Пике и Клара изнајмија јахта во Хрватска па сурфаа на даска кај Дубровник Прочитај повеќе »

Синовите на Шакира не сакаат да ја викаат новата девојка на Пике по име

Децата на Шакира, Милан и Саша, не сакаат да ја викаат новата девојка на татко им Пике, Лара, по име. Тие за неа имаат специјален …

Синовите на Шакира не сакаат да ја викаат новата девојка на Пике по име Прочитај повеќе »

(Видео) Пике на венчавката на брат му дојде со новата девојка

Поранешниот фудбалер на Барслеона Жерард Пике дојде на венчавката на неговиот брат со новата девојка Клара. Пике кој неодамна беше во Мајами да ги види …

(Видео) Пике на венчавката на брат му дојде со новата девојка Прочитај повеќе »

(Видео) Пике запуштен и со некој килограм вишок стигна во Мајами да ги види Шакира и децата

Поранешниот фудбалер на Барселона Џерард Пике, ги загрижи фановите со неговиот запуштен изглед и вишокот килограми. Тој беше виден на аеродром во Мајами, каде дојде …

(Видео) Пике запуштен и со некој килограм вишок стигна во Мајами да ги види Шакира и децата Прочитај повеќе »

Шпански медиуми тврдат дека мајката на Пике ја удрила Шакира

Шпанските медиуми пренесоа дека мајката на Џерард Пике, Монтесерат Бернабеу ја удрила Шакира. Колумбиската пејачка неодамна дозна за неверството на бившиот со помладата студентка Клара …

Шпански медиуми тврдат дека мајката на Пике ја удрила Шакира Прочитај повеќе »

(Видео) Шакира со џогер во рака на „Тик-ток“: Би можела да го убијам бившиот, но сè уште го сакам

Шакира објави видео на Тик ток додека со џогер ја чисти куќата и потпевнува песна од американската пејачка SZA, Kill Bill. Рече дека не е …

(Видео) Шакира со џогер во рака на „Тик-ток“: Би можела да го убијам бившиот, но сè уште го сакам Прочитај повеќе »

(Видео) Клара и Пике се шетаат низ Барселона и не ја симнуваат насмевката од лице

Бившиот фудбалер Џерард Пике е виден со новата девојка Клара Чија Марти. Папараците ги снимија додека се шетаа низ Барселона и рекоа дека цело време …

(Видео) Клара и Пике се шетаат низ Барселона и не ја симнуваат насмевката од лице Прочитај повеќе »

Го обвинија дека ја изневерил и новата девојка, па Пике ги замолча со фотографија со Клара

Фановите го обвинија Џерард Пике дека по Шакира ја изневерил и новата девојка, младата студентка Клара Чио Марти. Прв кој зборуваше за аферата е шпанскиот …

Го обвинија дека ја изневерил и новата девојка, па Пике ги замолча со фотографија со Клара Прочитај повеќе »

(Видео) Снимени мајката на Пике и Шакира, видеото ги разочара фановите

Мајката на Џерард Пике, Монтсерат Бернабеу и Шакира се снимени на улица, а фудбалерот стои мирно на страна. Видеото кое било направено додека беа заедно …

(Видео) Снимени мајката на Пике и Шакира, видеото ги разочара фановите Прочитај повеќе »

(Фото) Пике дојде кај Шакира на роденденот на синот и излезе од споредниот влез

Шакира го покани бившиот Џерард Пике на десетиот роденден на нивниот син Милан. Новинарите го снимија фудбалерот како излегува од споредниот влез. Пејачката периодов ја …

(Фото) Пике дојде кај Шакира на роденденот на синот и излезе од споредниот влез Прочитај повеќе »

(Видео) Откако ја изневери Шакира, Пике замина во Париз каде се сликаше со Ирина Шаек

Откако ја изневери Шакира со двојно помлада девојка, Пике замина во Париз да го гледа НБА натпреварот меѓу Детроит и Чикаго. Таму е виден со …

(Видео) Откако ја изневери Шакира, Пике замина во Париз каде се сликаше со Ирина Шаек Прочитај повеќе »

Бивши фудбалер на Барселона дојде на забава кај Шакира да ја поддржи по разаделбата од Пике

Бившиот фудбалер на Барселона, Патрик Клајверт, дојде на забавата на Шакира која ја организираше откако му раскина на Пике. Многумина во соседството каде живее Колумбијката …

Бивши фудбалер на Барселона дојде на забава кај Шакира да ја поддржи по разаделбата од Пике Прочитај повеќе »

Тегла со џем го издаде Пике дека ја изневерил Шакира

Тегла со џем го издала Пике дека ја изневерува бившата партнерка Шакира, пишуваат шпанските медиуми. Пејачката, наводно се посомневала кога се вратила од патување и …

Тегла со џем го издаде Пике дека ја изневерил Шакира Прочитај повеќе »

(Фото) Пике продолжи да ја провоцира Шакира, прво носеше часовник Касио, а сега на работа дојде со Твинго

Бившиот фудбалер на Барселона, Џерард Пике, пак ја провоцираше поранешната партнерка Шакира. Прво во емисијата The Kings League рече дека почнал да носи часовник „Касио“ …

(Фото) Пике продолжи да ја провоцира Шакира, прво носеше часовник Касио, а сега на работа дојде со Твинго Прочитај повеќе »

(Видео) Пике го погоди новата песна на Шакира, мисли дека е циркус

Џерард Пике реагираше на новата песна на Шакира. Пејачката неодамна го промовираше спотот во кој му порача дека заменил „ферари“ за „твинго“, а тој ѝ …

(Видео) Пике го погоди новата песна на Шакира, мисли дека е циркус Прочитај повеќе »

Шлаканицата на Вил Смит на Оскарите, разводот меѓу Џони Деп и Амбер Херд и предвремената пензија на Брус Вилис од Холивуд, скандали кои ја одбележаа 2022 година

Голем број скандали ја одбележаа минатата 2022 година. Некои од светските ѕвезди не се однесуваа примерно во светот на забавната индустрија. Судења, шлаканици, плукања, отсуството …

Шлаканицата на Вил Смит на Оскарите, разводот меѓу Џони Деп и Амбер Херд и предвремената пензија на Брус Вилис од Холивуд, скандали кои ја одбележаа 2022 година Прочитај повеќе »

Пике на местото каде гради хотел пронашол 250 гробници

Фудбалерот на Барселона Џерард Пике, пронашол 250 гробници на местото каде што гради хотел. Пред седум години купил земјиште во Коста де Солу, за цена …

Пике на местото каде гради хотел пронашол 250 гробници Прочитај повеќе »

Пике виден кај Шакира дома првпат откако се разделија

Џерард Пике бил виден кај Шакира дома, првпат откако се разделија. Двајцата сè уште се борат околу старателството за децата. Фудбалерот пристигна со „поршето“, а …

Пике виден кај Шакира дома првпат откако се разделија Прочитај повеќе »

Scroll to Top