џорџ клуни

Тери Хачер: Вујко ми ме силуваше кога имав пет години

Холивудската глумица Тери Хачер откри во својата нова автобиографска книга Burnt Toast: And Other Philosophies of Life дека вујко ѝ Ричард Хајси Тоун ја силувал …

Тери Хачер: Вујко ми ме силуваше кога имав пет години Прочитај повеќе »

Џорџ Клуни ќе бојкотира ланец на хотели за правата на хомосексуалците

Актерот Џорџ Клуни ги повика своите многубројни обожаватели ширум светот, на бојкот на десет луксузни хотели, чиј сопственик е султанот на Брунеј, островска држава во Југоисточна Азија. Ваквиот …

Џорџ Клуни ќе бојкотира ланец на хотели за правата на хомосексуалците Прочитај повеќе »

Џорџ и Амал Клуни добија награда за хуманост

Еден од најпопуларните парови во Холивуд, Џорџ и Амал Клуни, беа во посета на главниот град во Шкотска, Единбург, каде присуствуваа на хуманитарна гала-вечера, на …

Џорџ и Амал Клуни добија награда за хуманост Прочитај повеќе »

Џорџ Клуни и Бред Пит протестираат против организаторите на Оскарите

Џорџ Клуни, Бред Пит и Роберт Дениро го поддржале протестот против плановите на организаторот на Оскар, наградите за најдобра фотографија, монтажа и некои други категории …

Џорџ Клуни и Бред Пит протестираат против организаторите на Оскарите Прочитај повеќе »

Меган ја прогонуваат како Дајана, Клуни во одбрана на војвотката

Актерот Џорџ Клуни јавно застана во одбрана на својата пријателка Меган Маркл и малтретирањето на новата војвотка, го спореди со лошото искуство кое го доживеала …

Меган ја прогонуваат како Дајана, Клуни во одбрана на војвотката Прочитај повеќе »

Ништо од разводот меѓу Амал и Џорџ Клуни

Актерот Џорџ Клуни и неговата сопруга Амал повторно ги демантираа гласините дека сè разделуваат. Овој пат популарната двојка била снимена заедно за време на забавата …

Ништо од разводот меѓу Амал и Џорџ Клуни Прочитај повеќе »

Клуни вели дека шпекулациите за разводот со Амал се измислица

Актерот Џорџ Клуни се огласи по повод пишувањата на светските магазини дека по четири години брак, тој се разведува со неговата сопруга Амал Клуни. Во …

Клуни вели дека шпекулациите за разводот со Амал се измислица Прочитај повеќе »

Амал го оставила Клуни – двојката ги чека развод тежок 450 милиони евра?

Последните неколку дена светските магазини на големо пишуваат дека еден од најпознатите парови Џорџ и Амал  Клуни ќе се разведат. Разводот на славната двојка би …

Амал го оставила Клуни – двојката ги чека развод тежок 450 милиони евра? Прочитај повеќе »

Фановите ја нападнаа Амал Клуни дека не изгледа женствено

Сопругата на холивудскиот актер Џорџ Клуни, Амал Клуни ги загрижи фановите со последните фотографии на кои се гледа дека адвокатката е и повеќе од ослабена. …

Фановите ја нападнаа Амал Клуни дека не изгледа женствено Прочитај повеќе »

Полицајци ја убија ТВ ѕвездата од серијата „Итна служба“

Калифорниската полиција ја убиле ѕвездата од телевизиската серија Ванеса Маркез (49) откако актерката се заканила дека ќе пука со огнено оружје. Инцидентот се случил откако …

Полицајци ја убија ТВ ѕвездата од серијата „Итна служба“ Прочитај повеќе »

Се појави видео од сообраќајката на Клуни

Безбедносните камери поставени на локалниот пат во Сардинија, Италија, ја снимиле сообраќајната несреќа на холивудскиот глумец Џорџ Клуни. На видеото се гледа како Клуни со …

Се појави видео од сообраќајката на Клуни Прочитај повеќе »

Џорџ Клуни повреден во сообраќајка во Италија

Италијанските медиуми објавија дека светската филмска ѕвезда Џорџ Клуни имал сообраќајна несреќа во Италија, каде што е на летување со семејството. Глумецот е полесно повреден, …

Џорџ Клуни повреден во сообраќајка во Италија Прочитај повеќе »

Џорџ и Амал донираа 100 000 долари за деца-мигранти раздвоени од родителите

Светската ѕвезда Џорџ Клуни и неговата сопруга Амал донираа 100 илјади долари на здружение што се грижи за правата на децата мигранти кои се одвоени …

Џорџ и Амал донираа 100 000 долари за деца-мигранти раздвоени од родителите Прочитај повеќе »

Џорџ Клуни плачел за време на говорот на Амал Аламудин

Актерот Џорџ Клуни ја доби награда за животно дело во Лос Анџелес. Настанот беше обележан со говорот на неговата сопруга Амал во кој таа му …

Џорџ Клуни плачел за време на говорот на Амал Аламудин Прочитај повеќе »

Сандра Булок и Ријана во „Осумте на Оушн“

По долга пауза, продолжува криминалистичката сага под заедничкото име „Оушн“. По трилогијата, односно единаесетте, дванаесетте и тринаесетте, четвртото продолжение е поврзан со бројката 8. „Осумте …

Сандра Булок и Ријана во „Осумте на Оушн“ Прочитај повеќе »

Џулија Робертс ќе му даде награда за животно дело на Џорџ Клуни

Актерката Џулија Робертс ќе му ја додели на Џорџ Клуни највисоката награда на Американскиот филмски институт (АФИ), наградата за животно дело. Робертс и Клуни се …

Џулија Робертс ќе му даде награда за животно дело на Џорџ Клуни Прочитај повеќе »

Scroll to Top